Starší žáci
15.12.2021

Vyrovnaný zápas s Třebíčí body nepřinesl

Zbyněk Matýsek
Poslední zápasy čekaly rovněž na naše starší žáky. V Třebíči poměřili svoje síly se silnými soupeři. Jako první nás čekali domácí Snipers.
2021-2022 | JM liga, 11. kolo
11. 12. 2021, 09:00 hod.
SH ZŠ Horka-Domky Třebíč

FBC Gepardi Brno

Snipers Třebíč Modří

3:6

Branky a nahrávky: 2. Vojtěch Lojek, 18. Michal Matýsek, 19. René Trojan - 2. Ondřej Pánek, 6. Kryštof Krupica, 7. Patrik Mladenov, 10. Štěpán Janšta, 24. Patrik Mladenov, 32. Ondřej Pánek. Rozhodčí: Jan Pacal - Petr Kos. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Voda - Matula, Rolinek, Novotný, Veleba, Zderčík - Pilát, Matýsek, Eleder, Bretfeld, Podolský, Lojek, Bartoš, Trojan, Dvořák
Snipers Třebíč Modří: Nesnídal - Robotka, Skála, Vrbka, Zušťák - Jahoda, Pánek, Krupica, Mladenov, Janšta, Yousif

Oba týmy se srazili v letošní sezóně podruhé, první utkání vyznělo jasně pro Třebíč, která se vrátila do třetího koše. O favoritovi zápasu tedy nebylo pochyb Přesto šli do vedení Gepardi. Po krásném potažení míčku se trefil Vojta Lojek. Bohužel po bully přišlo zaváhání v podobě rozehrávky od vlastní branky přímo na florbalku soupeře a rázem bylo srovnáno. Hrál se oboustranně pěkný florbal, u obou týmů bylo patrné zlepšení proti prvnímu zápasu. Gepardi byli hodně aktivní na polovině soupeře ale přišly dvě chyby v obranném postavení a rychlý kontr domácích a jejich odskok na rozdíl dvou branek. V desáté minutě soupeři vstřelili branku k otevřené první tyčce a o zápasu se být rozhodnuto rozhodnuto.

Druhá třetina ale nepřinesla debakl, naopak soustředěný výkon Gepardů, kteří se postupně osmělovali a začali aktivním napadáním soupeře přehrávat. Po pěti minutách druhé části hry přišly dvě rozehrávky z „křížku“ u soupeřovy branky a volný Michal Matýsek po pasu Šimona Eledera nedal brankáři domácích šanci. A když o minutu později zopakovali rozehrávku Simon Bartoš a Renda Trojan, který se zapsal do listiny střelců, rázem bylo zaděláno na drama. Tlak a branky Gepardů donutili domácí k time outu. Gepardi se snažili o vyrovnání a také Snipers se dostávali do pěkných šancí. Bohužel pro modrožluté dvě sekundy před přestávkou došlo ke špatnému vyhodnocení situace a Třebíč pohodlně zvýšila náskok na dvoubrankový rozdíl.

Do třetí třetiny nastoupili Gepardi s odhodláním co nejrychleji vyrovnat a zvrátit zápas ve svůj prospěch, k čemuž jim mohla napomoci také přesilová hra. Ale Třebíč perfektně bránila dvoubrankové vedení a pět minut před koncem vstřelila zlomovou branku. Gepardi stáhli hru na dvě kompletní lajny, ale ani silný tlak nepřinesl branku do sítě soupeře.

Ohlasy
Zbyněk Matýsek (trenér): Odehráli jsme kvalitní utkání se spoustou šancí, nebyli jsme rozhodně snadným soupeřem. Co mě moc těší, tak naše hra jde stále nahoru, kluci mají jiskru v oku a mají obrovské odhodlání poprat se o výsledek až do konce. Za zápas si kluci zaslouží pochvalu.