26.04.2022

Mužům skončila jejich premiérová sezóna

Definitivní tečku za premiérovou sezónou dal mužům Gepardů zápas s Shooters Beta. Poslednímu utkání nechybělo nic, diváci viděli dramatickou zápletku, obrat, nájezd, pro úspěšné završení sezóny chybělo jen to jediné.
2021-2022 | JM přebor, 20. kolo
24. 4. 2022, 12:40 hod.
SH Tuřany

Shooters Beta Stars

2:3

Branky a nahrávky: 16. Matěj Blažek, 34. Lukáš Beránek - 32. Samuel Zeman, 32. David Vaníček, 35. Ondřej Porwisz;. Rozhodčí:Tomáš Otruba - Adam Petřivalský . Vyloučení: 1:3 . Využití:0:0 . V oslabení:0:0 .

Diváci: 25
FBC Gepardi Brno: Vizina – Blažek M., Trunda, Hladký, Kaisler – Beránek, Dvořák, Dohnal O. – Kuba M., Dess, Kuba P. – Zrza.
Shooters Beta Stars: Balla – Tichoň, Fencl, Hána, Bureš, Hypský, Vaníček, Lehký, Heger, Veselý, Porwisz

Druhý nedělní zápas nabídl odlišný obraz hry. Gepardi byli aktivnějším týmem, dostávali se snadněji k zakončení, soupeře přehrávali již od začátku zápasu. K tomu jim pomohla i brzká přesilová hra, kterou ale Gepardi nevyžili. Shooters se snažili hrozit dlouhými pasy a přechodem přes střed hřiště, což Gepardům nečinilo problémy a důslednou obrannou hrou minimalizovali šance soupeře. Přes aktivitu Gepardů, kterým chyběla k zakončení lepší muška a více štěstí, neviděli diváci v první třetině žádnou branku.

Jako v předchozím zápase přibývalo ostřejších střetů od druhé třetiny. Ve čtrnácté minutě si vykoledoval faul důslednou a agilní hrou Vilém Zrza. Nabídnutá přesilovka však měla pro Gepardy jepičí život, po necelé minutě se počet hráčů na hřišti srovnal a za nedovolené vrážení si šel odpočinout na trestnou lavici Jakub Hladký. Hra čtyř proti čtyřem svědčila Gepardům více a za necelou půlminutu šli do vedení po krásné střele Matěje Blažka. Zbytek druhé třetiny se odehrával v jasné převaze Gepardů, které chybělo jen jedno, bohužel to základní – vstřelené branky.

Úkol do třetí třetiny byl jasný: zvýšit náskok a udržet vedení. Bohužel ani jedno se Gepardům nepovedlo. Tlaku našich hráčů Shooters odolávali zahuštěnou obranou a svůj den měl i jejich brankář. U Gepardů si osm minut před koncem vybrala slabší chvilku obrana s brankářem Kubou Vizinou a po ojedinělé šanci bylo srovnáno. A aby toho nebylo málo, za několik sekund využívají Shooters našeho zaváhání v obranném pásmu a rázem se dostávají do vedení. Pro Gepardy je to mírný šok, přesto neskládají ruce a díky souhře Ondřeje Dohnala s Lukášem Beránkem vyrovnávají po střele druhého jmenovaného hráče. Ovšem hra se přelévá z jedné strany na druhou a po standardní situaci blízko hranice velkého brankoviště prostřelují Shooters naši zeď. Čtyři minuty před koncem třetí třetiny mají Gepardi opět možnost hry v početní výhodě po faulu na kapitána Lukáše Beránka, ale ani tato přesilovka nenese ovoce v podobě vstřelené branky, byť míček byl po celou dobu pod kontrolou Gepardů. Minutu a osm sekund před koncem mají Shooters šanci definitivně rozhodnout o svém vítězství, ale nařízené trestné střílení neproměňují. Gepardi vrhají všechny síly do útoku, staví to nejlepší, co mají v té chvíli k dispozici, ale ke srovnání výsledku jim nepomáhá ani power-play. Rozloučení se sezónou tak není právě nejveselejší, přesto tým mužů odchází po prvním roce v Českém florbalu se vztyčenou hlavou.

Zbyněk Matýsek (trenér) Soupeři gratuluji, vytěžil z naprostého minima maximum. Nám to bohužel nelepilo střelecky, i když jsme měli celý zápas jasně pod kontrolou. I tak to jsou pro nás cenné zkušenosti. Klukům bych chtěl strašně moc poděkovat za sezónu, která byla obrovsky náročná. Vůbec jsme netušili, jak náročnou soutěží Jihomoravský přebor je, že se zde hrají tak kvalitní zápasy a že všechny týmy jsou hodně vyrovnané a každý zápas může dopadnout jakkoliv. My jsme postavili do letošního roku mužstvo z půlky velmi mladé, z části bez zkušeností z velkého florbalu, nemohli jsme se také využít vždy tu nejlepší sestavu. Přesto je to pro nás obrovské poučení a neocenitelná zkušenost.