23.01.2023

První měření sil s lídrem tabulky se nepovedlo

Mužský tým se v prvním zápase na Nový rok představil v Morkovicích proti prvnímu celku tabulky Hornets Brno ZŠ Horní C.
2022-2023 | JM přebor, 11. kolo
21. 1. 2023, 11:15 hod.
SH Morkovice

Hornets Brno ZŠ Horní C

6:4

Branky a nahrávky: 21. Lukáš Vašínek, 26. Lukáš Šmarda, 26. Lukáš Šmarda, 26. Ondřej Bartoška, 35. Lukáš Šmarda, 39. Lukáš Vašínek - 16. Štěpán Trunda, 17. Ondřej Dohnal, 22. Vít Štěrba, 28. Matěj Vorba . Rozhodčí: Tomáš Kašík a Tomáš Olbert . Vyloučení: 2:2 . Využití: 2:1 . V oslabení: 0:0 .
Hornets Brno ZŠ Horní C: Zelený - Vašek, Bartoška, Macalík, Dobrovolný, Kreslík, Maša, Vašínek, Zelený, Šmarda
FBC Gepardi Brno: Vizina - Vorba, Hrubý, Glos - Trunda, Dohnal, Štěrba, Kuba P., Kuba M., Reichmann

Úvod zápasu nebyl pro diváka nijak zajímavý. Na obou týmech bylo vidět, že se jedná o souboj o první místo. V průběhu třetiny zazvonilo několik tyček na bráně Jakuba Viziny, což soupeře lehce frustrovalo. Jinak byl k vidění florbal nahoru dolů, a proto třetina skončila nerozhodným stavem 0:0.

Do druhé třetiny týmy nastoupily s úplně jiným nasazením. Po necelých třech minutách hry se prosadil první střelec Štěpán Trunda, který využil pootevřené obrany a přesně vystřelil. Hned v následující minutě nám Hornets Brno nabídli přesilovou hru, a tu dokázal využít Ondřej Dohnal. Bohužel góly nepadaly jen na jednu stranu a Hornets dokázali odpovídat. Během třetiny se ještě dokázal prosadit Vít Štěrba, ale brněnský soupeř dokázal v druhé třetině vsítit 4 branky, tudíž stav po druhé třetině byl 4:3 pro Hornets Brno.

Třetí třetina byla už zase trochu klidnější. V úvodu se prosadil a vyrovnal skóre Matěj Vorba, který výborně prošel přes většinu hřiště a nekompromisně zakončil pod horní tyčku soupeřovi brány. Následně bylo dlouhé dostávání se do útočných polovin hřiště a bohužel tuto bitku vyhráli brněnští Hornets Brno, kteří se prosadili v 35. minutě zápasu a poté potvrzovali výhru trefou v poslední vteřině do prázdné brány.

Ondřej Beránek (Gepardi): Velmi vyrovnaný zápas, ale bohužel pro nás se špatnou tečkou na konci. Musím hráče pochválit za to, jak dokázali v 9 lidech odmakat takto náročný zápas. Na druhou stranu se musíme poučit z chyb, kterých v zápase nebylo málo. Máme na čem pracovat, ale myslím, že takové zápasy nás jen posunou.