22.01.2024

U19: Čtvrtá výhra v řadě po skvělém výkonu

Juniorům pokračoval koloběh ligových zápasů. Tentokrát v sobotu 20.1.2024 vycestovali do Otrokovic. V místní městské hale se poměřili v prvním utkání s Aligators a brali plné 3 body!
2023-2024 | 2.liga (JUN), 15. kolo
20. 1. 2024, 12:00 hod.
SH Otrokovice

FBC Aligators

2:6

Branky a nahrávky: 33 Soják (Procházka), 42 Sedláček (Soják) – 6 Jedlička (Štěrba), 19 Dohnal, 36 Dohnal (Matula O.), 36 Novotný (Dobrovolný), 41 Matula O. (Dohnal), 45 Novák (Navrátil). Rozhodčí: Pavel Rochovanský – Radim Jílek. Vyloučení: 2:1 . Využití: 0:0
FBC Aligators: Korec – Kučera, Zouhar, Horák, Sigmund, Buchta, Antoš, Procházka, Drtil, Horák, Sedláček, Soják, Umlášek, Španěl ©
FBC Gepardi Brno: Hladík (Voda) – Matula O., Matýsek, Matula F., Dobrovolný © - Kuchař, Řehoř, Dohnal, Štěrba, Novotný, Jedlička, Navrátil, Hochman, Novák, Podolský

Do utkání jsme vstoupili už od rozcvičky koncentrovaně a od úvodu to bylo znát. Na soupeře jsme byli nachystaní a věděli jsme, že musíme být důrazní, dobří v dostupování a blokování soupeře. Utkání bylo vyrovnané, kdy jsme lehce měli navrch a díky tomu skóre otevřel pohotovou dorážkou Jedlička. To určilo ráz zbytku první třetiny, kdy hru zvládali kontrolovat obě strany. Nebezpeční byli hlavně Gepardi. Na obou stranách předváděli velmi jisté zákroky oba brankaři.

Druhá třetina nabídla podobný ráz utkání, kdy jsme možná v úvodu lehce zaspali a soupeř převzal iniciativu hru. Povedlo se mu pár napadání a měli dost získaných míčku ze soubojů. Z aktivnější hry soupeře pramenilo vyloučení kapitána Dobrovolného. Oslabení jsme začali výborně, kdy únik Dohnala zastavil soupeř faulem a nařízené trestné střílení sám faulovaný chladnokrevně proměnil! To nás nakoplo, zbytek oslabení skvěle kluci zvládli a zbytek druhé třetiny skvěle kontrolovali.

Třetí třetina začala být od soupeře už dost na styl jdeme to zkusit. Začali nás aktivně napadat. My jsme s tím měli lehké problémy a bez míčku se stahovali zbytečně do pasivity. To jsme ovšem opět překonali a na branky soupeře vždy skvěle odpověděli. Třetina to byla na góly rozhodně nejbohatší, což odpovídalo tomu, co jsme viděli na hřišti. Dost přečíslení hlavně na naší straně, které jsme dokázali proměnit. Díky tomu bereme důležité 3 body z tohoto zápasu!

Lukáš Beránek (FBC Gepardi Brno): Do utkání jsme vstoupili skvěle nastavení v hlavě. Kluci zvládli plnit pokyny a neslo to úspěch. Soupeře dlouhou dobu k ničemu nepustili a kontrolovali hru. Opět jsme se mohli spolehnout na skvělého Vikiho v bráně. Hluchou pasáž na začátku druhé třetiny jsme zvládli a považuji to za zlomový bod zápasu, kdy jsme se pak nakopli a utkání už nepustili. Na závěr gratuluji Patrikovi k úspěšnému debutu u nás v klubu – super výkon podtržený asistencí. Máme další 3 body a série výher pokračuje! Jdeme si za svým cílem do druhé půlky sezóny.