03.10.2023

U19: Špatný začátek, nakonec drama

Kdo přišel do haly ČKD Blansko s pětiminutovým zpožděním, asi se nestačil divit. Divoké skóre předznamenávalo těžký debakl Gepardů, ale nakonec se z jasného zápasu stalo slušné drama.
2023-2024 | 2.liga (JUN), 3. kolo
30. 9. 2023, 11:30 hod.
TJ ČKD Blansko

Zlín Lions

4:8

Branky a nahrávky: 4 Dohnal (Matýsek), 5 Matula O. (Matýsek), 26 Novotný (Bednář). 34 Štěrba (Novotný) – 2 Rek, 2 Macharáček (Staviař), 2 Nikolov, 4 Macharáček (Papazachariu), 31 Čeček (Tkadlec), 35 Tkadlec (Kresta), 38 Tkadlec (Kresta), 44 Martinek (Kresta). Rozhodčí: Dominik Papp – Marek Loskot . Vyloučení: 2:2 . Využití: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Hladík – Matula O., Matýsek, Bednář, Dobrovolný © - Novák, Řehoř, Dohnal, Štěrba, Kuchař, Novotný, Matula F., Podolský, Hochman
Zlín Lions: Drábek – Macharáček, Štěpaník, Zapletal, Čeček, Kresta, Staviař, Papazachariu, Tkadlec, Rek, Baťa, Čuba, Vaculík, Kurtin, Hala, Nikoliv, Nedbálek ©, Martinek

V prvním utkání jsme se potkali se soupeřem, který se letos do této soutěže přihlásil po zkušenostech ze soutěže vyšší. Věděli jsme, že nás proto bude čekat velmi těžké utkání. Do utkání jsme vstoupili velmi povedeným prvním střídáním. Povedená pasáž trvala ovšem opravdu jen první střídání. Poté se nám nepodařilo dlouho probudit ze šíleného snu. 2 minuty – 4 inkasované branky. Strašný úvod zápasu, který naznačoval nebezpečí debaklu. Absolutně jsme nezachytili úvod utkání. Poté Gepardy nastartovali branky Dohnala a Matuly. Udělali jsme také lehké korekce v sestavě a postavení ve hře. To vše vedlo je zlepšení naší hry a vyrovnání tempa zápasu.

Do druhé třetiny jsme vstoupili velmi aktivně a utkání mělo skvělé tempo. Zlín byl více na míčku, ale více nebezpeční byli Gepardi. Jednu ze šancí proměnil Novotný po nahrávce Bednáře. Z ničeho nic jsme byli po strašném začátku soupeři na dostřel.

Ve třetí třetině byly pokyny jasné – vydržet skvělé tempo zápasu a proměnit šance do kterých jsme se začali dostávat. Ihned na začátku třetí třetiny jsme měli k dispozici přesilovou hru. Soupeř ovšem ukázal velké zkušenosti – využil naši chybu a dal gól v oslabení. 3:5! Nic se neděje a když po návratu z trestné lavice snižuje Štěrba zdálo se vše nakopnuté k možnosti vyrovnání. Soupeř ovšem ukázal svoje schopnosti a závěr utkání takticky a zkušenostmi ovládl. Věděl, že se nikam nemusí hnát. My jsme se snažili míček vybojovat aktivnější hrou – tu ale soupeř trestal přečíslením. Bojovný zápas ve vysokém tempu, gratulace do Zlína – zasloužená výhra!

Lukáš Beránek (FBC Gepardi Brno): Nedokážu si vysvětlit výpadek v úvodu. Je to velká škoda. Utkání začne a vlastně už prohráváte 0:4. Hráči si však zaslouží i respekt, když opravdu po tomto těžkém úvodu zvládli hru zvednout a hrát vlastně vyrovnanou partii. Soupeř byl plný zkušeností, ale my se s tím nemůžeme prostě srovnávat tak dlouho! Škoda dalších neproměněných šancí, které jsme měli. Díky všem za podporu!