29.09.2022

Dorost: V prvním zápase rozhodly o výhře Gepardů až nájezdy

V prvním zápase nové sezóny se po dramatickém průběhu radovali z výhry Gepardi. O jejich výhře rozhodovali až samostatné nájezdy, ve kterých byli hráči ve žlutém úspěšní dvakrát, hosté na Šimona Chmelu recept nenalezli.
2022-2023 | 2.liga JMK (DOR), 1. kolo
25. 9. 2022, 10:30 hod.
SH Maloměřice

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers B

5:4p

Branky a nahrávky: 1. Zdeněk Řehoř, 12. Filip Matula, 17. Michal Matýsek, 35. Zdeněk Řehoř, nájezd Zdeněk Řehoř - 5. Lukáš Zbořil, 12. Antonín Adolf Jebavý, 14. Antonín Adolf Jebavý, 33. Radek Habler . Rozhodčí: Šimon Grega - Jan Karafiát. Vyloučení: 2:2 . Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Chmela - Dobrovolný, Rolínek, Bednář, O. Matula - Matýsek, Řehoř, Hladík Bretfeld, F. Matula, Hochman,
Sokol Brno I EMKOCase Gullivers B: Netopilík - Zbořil, Fritscher, Hřebíček, Tahal, Kronek, Merdita, Šmerek, Schejbal, Habler, Kubant, Jebavý, Hejduk

Začátek zápasu vyšel Gepardům jako z partesu. Po osmnácti sekundách se radovali ze vstřelené branky Zdeňka Řehoře, jemuž nahrál vzorovým pasem Marek Dobrovolný. Rychlá akce měla přinést uklidnění pro Gepardy a naopak přinést nervozitu na florbalky Gulliverů. Ale opak byl pravdou. Byli to Gullivers, kteří pomalu, ale jistě, přebírali otěže zápasu. Důkladně zahušťovali střední pásmu a eliminovali tak průniky Gepardů. Ve čtvrté minutě pak přišel trest, po špatné rozehrávce se dostal k míšku Zbořil a překonal střelou pod horní tyč Chmelu poprvé. Ve dvanácté minutě opakovaně střílel ze střední vzdálenosti Jebavý a poslal Gullivery do vedení. Radost z vedení však netrvala ani minutu, ze skrumáže před branou vyrovnal Filip Matula. Do přestávky však Jebavý stihl poslat Gullivers opět do vedení.

Do druhé třetiny vstoupili Gepardi aktivněji a snažili se vyrovnat. Což se jim zásluhou Michala Matýska povedlo hned ve druhé minutě druhého dějství po vysunutí Viktora Hladíka. Vyrovnané skóre přineslo i vyrovnaný děj zápasu. Vzruch přinesla třetina druhé části, kdy se zaplnila trestná lavice. Gullivers dostali možnost hrát dvojnásobnou přesilovku. Ovšem Gepardi sehráli oslabení na výbornou. Zkrácenou přesilovku mohli sehrát i hráči ve žlutých dresech, ale až do konce druhého dějství branka nepadla.

Úvod třetí třetiny patřil Gullivers, kteří se opět dostali do vedení Kubantem. Možnost srovnání dostali Gepardi už minutu po té. Vyloučení Jebavého potrestal Zdeněk Řehoř po nahrávce Matýska z poza branky a skóre bylo opět vyrovnáno. Až do konce zápasu se pak odehrála taktická a úporná bitva o každý milimetr, stav zápasu se však nezměnil a o vítězi rozhodovali samostatné nájezdy.

V nich byli úspěšnější Gepardi, kteří Řehořem a Matýskem svoje pokusy úspěšně proměnili (neúspěšný byl pouze Hladík, jemuž se postavila do cesty tyč), zatímco Gullivers svoje dva pokusy neproměnili.Ke třetímu se ani nedostali.

Zbyněk Matýsek (Gepardi): Na první zápas to bylo z naší strany nervózní, a hlavně bez pohybu. Do dalších bojů máme na čem pracovat, za výhru jsme rádi, byť jsme o ní měli rozhodnout dříve než v samostatných nájezdech.