20.09.2022

První body do tabulky přinesla bezchybná střelba

Střelnici si ve druhém zápase otevřeli Gepardi. Úřadoval především Lukáš Beránek, první branky si v mužích připsali Lukáš Martínek a Štěpán Dohnal, který dokonce zkompletoval hattrick.
2022-2023 | JM přebor, 2. kolo
17. 9. 2022, 12:45 hod.
ČKD Blansko

FBK Atlas Blansko "B"

12:2

Branky a nahrávky: 1. Lukáš Martinek, 3. Ondřej Dohnal, 8. Štěpán Dohnal, 10. Štěpán Dohnal, 13. Ondřej Dohnal, 20. Lukáš Beránek, 24. Lukáš Beránek, 25. Štěpán Dohnal, 28. Lukáš Beránek, 30. Lukáš Beránek, 33. Lukáš Beránek, 39. Lukáš Beránek - 9. Adam Kovařík, 29. Marek Moučka. Rozhodčí:Martin Kozáček - Tomáš Slabý . Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Diváci: 11
FBC Gepardi Brno: Vizina - Hladký, Kuchař, Vorba, Glos - Dohnal. Š. Beránek L., Dohnal. O., Kinc, Dvořák, Martínek, Kuba P.
FBK Atlas Blansko "B": Špidlík - Sedlák, Frýdek,Pivoda, Forbelský, Švarc, Frýdek, Hatala, Moučka, Blažek, Navrátil, Foret, Hrazdíra, Kovařík, Charvát

Druhé střetnutí v Blansku nabralo hned od začátku jiný charakter. Hned po 39 sekundách hry prostřelil brankáře Blanska po průniku po standardní situaci Blanska Lukáš Martínek svoji premiérovou brankou v této kategorii. O tři minuty později vymetl pravou šibenici brankáře Blanska Ondřej Dohnal po nahrávce Lukáše Beránka z poza branky. Dvoubrankové vedení přineslo Gepardům důležitý klid na florbalkách, naopak pro Blansko byl takový start studenou sprchou. Osmá minuta přinesla další premiérovou trefu v kategorii mužů. Po vybojování míčku Kubou Hladkým a nabitím Pavla Kuby se mezi střelce zapsal Štěpán Dohnal. Podle zápisu hostující celek (Blansko) však nic nezabalil a hned minutu na to srovnal po nedůrazné hře Gepardů v obranném pásmu. Ovšem za další necelou minutu vrátil tříbrankový náskok Gepardům svoji druhou trefou Štěpán Dohnal. V poslední minutě první třetiny přibylo do listiny střelců jméno Ondřeje Dohnala, který zametl do branky Blanska vyražený míček po střele Štěpána Dohnala a završil tak bratrskou spolupráci.

Gólový účet druhé třetiny otevřel Lukáš Beránek po nahrávce Ondřeje Dohnala. To už měli Gepardi za sebou první přesilovku, ve které sice předvedli pár pěkných kombinací, ale početní převaha zůstala nevyužita. Také Blansko se záhy dostalo do možnosti sehrát přesilovou hru po vyloučení Davida Dvořáka, ale Gepardi odehráli oslabení velmi disciplinovaně a nedovolili soupeři zkorigovat výsledek zápasu. Krásným gólem z poza branky k brankářově levé tyči se blýskl Lukáš Beránek. Šedesát pět sekund před koncem druhé třetiny pak zkompletoval hattrick Štěpán Dohnal po další skvělé bratrské spolupráci.

O zápasu se zdálo být rozhodnuto, přesto Blansko nic nezabalilo a nechalo vyniknout brankáře Jakuba Vizinu, který zlikvidoval tutový gól v situaci dva na nikoho. Druhý hattrick v zápase pak zaznamenal Lukáš Beránek střelou z bezprostřední blízkosti. Blansku se pak podařilo vstřelit vytouženou brankou, Moučka našel skulinu mezi Vizinovýma nohama. Ve zbytku zápasu však pokračovala střelecká přehlídka Lukáše Beránka, který se zapsal do listiny střelců dalšími třemi brankami. První z nich padl po usměrnění míčku před gólmanem, druhý po průniku a blafáku na bekhend a poslední po samostatném úniku patřil mezi nejkrásnější momenty v zápase.

Gepardi zaslouženě zvítězili a připsali si do tabulky první tři body.

Zbyněk Matýsek (Gepardi): V tomto zápase nám vyšlo úplně všechno. Kluci předvedli skvělý výkon, ovšem i tak se ve hře objevovali drobné chyby, na které jsme kluky upozorňovali. Radost z výhry však převažuje a jenom doufám, že si střeleckou mušku přeneseme i do dalších střetnutí.