Starší žáci
23.09.2021

I starší žáky čekala letošní premiéra

Zbyněk Matýsek
Také kategorie starších žáků vstoupila o víkendu ke svým prvním ligovým zápasů. Nově formovaný tým s několika úplnými nováčky čelil v nedělních zápasech Hornetům a Otrokovicím.
2021-2022 | JM liga, 1. kolo
19. 9. 2021, 09:25 hod.
Sportovní hala ZŠ Čejkovická

FBC Gepardi Brno

Hornets Brno ZŠ Horní

4:8

Branky a nahrávky: 2. Štěpán Rolinek, 18. Michal Matýsek, 20. Adam Podolský, 36. Štěpán Rolinek - 5. Sebastian Dvořák, 8. David Pella, 9. Štěpán Prax, 12. Patrik Salvet, 20. Patrik Neterder, 29. David Pella, 30. Štěpán Prax, 34. Patrik Neterder. Rozhodčí: Bruno Weber, Štěpán Kobza. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Hammer - Novotný, Matula, Robek, Veleba - Bartoš, Podolský, Lojek - Rolinek, Pilát, Dvořák - Matýsek (C), Trojan, Pavlík
Hornets Brno ZŠ Horní: Macek -Šteffel, Salvet, Janíček, Neterder, Brtník, Foltýn, Pella, Pacal, Dvořák, Prax

Úvodní utkání ligy starších žáku začali Gepardi výborně a hned při druhém střídání se dostali do vedení. Bohužel následující šance zůstaly neproměněny a ke slovu se tak dostali Horneti, kteří odskočili do konce první třetiny až na rozdíl tří branek.

Do druhé půle jsme šli s cílem vyhrát tuto třetinu. A povedlo se . Kontaktní gól ze standardní situace nás oživil, a i když soupeř opět odskočil na tříbrankový rozdíl, dokázali jsme prakticky ihned po bully opět snížit na rozdíl dvou branek. Hra byla z naší strany živější a do třetí třetiny jsme opět šli s cílem třetí třetinu neprohrát.

Bohužel se cíl nepodařilo splnit. Kluci odpadali fyzicky, pouštěli soupeře do šancí, které Horneti (na rozdíl od nás) dokázali využít. Konečný výsledek korigoval v závěru druhou branku nováček Štěpán Rolinek.

Ohlasy
Zbyněk Matýsek (trenér): Do zápasu jsme nastupovali s čistou hlavou, věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání. Bohužel jsme nevyužili tlaku v úvodu a soupeř potrestal naše chyby. Cením si hry ve druhé třetině, plusem pro nás jsou výkony nováčků.