22.02.2024

Další brněnské derby s vítěznou tečkou pro Gepardy

Druhé sobotní střetnutí mužů, které opět bylo městským derby, přineslo špičkový florbal, parádní kulisu ze strany diváků, ukázky fair-play od obou týmů, zkrátka bylo nač se dívat. Zápas si užili všichni aktéři na hřišti i v hledišti, pro Gepardy měl konec také sladkou příchuť v podobě tří vybojovaných bodů do ligové tabulky.
2023-2024 | JM Liga, 16.kolo
17. 2. 2024, 14:00 hod.
hala Tatran Bohunice-nová

Hornets Brno ZŠ Horní B

5:1

Branky a nahrávky: 4. Marek Dobrovolný, 12. Ondřej Beránek, 37. David Dvořák, 42. Lukáš Martinek, 44. Štěpán Dohnal - 1. Lukáš Vašínek. Rozhodčí:Jan Frýdek - Martin Kohoutek . Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Vizina - Beránek O., Kuchař J., Dobrovolný, Vorba, Matula, Trunda - Dohnal Š., Svoboda, Dohnal O., Kinc, Beránek, Martínek, , Kuchař T., Dvořák, Novotný, Štěrba
Hornets Brno ZŠ Horní B: Mykhaylo - Havlát, Plodík, Slavíček, Navrátil, Joukl, Vojáček, Zapletal, Brückner, Vašínek, Havlíček, Ryšánek, Janiczek, Dvořák, Šmarda, Přikryl

Od začátku utkání byly vidět florbalové akce. A byli to Horneti, kdo hned v první minutě po rozehrávce z levého mantinelu po střele Vašínka otevřeli skóre. Gepardy nejdřív branka naskočila, Horneti se drželi hned další střídání hodně na míčku, ale postupem času se hra přelévala na stranu týmu v bílých dresech. Vyrovnání přišlo ve čtvrté minutě. Jednalo se o premiérovou branku Marka Dobrovolného v kategorii mužů – gratulujeme. Ten nejprve poslal přihrávku podél mantinelu na Lukáše Beránka, který mu míček zpětným přiťuknutím vrátil. Pak stačily jen tři rychlé kroky kolem bránícího hráče a prudká přízemní střela a bylo srovnáno. V polovině třetiny měli Gepardi možnost hrát přesilovou hru. Ta ale úspěšná nebyla, byť se v ní objevila řada pěkných kombinací a šancí ke skórování. Obrana Hornetů na čele s brankářem však držela pevně. Branky se diváci dočkali až po přesilovce ve dvanácté minutě. Ke slovu se dostal Ondřej Beránek po obrovském tlaku třetí a posléze první pětice Gepardů. Kapitánovi domácího týmu stačilo najít si volné místo v úrovni velkého brankoviště a počkat na vybojovaný míček za brankou soupeře. O to se postaral Štěpán Dohnal. První třetina tak navzdory rychlé brance hostů skončila výhrou domácích. Stojí za zmínku, že skvělé zákroky předváděl v brance Gepardů Jakub Vizina.

Druhá třetina byla plná obrovských šancí na obou stranách. Skvělou hru předváděly oba týmy ve všech fázích a úrovních hry. Byť se stav zápasu po druhé třetině nezměnil, diváci přeci jednu branku viděli. Gepardi se radovali ze své druhé branky, ale David Dvořák přiznal jejího dosažení nohou. Za takovou ukázku fair play jej bouřlivým potleskem odměnila celá hala včetně soupeře a rozhodčích.

Skutečnou radost po vstřeleném gólu si David Dvořák užil v šesté minutě třetí třetiny. Celá akce začala od Ondřeje Matuly v obraně Gepardů. Pokračovala přes Tomáše Kuchaře na pravém mantinelu, které střílel na branku Hornets. Míček šikovně za záda Vasyliva tečoval právě David Dvořák. Hra pokračovala ve skvělém tepu, šance střídala šanci na obou stranách. Skvělé gesto fair-paly předvedli Horneti odvoláním trestu pro hráče Gepardů Potlesk celé haly směřoval k Pavlu Brücknerovi, děkujeme V jedenácté minutě třetí třetiny se „lámal chleba“. Oba týmy byly blízko ke vstřelení branky, a v čase 41:10 ji po práci celé pětice vstřelil Lukáš Martínek po samostatném úniku a krásnou střelou s pokrytím míčku. Horneti v tu dobu hodně bušili do obrany Gepardů, ale výborná defenzivní činnost a výkon Jakuba Viziny jim nedal možnost radovat se ze vstřelené branky.O tři minuty později se do zápisu dostal asistencí Jakub Vizina. Skvělým výhozem poslal íček na Štěpána Dohnala, který si projel od půlky hřiště obranným pásmem Hornetů, obkroužil branku a přesně umístěnou střelou stanovil stav utkání na konečných 5:1.

Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno): Oba celky hrály skvěle, byly vidět pěkné akce, dokonalé ukázky fér hry, prostě paráda. Musím moc poděkovat soupeři za hru, myslím, že i na hřišti si zápas všichni užívali. A k zápasu jako takovému. Start byl pro nás hodně těžký, přišel brzký gól, ale věřil jsem, že kluci to zvládnou a taky zvládli. Reparát po Bojanovicích jsme složili více než úspěšně, teď se ale už plně soustředíme na nedělní dohrávku. Naše mise nekončí, a ještě zdaleka nemáme splněno. Obrovské poděkování patří na závěr našim příznivcům, kteří vytvořili opět skvělou atmosféru. Děkujeme, že jste s námi.