21.09.2022

První zápas, první vítězství, první branka Kiviho po návratu

Také naši juniorku čekaly první zápasy nového ročníku. Pro některé kluky to byl pěkně náročný víkend, sobota v mužích, neděle v juniorce, pro některé, konkrétně pro Viktora Hladíka, pak byl první nedělní zápas sladkým návratem okořeněným vítěznou brankou.
2022-2023 | 2.liga JMK (JUN), 1. kolo
18. 9. 2022, 09:00 hod.
SH Maloměřice

FBŠ Hattrick Brno "B"

2:3

Branky a nahrávky:23. Jan Urban, 36. Adam Šikula - 21. Vít Štěrba, 28. Viktor Hladík, 30. David Dvořák . Rozhodčí: Tomáš Húska a Pavel Vích. Vyloučení: 2:1 . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Diváci: 16
FBŠ Hattrick Brno "B": Buchta - Urban, Šikula, Vlk, Koch, Holcman, Jančařík, Hradil, Tyll, Sláma, Novák, Smejkal, Kučera, Valíček
FBC Gepardi Brno: Chmela - Bednář, Hladký, Kuchař, Dohnal - Štěrba, Dvořák, Novotný, Martínek, Řehoř, Hladík

První třetina přinesla vyrovnanou bitvu. Jakoby se oba soupeři vzájemně oťukávali. Prim hrála oboustranně pevná obrana, kterou prověřovali rychlé útočné akce. Vše jistili skvělí brankáři. Postupem času se zdálo, že Gepardi jsou přeci jen častěji na míčku a více ohrožují branku Hattricku. Ti se dostali do největších příležitostí při vyloučení Štěpána Novotného v závěru první třetiny, ale bezchybná obrana v čele se Šimonem Chmelou nepřipustila změnu bezbrankového stavu.

Do druhé třetiny vstoupily oba celky s větším odhodláním vstřelit první branku zápasu a oba brankáři měli plné ruce práce. Po pěti minutách se usmálo štěstí na Gepardy. David Dvořák našel před brankou volného Vítka Štěrbu, který poslal Gepardy přesnou střelou do vedení. Z něj se ovšem hráči ve žlutém radovali přesně dvě minuty a šestnáct sekund. Autorem vyrovnávací branky byl Urban. Gepardi ale dál nepolevovali ze své účinné hry, dostávali se do šancí a hráli velmi aktivně. Odměnou jim byla branka Viktora Hladíka, který oslavil svůj návrat mezi Šelmy krásným gólem. V této části hry přibývalo ostrých a zbytečných zákroků florbalkou. Po jednom z nich už rozhodčí nevydrželi a trestali, možnost hrát přesilovou hru dostali Gepardi. Přesilovka, jejíž část se měla odehrát i ve třetí třetině, však skončila po necelé půlminutě. Na konci krásné kombinace obrany dostal přihrávku od Jakuba Hladkého přímo na florbalku před brankou stojící David Dvořák a poslal Gepardy do dvoubrankového vedení.

Třetí třetina přinesla v úvodu urputnou, ale férovou bitvu o každý milimetr na hřišti. Tím, jak ubíhal čas, ubývalo nečistých zákroků florbalkou a k vidění byl opravdu kvalitní zápas. Nutno říci, že Gepardi nehráli pouze pasivní obranou hru, ale snažili se ještě zlepšit skóre, ale naráželi na zpevněnou obranu Hattricku s výborným brankářem. Hráči v bílých dresech se pro změnu pokoušeli všemi silami o vyrovnání. Naději jim vykřesal odchovanec Gepardů Adam Šikula, ale inkasovaná branka se na Gepardech nepoznamenala a kluci předváděli stále perfektní hru, která je dovedla až k vítěznému konci.

Ondřej Beránek (Gepardi): Sehráli jsme velmi vyrovnaný zápas, který nakonec dopadl v náš prospěch. Po nerozhodné a vyrovnané třetině jsme dokázali vydržet až do konce a skóre naklonili v náš prospěch. Ke konci se Hattricku podařilo snížit na rozdíl jediné branky, ale s naší hrou to vůbec nic neudělalo, za což kluky chválím.