26.04.2022

Nepovedená přesilovka rozhodla zápas

Nedělní rozloučení s ligovou sezónou zahájil zápas s Ivanovicemi. Souboj dvou odlišných stylů rozhodla nepovedená přesilovka Gepardů, ve která sami dvakrát inkasovali.
2021-2022 | JM přebor, 19. kolo
24. 4. 2022, 09:00 hod.
SH Tuřany

FBC Sokol Ivanovice na Hané B

4:8

Branky a nahrávky: 13. Ondřej Dohnal, 18. Jakub Hladký, 31. Ondřej Dohnal, 34. Ondřej Dohnal - 10. Josef Pavlík, 15. Václav Gašpar, 19. Jan Kramář, 25. Jiří Šimek, 27. Jan Kramář, 28. Michal Jazejček, 34. Jan Kouba, 38. Michal Jazejček; . Rozhodčí: Jan Saňka - Tomáš Otruba. Vyloučení:0:1 . Využití:0:0 . V oslabení: 0:2.

Diváci: 11
FBC Gepardi Brno: Zrza – Blažek M., Trunda, Hladký, Kaisler – Beránek, Dvořák, Dohnal O. – Kuba M., Šubrt, Kuba P. – Kinc, Dess
FBC Sokol Ivanovice na Hané B: Tvrdý – Kusala, Kramář, Jazejček, Burian, Kouba, Papp, Šimek, Gašpar, Pavlík

Od začátku se hrál vyrovnaný florbal. Na míčku byli lepší Ivanovice, Gepardi poctivě bránili a dostávali se do šancí. V desáté minutě se přišla první branka zápasu, která znamenala vedení Ivanovic. Gepardi dokázali srovnat v poslední minutě první třetiny, skvělý výhoz Viléma Zrzy směřoval k Ondřeji Dohnalovi a ten zakončoval po samostatné akci do branky Ivanovic.

Vyrovnaná hra pokračovala i ve druhé třetině. V jejím úvodu poslal do vedení Ivanovice Gašpar. Sokolové pak těžili ze svých zkušeností, hráli profesorský florbal, problémy jim dělala jen důrazná a rychlá hra. Ukázku rychlosti, dravosti a přesnosti předvedl úžasným sólem v osmnácté minutě Jakub Hladký, který prokličkoval celé hřiště a nekompromisně zavěsil. O minutu později vrátil vedení Ivanovicím Kramář. Hra, ani její tempo neměly velké výkyvy, i když na míčku byly o něco častěji Ivanovice. Postupem času se však přeci jen přitvrzovalo a u mantinelu se začínalo jiskřit. Dvě minuty před koncem druhé třetiny odskočily Ivanovice do dvoubrankového vedení. Sekundu před sirénou pak došlo k prvnímu (a jedinému) vyloučení v zápase, přesilovkou zahájili (bez jedné sekundy) třetí třetinu Gepardi.

S odhodláním snížit a vyrovnat nastoupila přesilovková formace Gepardů od začátku druhé třetiny. Bohužel v přesilovce došlo ke dvou ztrátám míčku a soupeři nestačilo jenom ho vyhodit do bezpečného území. Naopak, dostal se do brejku a aktivní hrou dvakrát překonal Viléma Zrzu. Nevyužitá přesilovka Gepardů, ve které si Ivanovice naopak upevnily vedení, určila výsledek zápasu. Gepardům se sice povedlo snížit dvakrát Ondřejem Dohnalem, ale Ivanovice v posledních pěti minutách byly rovněž dvakrát úspěšní a v závěru zápasu měli míček plně pod kontrolou.

Zbyněk Matýsek (trenér) Soupeři gratuluji. Ve hře se naplno projevily rozdíly v kvalitě hry, soupeř vytěžil maximum ze svých zkušeností, lehce zpracovával míček, my můžeme uspět bojovností, důrazem a rychlostí, což nám trochu chybělo. O výsledku rozhodla naše nepovedená přesilovka.