Další těžký zápas za námi, Gepardi drží kontakt s čelem tabulky

Těžký zápas plný soubojů Gepardi zvládli a drží se v popředí Přeboru mužů.
4. 3. 2023, 12:45 hod.
SH Sportpoint

Florec Brno

4:2

Branky a nahrávky:4. Ondřej Dohnal, 15. Štěpán Dohnal, 18. Štěpán Dohnal, 31. Lukáš Beránek - 1. Václav Opiol, 26. Jan Mayer . Rozhodčí: Jan Ponížil - Vojtěch Eliáš. Vyloučení: 1:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
FBC Gepardi Brno: Vizina - Hrubý, Vorba, Hladký, J.Kuchař - Š, Dohnal, Beránek, O. Dohnal, Trunda, Kinc, M. Kuba ,Hájek, Martínek, P. Kuba,
Florec Brno: Koukal - Janek, Zvolánek, Polášek, Opiol, Jan Mayer - Pliska, Mošat, Dýr, Jindřich Mayer, Krobauer, Zvolánek

Utkání ani pořádně nezačalo a Jakub Vizina po standardní situaci lovil míček ze své branky. Florec se tedy velmi brzy dostal do vedení. Gepardi se hned pustili do boje o vyrovnání, věděli, že mají na změnu skóre dostatek času. A ve třetí minutě se vyrovnání dočkali po bratrské spolupráci Ondřeje a Štěpána Dohnalových. Vyrovnávací branka jakoby odstartovala sérii velmi tvrdých ataků a soubojů. Florec ostře zajížděl do Gepardů a rozhodčí nemohli nechat jejich hru bez povšimnutí.Již během první třetiny sehráli Gepardi tři přesilové hry, ale bez brankového efektu. Obranná čtveřice Florecu velmi dobře zahušťovala před brankový prostor.

Úvod druhé části hry patřil Gepardům. Hned v první minutě se po samostatné akci dostal ke střele Štěpán Dohnal a poslal Gepardy do vedení, O tři minuty později zopakoval individuální průnik a ještě hezčí střelou zvýšil na 3:1. A opět jako by druhá branka ve třetině odstartovala tvrdou hru. K vidění byly vidět lokty v obličeji, tvrdé dohrávání, srážení a zajíždění u mantinelu. Gepardi si zahráli přesilovky dvě, Florec jedinou, ale na rozdíl od Gepardů skončila jejich početní výhoda vstřelenou brankou patnáct sekund před koncem druhé třetiny.

Na ostrou hru a podrážděnost hráčů reagovali velmi dobře rozhodčí, kteří si o přestávce svolali kapitány obou mužstev a důrazně je upozornili na to, že takovou hru ve třetí třetině nepřipustí.

Oba týmy si vzali naštěstí slova rozhodčích k srdci.Ubylo ostrých zákroků, tempo hry trošku opadlo a zápas se víceméně dohrával, což bylo patrné po čtvrté brance Gepardů, kterou vstřelil Lukáš Beránek. V závěru si Gepardi střihli ještě jednu početní výhodu, která ale na stavu utkání nic nezměnila.

Zbyněk Matýsek (Gepardi): K utkání bych řekl asi jen to, že jsem strašně rád, že to kluci ve zdraví přežili. Mrzí mě akorát nevyužité přesilovky. Nyní se ale už díváme před sebe, čekají nás čtyři zápasy, jdeme s odhodláním poprat se v nich o co nejlepší výsledek. Opět musíme poděkovat věrným fanouškům za podporu.