26.10.2022

Muži: Těžká prověrka s radostným koncem

V neděli nastoupili ke svým zápasům muži Gepardů. V hale v Jedovnicích jim byl za soupeře celek Shooters Beta, se kterým v loňské sezóně měli Gepardi zápornou bilanci.
2022-2023 | JM přebor, 5. kolo
23. 10. 2022, 09:00 hod.
SH Jedovnice

Shooters Beta Stars

5:1

Branky a nahrávky: 18. Ondřej Dohnal, 19. Ondřej Dohnal, 25. Štěpán Dohnal, 26. Ondřej Dohnal, 38. Jakub Hladký - 35. Jan Veselý; Rozhodčí: David Lovas - Radek Olšina; Vyloučení: 2:1 + Vorba (GEP) 2+2; Využití: 0:1.V oslabení: 0:0 .
FBC Gepardi Brno: Vizina - Vorba, Glos, Hladký, Kuchař - Š. Dohnal, Grega, O. Dohnal, Štěrba, Trunda, Martínek, Kinc, P. Kuba, M. Kuba
Shooters Beta Stars: Balla - David, Válek, Spáčil, Tichoň - Porwisz, Veselý, Smekal, Vaníček, Bureš, Koudelka,

Ještě před začátkem zápasu bylo dohodnuto mezi oběma týmy za asistence rozhodčích střídání stran v polovině zápasu kvůli nepříznivým slunečným podmínkám.

A právě tato zvláštnost, která se moc často nevidí, jako by ovlivnila začátek zápasu. Gepardi nasadili novou akvizici v podobě Tadeáše Gregy do prvního útoku a souhra prvního útoku hlavně ohrožovala branku Shooters. Na druhé straně se jejich útočníci dostávali do ojedinělých šancí proti Gepardům, které s klidem sobě vlastním pochytal Jakub Vizina. K vidění bylo i spousta ostrých soubojů pramenících z boje o střední pásmo a před brankou Bally. Chybělo však základní koření florbalu - branky.

Až ve druhé třetině protrhl střeleckou smůlu Gepardů Ondřej Dohnal a hned dvakrát překonal brankáře hostujícího mužstva. Vstřelené branky přinesly na florbalky Gepardů dost klidu a drzosti, snadněji se hráči v modrém dostávali do příležitostí a po změně stran se dočkali odskoku na tříbrankové vedení díky Štěpánovi Dohnalovi. Jedenáct sekund před koncem třetiny přidal svoji třetí branku v zápase Ondřej Dohnal a o výsledku zápasu bylo prakticky rozhodnuto.

Třetí třetina přinesla trend, který se objevoval prakticky po celý zápas. Hostující hráči důsledně dostupovali své protivníky, Gepardi si nenechávali nic líbit, přidávali zpevněné postoje a větší razanci při střelbě. . Právě při jedné takové střele zasáhl Matěj Vorba smolně dostupujícího hráče florbalkou do oblasti hlavy a krku a šel si odpočinout na 2+2 minuty. Dlouhé oslabení rozehráli Gepardi skvěle, soupeře k žádné vážnější šanci nepustili. Zhruba po půl minutě druhé poloviny Vorbova trestu však přichází nedovolený zákrok Jakuba Hladkého a trest na dvě minuty. Shooters mají možnost hrát přesilovou hru 5 na 3, Trojice Gepardů perfektně brání, ale vysilující tlak pětice hráčů Shooters přinesl jejich snažení gólová efekt. Inkasovaná branka však nestrhla lavinu euforie soupeře, naopak více povzbudila Gepardy v jejich snažení nezvrátil zápas a byl to Jakub Hladký, který završil gólový účet celého zápasu pátou branku.

Zbyněk Matýsek (Gepardi): Těžké utkání, ve kterém jsme byli lepším týmem na míčku. Problémy nám dělalo zakončení, v okamžiku, kdy jsme se konečně dostali zasloužené branky jsme získali patřičný klid a vědomí "že to půjde". V zápase jsme nastoupili jen se dvěma útoky a během zápasu provedli pár změn v sestavě, které mužstvu pomohli a nastartovali ho. Klukům patří dík a uznání za odmakané oslabení a vlastně za celý zápas.