22.12.2021

Vyrovnaná bitva s Hornety

Lukáš Beránek
Úplně poslední kategorií, která odehrála soutěžní zápas v roce 2021, jsou muži. Ti se v hale v Měníně utkali podruhé se stejnými soupeři. A hned první zápas přinesl drama až do konce.
2021-2022 | JM přebor, 11. kolo
19. 12. 2021, 09:00 hod.
SH Měnín

Hornets Brno ZŠ Horní C

5:5

Branky: 9. Jakub Hladký, 21. Lukáš Beránek, 24. Tadeáš Mutina, 29. Lukáš Beránek, 30. Michal Dess - 5. Tomáš Macalík, 7. Lukáš Vašínek, 8. Lukáš Vašínek, 14. Lukáš Vašínek, 39. Ondřej Bartoška; Rozhodčí:Ondřej Hošek - Martin Plaček . Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. V oslabení:0:0 . Diváci: 0.
FBC Gepardi Brno: Šlagor (Vizina) – Hladký, Poliak, Blažek, Hrubý, Vorba, Kaisler – Dohnal, Beránek (C), Mutina, Petřivalský, Dvořák, Kuba M., Dess, Šubrt, Kuba P.
Hornets Brno ZŠ Horní C: Zelený - Vejmelka, Bartoška, Macalík, Maša - Dobrovolný, Vašek, Vašínek, Kebeleš, Zelený

Poslední kolo před Vánoci naše muže zavedlo opět do krásné haly v Měníně. Čekal nás zde souboj opět se stejnými soupeři jako na konci října opět v opačném gardu. Začínali jsme proti domácím Hornets. Bohužel jsme absolutně nechytili začátek utkání a přizpůsobili jsme hru soupeři, kterému to vyhovovalo. Probuzení přišlo za stavu 0:3 po parádní rozehrávce z rohu Ondry Dohnala na nabíhajícího Kubu Hladkého, který snižoval. Byl to pro nás velký impuls a ihned se obraz hry začal překlápět. Do konce třetiny už však změna nepřišla.

Ovšem po 40 sekundách druhé třetiny soupeř opět odskakuje na rozdíl 3 branek. V ten moment ovšem začala úřadovat první formace, kdy nejprve debutant Tadeáš Mutina najde „mezi kruhy“ Lukáše Beránka, který snižuje na 2:4. Hned další střídání si při brejkové situaci role prohodí a bekhendová přihrávka znamená skvělou šanci Tadeáš, který nekompromisně dává první branku za muže. 3:4. Na soupeři byla patrná únava.
Do třetí třetiny vstupujeme aktivně a soupeř nám daroval přesilovou hru, kterou po skvělé nahrávce Ondry Dohnala proměňuje Lukáš Beránek. Nutno říci, že měl opravdu lehkou práci. 6 minut před konce předvede parádní sólo akci Michal Dess a dostává nás do vedení! Bohužel poté přichází 2 absolutně zbytečná vyloučení a soupeř při hře 6 na 4 vyrovnává 46 sekund před koncem sporným gólem. Gepardi se však nevzdali a měli ještě jednu velkou šanci, kterou se ovšem Lukášovi Beránkovi nepovedlo proměnit a utkání skončilo remízou.