Starší žáci
11.11.2021

Čekání trvá, ale výkon jde nahoru

Zbyněk Matýsek
Ani ve druhém sobotním zápase jsem se nedočkali vítězství, přesto jde náš výkon nahoru a máme do dalších kol na čem stavět.
2021-2022 | JM liga, 8. kolo
6. 11. 2021, 11:20 hod.
Sportovní hala Tuřany

FBC Slovácko

5:2

Branky a nahrávky: 19. Oliver Jurčík, 29. Kryštof Kučera, 30. Jan Pecháček, 34. Kryštof Kučera, 36. Adam Bukvald - 24. Simon Bartoš, 36. Martin Veleba. Rozhodčí: Martin Kohoutek - Šimon Staněk. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0.
FBC Slovácko: Šulc - Mrázková, Nožička, Krajča, Němec, Máčalík, Kučera, O. Jurčík, Klíma, Bukvald, Mikuláček, K.Jurčík, Brázda, Abrahám, Pecháček
FBC Gepardi Brno: Voda - Matula, Veleba, Robek, Š.Podolský - Bretfeld, Trojan, Matýsek, Bartoš, A.Podolský, Pavlík

Do utkání jdeme s cílem protrhnout smůlu a nulu na straně získaných bodů. První třetina je nervózní z obou stran a její obraz jakoby předznamenal celý zápas. Objevuje se řada nepřesností na obou stranách, Gepardi mají více ze hry, ale Slovácko drží skvělý brankář. První třetina končí za bezbrankového stavu.

Druhá nabízí stejný obraz hry. Plno nepřesností, chybějící finální přihrávka nebo přesná střela, to jsou věci, které chyběly oběma týmům. V 19.minutě však obrovskou chybou (nepokrytí první tyčky) nabízíme soupeři možnost jít do vedení, kterou Slovácko beze zbytku využívá. Inkasovaná branka nás zaskočila a máme problém ser usadit v útočném pásmu. Snažíme se dobývat branku Slovácka a až osm sekund před sirénou jsme úspěšní.

Do třetí třetiny jdeme s cílem zlomit zápas a obrátit ho definitivně na svoji stranu. Odhodlání nechybí ani Slovácku a to má na rozdíl od nás plnou dávku štěstí a dvěma slepenými brankami jde do trháku. Nám odchází muška, nejsme schopni trefit zařízení, chybí poslední finální přihrávka. Zmar dokresluje inkasovaná branka v naší přesilovce.Bereme si oddechový čas a jdeme do risku hrou bez brankáře. Branka Slovácka je v ohni střel, riskantní hra s vysunutou obranou nám však nevychází a poslední branka zápasu padá do naší branky po té, co se soupeř snadno dostal do našeho obranného pásma.

Zbyněk Matýsek (trenér): Těší mě, že podáváme lepší a lepší výkon, ale tento zápas se měl vyhrát, moc by nám pomohl po psychické stránce. Budu se opakovat, ale z kluků mám dneska dobrý pocit, jdeme nahoru a pokud budeme na trénincích poctivě pracovat a nastupovat do zápasů se stejným odhodláním jako dnes, věřím, že toho smolíka konečně zlomíme. Klukům děkuji, že turnaj zvládli se ctí, odmakali ho i v oslabeném počtu.