Muži
06.10.2022

Jednoznačné vítězství Gepardů

Redakce
Druhý nedělní zápas přinesl jednoznačný výsledek, u kterého mrzí ztráta čistého konta několik sekund před koncem. Jakub Vizina si ho za předvedený výkon jednoznačně zasloužil.
2022-2023 | JM přebor, 4. kolo
2. 10. 2022, 12:45 hod.
SH Tuřany

FBC Gepardi Brno

FBC Sokol Adamov

9:1

Branky a nahrávky: 2. Vilém Zrza, 3. Lukáš Martinek, 11. Lukáš Martinek, 16. Matěj Vorba, 25. Lukáš Martinek, 35. David Dvořák, 37. Lukáš Martinek, 37. Michal Kuba, 39. Štěpán Dohnal - 39. Jan Kocman . Rozhodčí:Tomáš Otruba - Jan Saňka . Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Vizina - J. Kuchař, M. Kuba, Vorba, Glos - Š. Dohnal, Dvořák, T. Kuchař, Kinc, Martínek, Zrza, P. Kuba,
FBC Sokol Adamov: Novotný - Krátký, Chalupa, Moser, Felkl, Kocman, Zouhar, Valášek, Machula, Buchta.

Hostující celek nastoupil jenom s devíti hráči v poli, což se ukázalo být jako rozhodující faktor. Gepardi od začátku diktovali tempo hry a už ve druhé minutě si připsal premiérovou branku Vilém Zrza po asistenci Daniela Kince. Minutu na to přidal druhou branku Lukáš Martínek, který byl v tomto zápase hodně při chuti. Gepardi pak nechali pět minut iniciativu v rukou Adamova a mohli děkovat jen výbornému Jakubovi Vizinovi za nula inkasovaných branek. Trenéři na tuto pasáž hry reagovali drobnými změnami v sestavě a dlužno říci, že patřičný efekt oživení změna přinesla. Pár minut před koncem přestávky se opět dostali Gepardi do hry a v 11. minutě v podstatě rozhodl o zápase svoji druhou brankou Lukáš Martínek po nahrávce Viléma Zrzy.

Druhá třetina začala přesilovkou Gepardů, rozhodčí potrestali Adamov za opakované přestupky. Početní výhodu zužitkoval Matěj Vorba. Následně šli do přesilovky i Sokolové, ale po půl minutě hry už signalizovali rozhodčí vyloučení jejich hráče. Hra se tak početně vyrovnala do stavu čtyři na čtyři. Branku však změna počtu hráčů na hřišti nepřinesla, do listiny střelců se zapsal Lukáš Martínek (potřetí) až minutu a půl před koncem třetiny po nahrávce Daniela Kince.

Trenéři nabádali Gepardy, aby zápas dohrál v plné koncentraci, což si hráči vzali k srdci. I ve druhé třetině totiž byla pasáž, kdy Gepardi pod vlivem výsledku a pohodlného tempa nechali iniciativu soupeři a opět nechali vyniknout Kubu Vizinu. Začátek třetí třetiny byl ve znamení neproměněných šancí Gepardů, za brankářem Adamova dokonce zvonila několikrát tyč. Obdobný scénář s krátkým výpadkem se opakoval i zhruba v polovině třetí periody, ale pak Gepardi opět začali hrát a v rozmezí tří a půl minut vstřelili postupně čtyři branky, na kterých se podíleli David Dvořák, Lukáš Martínek, Michal Kuba (ten se objevil v zápisu, ale skutečným autorem byl však Matěj Vorba) a Štěpán Dohnal. O čisté konto přišel Jakub Vizina tři sekundy před koncem zápasu. Pětice hráčů v poli si špatně rozebrala standardní situaci a dovolila Adamovu vstřelit čestný úspěch.

Ohlasy
Zbyněk Matýsek (Gepardi): Zápas s jednoznačným výsledkem. Pro kluky je v některých momentech takových zápasů těžké se koncentrovat, ale na tom musíme zapracovat, přijdou zápasy, kde by se nám pár drobných výpadků hrubě nevyplatilo. Moc nás mrzí ztráta čistého konta pro Kubu Vizinu, který nás neskutečně držel oba dva dnešní zápasy a za předvedené výkony by si jej stoprocentně zasloužil. Ve hře byly sice drobné nedostatky, ale převažuje radost nad zvládnutým turnajem, který jsme odehráli vlastně bez sedmi hráčů. Pro kluky mám slova uznání a doufám, že si pohodu přenesou i do dalších zápasů.