12.01.2022

Lukáš Beránek
Druhý zápas naší juniorky snesl nejpřísnější parametry. Bojovné a tvrdé utkání bylo doslova a do písmene reklamou na florbal a nás může těšit, že lídrovi tabulky jsme byli zdatným a vyrovnaným soupeřem. Ze vzájemných zápasů odcházíme s vyrovnanou bilancí.
2021-2022 | 2.liga JMK, 14. kolo
9. 1. 2022, 16:30 hod.
SH Znojmo

TJ Znojmo LAUFEN CZ

4:2

Branky a nahrávky:3. František Blažek, 36. Martin Vavřina, 39. David Přibil, 42. Milan Palášek - 9. Štěpán Dohnal, 33. Zdeněk Řehoř . Rozhodčí: Tomáš Otruba - Jan Saňka. Vyloučení:0:1 . Využití: 0:0. V oslabení:0:0 . Diváci: 0.
TJ Znojmo LAUFEN CZ: Dvořák - F. Blažek, Přibil, Š. Blažek, Faltus, Nesnídalová, Reischlová, Houšťová, Prokešová, Palášek, Vavřina, Světlík, Kuba, Šťastník
FBC Gepardi Brno: Zrza (Chmela) – Hladký, Kuchař, Vorba ©, Vicente – Novotný, Dvořák, Blažek, Petřivalský, Řehoř, Dohnal

Do druhého utkání jsme nastoupili proti domácímu Znojmu, které bylo mírným favoritem a k dispozici mělo tři kompletní formace. Už od rozcvičky bylo patrné, že nám chtějí vrátit porážku z posledního vzájemného měření sil.

Soupeř byl od úvodu aktivnější a bylo jasné, že tentokrát to budeme spíše my, kdo bude bránit. Šance se však střídají na obou stranách a vznikají spíše ze ztrát míčku protistrany. Po první třetině je na ukazateli skóre stav 1:1.

Druhá třetina byla neuvěřitelně bojovná. Hra měla zběsilé tempo, hrálo se nahoru dolů. Oba týmy se mohli spolehnout na své brankaře, kteří byli ozdobou zápasu. Rozhodčí začali lehce ztrácet kontrolu nad hrou. Soupeř kluky opravdu nepříjemně dohrával a ze střídačky bylo patrné třeba i držení florbalek. Frustrace našich vyústila ve 21.minutě, kdy jdeme do oslabení, které ovšem zvládáme úspěšně.

Opět rozhodne třetí perioda. Soupeř zvyšoval tempo hry stažením na dvě formace. Nakonec naše kluky přetlačil a zvítězil 4:2. Byl to však parádní florbal, kluci si vysloužili neuvěřitelnou pochvalu. To, co se odehrálo v neděli, byla reklama na florbal.

Lukáš Beránek (hlavní trenér): Výjezd do Znojma musím hodnotit pozitivně. Povinnost získat na tomto ligovém turnaji tři body jsme splnili v prvním zápase proti Hattricku . Ve druhém jsme sehráli neuvěřitelné utkání proti lídrovi tabulky. Před kluky opravdu klobouk dolů, doslova to odjezdili, jak se říká, po p**eli a vydrželi to celý zápas! Proti lídrovu už máme odehrané oba zápasy a do konce základní doby nás tak těžký soupeř nečeká. Proto očekávám, že tabulkou už nyní musíme letět nahoru. Máme na to.