08.12.2021

V derby s Troopers opět s rozdílem jediné branky

Zbyněk Matýsek
Jako druhý soupeř čekal na Gepardy v sobotním měření sil tradiční soupeř – tým Troopers Delta. Také v tomto případě se jednalo o druhé střetnutí mezi Gepardy a Troopers, první měření sil bylo šťastnější pro Troopers.
2021-2022 | JM přebor, 10. kolo
4. 12. 2021, 12:45 hod.
SH Rousínov

SK Troopers Delta

5:4

Branky a nahrávky: 15. Massimo Marassi, 17. Martin Havlát, 18. Petr Kořenek, 19. Petr Kořenek, 20. Petr Kořenek - 7. Ondřej Dohnal, 15. Michal Dess, 20. Lukáš Beránek, 38. Ondřej Dohnal. Rozhodčí: Vu Pham Anh - Petr Stoklásek. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
SK Troopers Delta: Kašparovský - Hanáček, Peitl, M. Kořének, Blažek, Marassi - Havlát, Těšlík, Grishchenko, Kubica, P. Kořének, Jedlička, Hanáček
FBC Gepardi Brno: Vizina - Hladký, Hrubý, Vorba, Kaisler, Dostál - Blažek, Beránek (C). Dohnal, M.Kuba, Dvořák, Petřivalský, P. Kuba, Šubrt, Dess

I tentokráte byli po zápase spokojenější hráči v zelených dresech, ale pojďme popořádku.

Hned od úvodu oba týmy ukazovali, že se bude hrát na Přebor kvalitní florbal. Gepardi od začátku dobře napadali a znepříjemňovali Troopers rozehrávku. Ti se marně snažili dobývat branku Kuby Viziny, který v tomto zápase obsadil klec Gepardů. Ve čtvrté minutě se do vyložené šance dostali Troopers, jejich hráč v samostatném úniku Viziho nepřekonal. O dvě minuty později to byli hráči v modrých dresech, kteří zamkli soupeře do jeho obranného pásma. Velkou šanci měl Jakub Hladký, který své protihráče doslova vymotal, ale jeho pokus neskončil vstřelenou brankou. Ta padala zhruba o minutu později, po drzém průniku do obrany soupeře Matěje Blažka si o zápis do listiny střelců řekl Ondřej Dohnal. Troopers přidali na tlaku, ale výsledkem byl jen vyloučený Hanáček. Hráč Troopers musel faulovat Matěje Vorbu, který si ho ukázkově pohlídal „na zádech“. Přesilovka ale nebyla úspěšná, největší šanci v ní měl Matěj Blažek, který hrál s velkou chutí. Tentokráte však jeho střela mířila vysoko nad branku soupeře. S blížícím se závěrem třetiny se začínala hra přiostřovat.

Přestávka napomohla ke zklidnění emocí na hřišti, dál se ale hrál pěkný florbal na obou stranách. Sedmdesát dva sekund po zahájení druhé třetiny se Troopers dočkali vyrovnávací branky, po rozehrávce z rohu byl úspěšným střelcem Marassi. Ovšem Gepardi neskládají zbraně, a ještě v téže minutě se prosazuje Mickey Dess po přihrávce Kuby Hladkého tzv. mezi kruhy. Hra nabrala spád, šance střídala šanci a přišli i branky v poměrně rychlém sledu. Nejprve srovnal stav zápasu na 2:2 Havlát, minutu na to střelou k bližší tyči prostřelil Kubu Vizinu Kořenek a za další dvě minuty tentýž hráč navýšil stav utkání již na 4:2. V této části zápasu se Gepardům vůbec nedařilo eliminovat útoky Troopers, chyběla i myšlenka do kombinace, naopak se zdálo, že Troopers mají zápas pevně v rukou. Nicméně ve dvacáté minutě napřáhl po odraženém míčku Lukáš Beránek a trefou do šibenice snížil na rozdíl jediné branky. Radost Gepardů trvala přesně 11 sekund, prakticky ihned po buly kompletuje čistý hattrick Kořenek. Troopers byli opět na koni, dostávali Gepardy pod tlak a aktivně napadali. Dvě minuty před koncem druhé třetiny zazvonilo všem v hale v uších od tyčky Viziho branky.

Do třetí třetiny nastoupili Gepardi se staženou sestavou na dvě formace. A neslo to ovoce. Gepardi nebezpečně ohrožovali Kašparovského branku, ale neúspěšní byli postupně Beránek, i Blažek. Ovšem také Troopers na druhé straně se nebáli zaútočit, nejprve ohrozili Vizinovu branku ze standardní situace, chvíli na to rozezněl jeho tyčku střelou Havlát. Pět minut před koncem si berou Gepardi time-out a snaží se zkompletovat nejsilnější sestavu. Bohužel minutu na to narušuje plány na tlak rozhodčí, kteří posílají na trestnou Kubu Hladkého za nedovolené vrážení. Gepardi i přes početní oslabení hrají aktivně a Ondřej Dohnal dokonce v početní nevýhodě snižuje na rozdíl jediné branky. Dramatický závěr, ve kterém Gepardi zkoušeli opět hru bez brankáře, však změnu skóre nepřinesl, Troopers si hubené vítězství pohlídali a Gepardy nepustili do podobného kolotoče, jaký předvedli v prvním zápase.
Zbyněk Matýsek (trenér): Zápas se mi hodnotí těžko, protože po bodu, možná třech, jsme sahali. Bohužel druhá polovina druhé třetiny a naše chyby nás mohou jen mrzet. Třetí třetinu jsme navázali na výkony z té první a potrápili favorita, kterému gratuluji k vítězství. Musím opakovat slova po prvním zápase a pochválit celý tým, všechny kluky za to, jak k těmto zápasům přistoupili, byla tam bojovnost, vše bylo poctivě odmakaný, a i když nás mohou mrzet výsledky, mám z naší hry dobrý pocit.