24.04.2023

Náročný zápas skončil výhrou Gepardů

Kolony, bouračky a zácpy na trase mezi Brnem a Morkovicemi, část týmu z Husovic zůstala viset na dálnici, a tak po dohodě s vedením soutěže došlo k úpravě programu sobotního turnaje mužů v Morkovicích. Prvním soupeřem Gepardů se stal celek MZLU, který v posledním měření sil náš tým porazil.
2022-2023 | JM přebor, 20. kolo
22. 4. 2023, 13:45 hod.
SH Morkovice

VSK MZLU Brno

4:7

Branky a nahrávky: 4. Michal Špičák, 10. Michal Špičák, 20. Pavel Pelikán, 24. Michal Špičák - 7. Lukáš Martinek, 10. Lukáš Beránek, 14. Ondřej Dohnal, 25. Lukáš Beránek, 32. Štěpán Dohnal, 35. Lukáš Beránek, 39. Ondřej Dohnal. Rozhodčí: Jan Frýdek - Matěj Kroča . Vyloučení:0:1 . Využití: 1:0. V oslabení:0:0 .
VSK MZLU Brno: F. Černín - Samek, Z. Černín, Tomášik, Pelikán, Mikeška, Špičák
FBC Gepardi Brno: Zrza - Vorba, Martínek, Hladký, J. Kuchař, Hrubý - Š. Dohnal, Beránek, O. Dohnal, Štěrba, T. Kuchař, M Kuba, Dvořák, Kinc, Hájek.

Od začátku zápasu bylo vidět, že MZLU má v nohách čerstvý zápas, působili rozehranějším dojmem, byli lepší v pohybu a byli patřičně nažhaveni potrápit Gepardy co nejvíce. Naopak Gepardi působili ospaleji, byla na nich znát nerozehranost a ztuhlost (dopravní situace zapříčinila to, že tým dojel 15 minut před zápasem).

Prvotní dojem se potvrdil i na ukazateli skóre, do vedení šli MZLU již ve 4.minutě hry zásluhou velmi dobře hrajícího Špičáka. Gepardům trvalo dostávat se do tempa, přizpůsobili se rychlosti hry, soupeř nastoupil pouze se šesti (!!) hráči do pole, a měli velké problémy s výborně pracující obranou soupeře. Naštěstí pro hráče v modrých dresech vyrovnal v 6. minutě krásnou střelou Lukáš Martínek. Ráz hry se však nezměnil, Gepardi marně bušili do plných a MZLU hrozilo z brejků a rychlých přechodů. Desátá minuta hry přinesla hned dvě branky. Nejprve překonal Zrzu v brance Gepardů Špičák, ihned po buly pak zavěsil vyrovnávající branku Lukáš Beránek

Úvod druhé třetiny patřil Gepardům a bratrské spolupráci Štěpán a Ondřeje Dohnalů, kdy se po akci, na jejímž konci stál druhý jmenovaný, dostali Gepardi poprvé do vedení. Branka však nepřinesla uklidnění. Naopak MZLU stále hrálo výbornou obranu a dostávalo se Gepardům pod kůží. V 19.minutě byl za sekání vyloučen Jakub Hladký a nabídl tak hráčům v zelených dresech možnost přesilové hry. Ti ji beze zbytku využívají a srovnávají stav utkání na 3:3. Autorem branky byl Pelikán. Další rána pro Gepardy přišla dvě minuty před koncem druhé periody, kdy završil hattrick Špičák a poslal MZLU do vedení. Do minuty však bylo srovnáno díky Lukáši Beránkovi. I druhá třetina tak skončila za nerozhodného stavu.

Třetí třetina už patřila Gepardům. Šance byli, brankář MZLU pochytal několik tutových šancí a co nezachytil on, zastavily tyče brankové konstrukce. Branka nepadla až do 32.minuty, kdy mazácky proměnil nařízený nájezd Štěpán Dohnal. Tři minuty poté zkompletoval hattrick i Lukáš Beránek, poslední slovo měli Gepardi dvě minuty před koncem, kdy na konečných 4:7 upravil stav utkání Ondřej Dohnal po parádním pasu Matěje Vorby.

Zbyněk Matýsek (Gepardi): Nesmírně těžký zápas. V první řadě musím pogratulovat soupeři, kteří v takovém počtu podali velmi dobrý výkon. My jsme se nemohli dostat pořádně do tempa, spousta našich střel skončilo na tyčce, břevnu nebo u brankáře MZLU. Soupeř se nám uměl dostat pod kůži, ale nakonec to pro nás dopadlo dobře. Teď se musíme připravit na poslední zápas sezóny a udělat vše pro to, abychom poslední zápas odehráli v klidu, bez nervů, v pohodě a užili si závěr sezóny v Přeboru na maximum.