21.09.2022

Druhý zápas s výhrou a další návrat okořeněný brankou - vítej zpět Marku

Také druhý zápas zvládli junioři Gepardů na výbornou. Branku, a ne jednu, navíc zaznamenal další navrátilec do Gepardů Marek Dobrovolný. Čtyřmi brankami se navíc blýskl Jakub Hladký.
2022-2023 | 2.liga JMK (JUN), 2. kolo
18. 9. 2022, 12:00 hod.
SH Maloměřice

FBC Slovácko

13:3

Branky a nahrávky:5. Štěpán Novotný, 6. Marek Dobrovolný, 9. Štěpán Dohnal, 9. Jakub Hladký, 12. Jakub Hladký, 21. Jakub Hladký, 23. Vít Štěrba, 28. Jakub Hladký, 31. David Dvořák, 32. Vilém Zrza, 34. Vít Štěrba, 39. Viktor Hladík, 44. Marek Dobrovolný - 6. Marek Janča, 10. Maxmilián Čech, 15. Maxmilián Čech . Rozhodčí:Jan Karafiát a Vojtěch Lesák . Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

Diváci: 18
FBC Gepardi Brno: Zrza - Hladký, Bednář, Dobrovolný, Kuchař - Štěrba, Dvořák, Novotný, Dohnal, Řehoř, Martínek, Hladík.
FBC Slovácko: Daníček - Čech, Jančo, Zálešák, Sýkora, Andrýsek, Janča, Gilk, Michálek.

Do druhého zápasu nastoupil proti Gepardům nevyzpytatelný tým Slovácka. Ten do zápasu nastoupil jen s osmi hráči v poli, ale v přístupu Gepardů to nemělo vliv na možné podcenění soupeře. Už od začátku se snažili Gepardi diktovat hru, Slovácko hrozilo ojedinělými pokusy, přesto jeho střely a zejména aktivní hra v útoku dělala chvílemi problém.

První branku zápasu zaznamenali Gepardi díky průniku Štěpána Novotného po nahrávce Vítka Štěrby. Druhý jmenovaný si pak šel odpočinout na trestnou lavici a Slovácko dostalo možnost srovnat. To se jim beze zbytku povedlo Jančou. Ovšem Gepardi se vrátili po několika vteřinách zpět do vedení. Vděčit tomu mohli krásné brance, kterou vstřelil další navrátilec do modrého dresu, Marek Dobrovolný. Gepardi se pak dostávali do větších šancí a více ohrožovali branku Slovácka. Zápas zlomili dvěma brankami v polovině první třetin. Nejprve zavěsil Štěpán Dohnal po nahrávce Lukáše Martínka, který se podílel i na předchozí brance Marka Dobrovolného, pak se individuálně prosadil Jakub Hladký. Slovácko kontrovalo Čechem. Ovšem Jakub Hladký opět zaúřadoval samostatným průnikem číslo dva. Do konce třetiny se zapsal do listiny střelců podruhé Čech a stanovil tak skóre po první třetině na 5:3.

Kdo čekal ve druhé třetině dramatickou zápletku, hra mu možná chvílemi zápletku připomínala, ale na změnách ukazateli skóre se podíleli jen Gepardi. Nejprve přesilovku využil opět po samostatné akci Jakub Hladký, který tak završil čistý hattrick, následně se v oslabení prosadil při vyloučení Jana Kuchaře Vít Štěrba, na jehož brance se podílel třetí asistencí Lukáš Martínek, a poslední slovo v této periodě měl, kdo jiný, než Jakub Hladký, pro změnu opět po samostatném průniku.

Tentýž hráč stál u první branky třetí třetiny. Přenesenou přesilovku využil po jeho nabití David Dvořák. Gepardi si pohlídali úvod třetí tetiny beze zbytku a bez problému kontrolovali celou hru. Jako další se zapsal do listiny střelců Vilda Zrza, ale všichni, kdo sledovali hru, ví, že autorem branky byl Štěpán Novotný. Další branky přidali Vít Štěrba, Viktor Hladík a Marek Dobrovolný, kteří tak zaznamenali své druhé zásahy v dresu Gepardů, asistencí se , tentokrát oprávněně, zaspal do zápisu Vilém Zrza. Třetí třetina se dohrávala v plynulém tempu a Gepardi si připisují zasloužené vítězství.

Ondřej Beránek (Gepardi): Zápas proti oslabenému Slovácku o osmi hráčích jsme zvládli na výbornou. Kluci makali od začátku až do konce, a právě proto jsme si zasloužili takový výsledek, který je odměnou za přístup a nasazení všech hráčů. Tým pracoval dobře a koncentroval se po celou dobu zápasu, a proto nám tam napadalo 13 branek a inkasovali jsme jen v první třetině.