18.01.2022

Drama až do samého konce

Zbyněk Matýsek
Tuřanská hala přivítala v nedělní ráno pět týmů z Ligy dorostu. Nechyběli mezi nimi ani Gepardí dorostenci, kteří v prvním měření sil nastoupili do městského derby proti Gullivers. A k vidění byl na obou stranách pěkný florbal, nechyběla ani dramatická zápletka. Rozuzlení zápasu pak přišlo v samotném závěru.
2021-2022 | 2.liga JMK, 11. kolo
16. 1. 2022, 09:00 hod.
SH Tuřany

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers B

6:5

Branky a nahrávky: 4. Michal Matýsek, 10. Štěpán Dohnal, 14. Zdeněk Řehoř, 29. Zdeněk Řehoř, 32. Štěpán Novotný, 44. Štěpán Novotný - 1. Adam Langer, 22. Ondřej Pípal, 23. Lukáš Zicha, 28. Filip Kovář, 37. Adam Langer. Rozhodčí: Jakub Cigl - Michal Minařík. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Chmela - O.Matula, Bednář, Jedlička, Gajdůšek, F. Matula - Dohnal, Řehoř (C), Novotný - Hrstka, Hochman, Matýsek
Sokol Brno I EMKOCase Gullivers B: Netopilík - Hřebíček, Švestka, Kiprý, Merdita, Polcar, Milota, Dohnálek, Pípal, Raputa, Jílek, Šmerek, Langer, Jebavý, Konrád, Kovář, Zicha

Tým Gepardů oslabený o dva hráče základní sestavy nevstoupil do utkání šťastně, už po šesti sekundách doplatil na špatnou rozehrávku a nedůsledné pokrytí první tyčky Hra pak byla velmi vyrovnaná, Gepardi zlepšili obrannou hru a začali se probojovávat do šancí. Ve čtvrté minutě se dočkali vyrovnání z hole Michala Matýska a do konce třetiny zásluhou individuální akce Štěpána Dohnala a po kombinaci celé první pětky, na jejímž konci byl Zdeněk Řehoř šli do přestávky s dvoubrankovým náskokem. Celou první třetinu se hrál na obou stranách vyrovnaný a pěkný florbal, hře Gepardů dominovala důsledná obrana, která chtěla odčinit nešťastný vstup do zápasu.

Ze začátku druhé třetiny měli Gepardi šanci navýšit náskok v přesilové hře, ale i když celou dobu byli na míčku nedařilo se jim projít přes obranu Gulliverů a významně ohrozit jejich brankáře. Naopak byli to Gulliveři, kteří ve dvacáté druhé a dvacáté třetí minutě potrestali chyby Gepardů ve středu hřiště., A když tři minuty před koncem otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch, bylo jasné, že oba celky čeká ještě náročný závěr zápasu. Naštěstí pro Gepardy vedení Gulliverů netrvalo více jak 71 sekund. To se po buly agilní hrou dostal ke slovu opět kapitán Gepardů Zdeněk Řehoř, který zužitkoval nahrávku Štěpána Novotného.

Do třetí periody vstupovali soupeři za nerozhodného stavu a byli to Gepardi, kteří se radovali z páté branky ještě během prvního střídání. Opět u toho byla první lajna, do střelecké listiny se tentokrát zapsal Štěpán Novotný, nahrávačem byl další nositel tohoto jména s příjmením Dohnal. A opět byl vidět pěkný florbal na obou stranách, šance střídali šance, až se také v třetině poslední části hry dočkali Gullivers vyrovnání. Ve zbývajících deseti minutách se snažili oba celky zvrátit stav utkání ve svůj prospěch, bylo ve prospěch celého utkání, že žádný z týmů nehrál vyloženého zaďoura. Dvě minuty před sirénou si berou Gepardi oddechový čas, prostřídají formace a postaví nejsilnější možnou sestavu. A nově poskládané pětce stačí jen půlminuta k tomu, aby Štěpán Novotný po přihrávce Michala Matýska podél mantinelu proměnil svoji šanci a vstřelil rozhodující branku zápasu.

Zbyněk Matýsek (trenér): Oboustranně se hrál dobrý florbal, jsem rád, že rychlá inkasovaná branka kluky nezaskočila a našli recept na hru Gulliverů. V závěru si myslím, jsme šli za vítězstvím přeci jen trochu více než soupeř. Výhry si nesmírně cením a děkuju kluků za odmakaný zápas.