18.11.2022

Gepardi jsou na vlně

Zápas proti Letovicím nebyl procházkou růžovou zahradou. O výsledku rozhodl unikát v závěru první třetiny - tři branky, které Gepardi vstřelili ve vlastním oslabení.
2022-2023 | JM přebor, 8. kolo
13. 11. 2022, 11:30 hod.
SH Rousínov

TJ Sokol Letovice

7:1

Branky a nahrávky: 1. Ondřej Dohnal, 12. Štěpán Dohnal, 13. Ondřej Dohnal, 13. Lukáš Martinek, 19. Štěpán Dohnal, 21. Štěpán Dohnal, 34. Štěpán Dohnal - 36. Petr Pospíšil . Rozhodčí: Vu Pham Anh - Petr Stoklásek. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 3:0 . Diváci: 15.

Diváci: 15
FBC Gepardi Brno: Šlagor - Vorba, Glos, Klosowicz, Trunda, Poliak - Š.Dohnal, Hájek, O. Dohnal, Jurča, Martínek, M. Kuba
TJ Sokol Letovice: Kořístek - Halva, Pospíšil, Filip, Prudil, Skoták ,Menoušek

Šest hráčů na straně soupeře naznačovalo, že se asi bude jednat o jednoduchou záležitost. Nebylo tomu tak. Gepardi nastoupili v úvodu zápasu bez Davida Poliaka, který si odnesl drobný šrám z minulého zápasu, a premiérově se v brance představil v této sezóně Jaroslav Šlagor,

Gepardi hned od úvodu zatlačili a patnáct sekund po zahájení hry se radovali ze vstřelené branky Ondřeji Dohnalovi nabil svým prvním bodem v sezóně Vladimír Glos. Pak ale Gepardům zvlhnul střelecký prach, nedokázali se prosadit ani v přesilové hře, naopak Jaroslav Šlagor musel několikrát předvést své umění při nenápadných , ale nebezpečných střelách Letovic. Zlom v utkání nastal v čase 11:27. Za sekání si šel odpočinout Michal Kuba na trestnou lavici a Letovice dostali šanci vyrovnat v posledních minutách první třetiny. Opak byl ovšem pravdou. Byli to Gepardi, kdo se radoval ze vstřelené branky. A ne jednou, ale rovnou třikrát. V rozpětí 78 sekund se do střelecké listiny zapsali Štěpán Dohnal po samostatném úniku , Ondřej Dohnal, po přihrávce Václava Hájka a po dalším samostatném úniku Lukáš Martínek.

Zbytek zápas se odehrál již víceméně v poklidu. Výborně hrající Štěpán Dohnal vstřelil během druhé třetiny dvě branky, ve třetí zkompletoval hattrick, Letovicím se podařilo pokazit výbornému Jardovi Šlagorovi pokazit nulu po nedůrazu obrany Gepardů, to už ale do hry nezasahoval Štěpán Trunda, který odstoupil ze zápasu pro zranění kolene.

Zbyněk Matýsek (Gepardi): I když to na první pohled nevypadá, neodehráli jsme vůbec lehký zápas. Zaplať pánbůh za tři branky v jednom oslabení. Klukům jakoby se ulevilo, že najednou "nemusí", ale jen "mohou", dostali se do pohody a prakticky rozhodli zápas. Přiznám se, že tři branky v jednom oslabení jsem ještě nezažil. Co mi kalí dobrý pocit ze zápasu, je zranění Štěpána Trundy. Doufám, že se nejedná o nic vážného a brzy se objeví na tréninku a v zápasovém zatížení.