29.09.2021

Dorost vstoupil do sezóny vítězně

Zbyněk Matýsek
Ve značně okleštěné sestavě nastoupil ke svému prvnímu ligovému turnaji Gepardí dorost. Trenéři ještě večer před zápasem ladili finální sestavu, neboť nemoci a zranění udělali na soupisce trochu větší paseku.
2021-2022 | 2.liga JMK, 1. kolo
26. 9. 2021, 10:30 hod.
Sportovní hala Tuřany

FBC Aligators

2:4

Branky a nahrávky: 18. Adam Zouhar, 31. Jan Jeřábek - 13. Zdeněk Řehoř, 23. Albert Hochman 24. Štěpán Novotný, ,30. Tomáš Hrstka. Rozhodčí: Jiří Chromek - Robin Hromeček. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
FBC Aligators: Dufek - Jeřábek, Humplíková, Szabó, Kučera, Zouhar, Tesař, Sikmund, Černý, Fasora, Kubíček, Grega, Antoš, Čech, Soják, Kramolič.
FBC Gepardi Brno: Šikuta - Dohnal, Bednář, Matýsek - Hochman, Řehoř (C), Novotný, Štěrba, Hrstka

Do utkání tak nastoupila odhodlaná osmička Gepardů proti skoro třem pětkám Aligátorů. A úvod patřil hráčům v zelených dresech. Několika průniky se pokusili ohrozit naši branku, ale skvěle bránící Gepardi jim nenechali příliš prostoru. Naopak postupně se dostávali do častějších šancí a hrozili především z rychlého přenesení hry z obranného pásma před branku soupeře. A odměnou jim byl první gól vstřelený dvě minuty před koncem první periody.

Rovněž do druhé třetiny vstoupili aktivněji Aligátoři a po třech minutách hry se dočkali vyrovnávací branky v přesilové hře. Gepardy ale vyrovnání nesrazilo, naopak pokračovali ve své hře a odměnou jim byly dvě branky v polovině zápasu. A když patnáct sekund před koncem druhé třetiny přišla z pravého křídla branka čtvrtá, zdálo se být rozhodnuto.

Aligátoři ale neřekli poslední slovo a hned v úvodu zkorigovali stav brankou z dorážky ve velkém brankovišti. Zbytek zápasu již branka nepadal, Gepardi si disciplinovanou hrou udrželi dvoubrankové vedení, soupeře do vážnějších šancí nepustili, pokud se ale dostali Aligátoři před branku, Gepardy po celý zápas držel Lukáš Šikuta v brance. Zasloužené tři body si připsali do tabulky Gepardi.

Zbyněk Matýsek (trenér): Kluky musíme pochválit, ve značně okleštěné sestavě sehráli skvělý zápas, perfektně dodržovali nastavenou taktiku a zaslouženě vyhráli. Proti početnějšímu soupeři jsme měli trošku strach, aby se kluci nezatavili a zůstalo jim dost sil i na druhé měření sil, ale zdá se, že to byly zbytečné obavy.