Starší žáci
30.11.2021

První zápas v Třebíči měl skvělý úvod, ale špatný konec

Zbyněk Matýsek
Do Třebíče odjeli Gepardi v počtu 10 hráčů a bez brankáře. Čekali je tradiční soupeři a vzhledem k vývoji ve skupině jsme nečekali lehké zápasy.
2021-2022 | JM liga, 9. kolo
27. 11. 2021, 11:20 hod.
SH ZŠ Horka-Domky Třebíč

Hornets Brno ZŠ Horní

14:4

Branky a nahrávky: 10. Patrik Neterder, 15. Matouš Slováček, 16. Patrik Neterder, 17. Filip Šteffel, 18. Patrik Salvet, 21. Matouš Slováček, 22. David Pella, 25. Patrik Neterder, 27. David Pella, 29. Jiří Šafránek, 32. Matouš Slováček, 35. Jiří Šafránek, 35. Patrik Neterder, 35. Matouš Slováček - 7. Štěpán Rolinek, 13. Štěpán Rolinek, 22. Jan Bretfeld, 35. Jan Bretfeld. Rozhodčí: Petr Kos - Jiří Procházka. Vyloučení: 0:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.
Hornets Brno ZŠ Horní: Foltýn - Šteffel, Janíček, Pacal, Dvořák - Šafránek, Neterder, Pella, Slováček, Salvet, Prax
FBC Gepardi Brno: Dvořák - Matula, Veleba, Robek - Bretfeld, Matýsek (C), Rolinek, Bartoš, Podolský, Lojek

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a dokonce se dostali v sedmé minutě do vedené po skvěle zahrané rozehrávce z levého rohu. Hornetům se podařilo vyrovnat za pár minut padajícím míčkem, který zapadl za Tomova záda. S takovým "motýlem" se nedal nic dělat. Přesto byla první třetina z naší strany velmi dobrá, hrál se vyrovnaný florbal a chvílemi jsme soupeře i přehrávali. Bohužel nám nepřálo štěstí v zakončení.

Druhou třetinu jsme zahájili pro soupeře šokujícím způsobem . Hned po buly, pět sekund po zahájení hry, jsme se dostali do vedení. Skvělá práce. Bohužel soupeř se i z tohoto překvapení oklepal, záhy srovnal a díky brejkům, se dostal do vedení. My jsme mu v tom trošku pomohli vyloučením,které soupeř potrestal. Sice jsme ještě dokázali kontrovat brankou, ale přeci jen jsme pomalu začali vyklízet pole.

Třetí třetina už byla jasně v režii mužstva, které bylo vedeno jako domácí. Bylo vidět, že soupeři narostlo sebevědomí, více si dovoloval a my se dostávali do křeče. Převahu a rozpoložení týmů jasně ukázali čtyři branky v naší síti v průběhu 35.minuty hry.

Zbyněk Matýsek (trenér): Měli jsme velmi dobrou první třetinu, krásně nám vyšla standardka a vstup do druhé třetiny. Bohužel rozhodla větší zkušenost soupeře a vůle po vítězství. Bohužel ,ani na tomto turnaji nemáme kompletní soupisku, navíc v brance musí vypomoci kluci z pole, kteří se toho zhostili velmi dobře. Z naší strany mohou mrzet některé neproměněné šance, řekl, bych, že od těch nastřelených tyček musí brankáři Hornetů zvonit v uších ještě teď.