08.12.2021

Lídr tabulky ztrácí první body proti Gepardům

Zbyněk Matýsek
V sobotu nastoupili Gepardi k dalším dvěma utkání v rámci Jihomoravského přeboru mužů. Za prvního soupeře měli lídra tabulky, celek Florec Brno. Jednalo se již o druhé vzájemné měření sil v této sezóně. V prvním utkání zvítězil Florec, který si před sobotním měření sil držel od počátku sezóny sérii zápasů bez ztráty bodu.
2021-2022 | JM přebor, 9. kolo
4. 12. 2021, 09:00 hod.
SH Rousínov

Florec Brno

4:4

Branky a nahrávky: 14. Adam Petřivalský, 16. Lukáš Beránek, 25. Matěj Blažek, 39. Lukáš Beránek - 1. Václav Opiol, 17. Vrba Filip, 27. Vrba Filip, 27. Tomáš Vaculík. Rozhodčí: Ondřej Lukáš - David Vlachopulos. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

Diváci: 4
FBC Gepardi Brno: Šlágor - Hladký, Hrubý, Vorba, Kaisler, Poliak, Dostál - Blažek, Beránek (C), Dohnal, M.Kuba, Dvořák, Petřivalský, P.Kuba, Šubrt, Dess.
Florec Brno: Ja.Mayer - Janek, Zvolánek, Mošat - Vaculík, Vrba, Ji. Mayer, Opiol, Dýr, Pliska
A hned v úvodu ukázal, že bude chtít svoji sérii prodloužit. Již po 24 sekundách hry využívá Florec zaváhání v rozehrávce a střelou Opiola se dostává do vedení. Celek zapsaný do zápisu jako hostující využívá získané výhody a začal na Gepardy tlačit. Ke srovnání obrazu hry došlo až ve třetí minutě po výborném napadání prvního útoku. Ze slibné rozehrávky však Matěj Vorba nastřeluje clonícího hráče Florecu. Šance mají také naši soupeři a v páté minutě si připisuje skvělý Jarda Šlagor důležitý zákrok ramenem. Gepardí střídačka ožila a vzájemnou podporou a povzbuzením se dostávají Gepardi více do hry. Do konce první třetiny se k nebezpečným střelám dostávají Ondra Dohnal, Kuba Hladký a do největší šance dvě minuty před koncem Adam Petřivalský, který nastřeluje břevno.

Po přestávce se Gepardi dostávají ihned do náporu Davča Dvořák vybojoval míček na polovině, vysunul Adama Petřivalského, který po průniku kolem mantinelu srovnává stav utkání. Za minutu a půl opět úřaduje Jarda Šlagor. Krásným výhozem nachází Matěje Blažka, který vyváží míček, našel volného Ondru Dohnala, který kombinuje s Lukášem Beránkem a druhý jmenovaný pak neomylně dává do prázdné branky druhý gól Gepardů. Florec ale neskládá zbraně a prakticky po minutě srovnává stav utkání na 2:2. Utkání se začíná přiostřovat, objevují se zákroky na hraně a začíná stoupat nervozita. Ve 20. minutě se blýskl obrannými zákroky Matěj Vorba, který natřikrát zastavuje útok Florecu. O pět minut později opět úřaduje první lajna Gepardů a po boji v obranném pásmu vybízí Ondra Dohnal ke skórovaní Matěje Blažka. Nervozity a ostřejších soubojů přibývá, což Gepardi nezvládají právě dobře a výsledkem je dvouminutový, a navíc osobní trest pro Kubu Hladkého, který modro-žlutým bude téměř do konce zápasu chybět. Část trestu se přelévá do třetí třetiny, nic nepomohly ani protesty a vysvětlování domácího trenéra.

Úvod třetí třetiny se Gepardům vůbec nepovedl, v pokračující přesilovce inkasují potřetí a o půl minuty později je proti nim nařízeno trestné střílení. K provedení exekuce se staví Vaculík a Jardu Šlagora v brance šelem překonává, byť opravdu těsně. Vedení Florec nakoplo, zahušťuje obranné pásmo a stále se snaží dostávat do šancí. Gepardi bojují, ale jejich tlak je zatím neúspěšný To už od půlky třetiny nastupují Gepardi pouze se dvěma kompletními útoky. Šance na zlom zápasu přichází tři minuty před koncem, kdy se do přesilovky dostávají konečně i modro-žlutá. Před zahájením přesilovky si berou Gepardi time-out a připravují se na závěrečný tlak. V přesilovce rozjíždí modro-žlutí ukázkovou kombinaci, sice bez brankového efektu, ale Florec je dokonale zamčený ve své polovině. Dvě minuty před koncem přichází u Gepardů ke slovu power-play a domácí šestka rozpoutává v obranném pásmu Florecu dokonalý kolotoč. Při přerušení hry si 11 sekund před koncem bere Florec svůj oddechový čas. Do konce zbývá pár vteřin a v tuto chvíli málokdo počítá se změnou skóre. To by nesměl za Gepardy nastupovat Lukáš Beránek, který jako správný kapitán velí závěrečné zteči a šest sekund před koncem zápasu uklízí míček za záda soupeřova brankáře. Ve zbývajících šesti sekundách hry se již nic neděje a Gepardi po srdnatém výkonu olupují Florec o první body v této florbalové sezóně.
Zbyněk Matýsek (trenér): Hodně těžké utkání, které bylo plné ostrých soubojů. My jsme se nechali zbytečně ve druhé třetině vyprovokovat, také začátek té třetí nám moc nevyšel, přesilovka Florecu a hned nájezd…no nevypadalo to dobře. Ale závěrečné tři minuty byly excelentní, kluci spustili skvělou kombinační hru, která vedla k první ztrátě bodů pro Florec. Musím kluky všechny pochválit za týmovou a obětavou hru, speciálně pak musím vyzdvihnout Jardu Šlagora v brance.