22.12.2021

Další vyrovnaný zápas, tentokrát bez bodového zisku

Lukáš Beránek
Rozloučení se starým rokem přineslo utkání s Adamovem. Opět plné zvratu. opět dramatické, bohužel rozhodla jediná branka. Přesto tým mužů zaznamenává výkonnostní posun a poslední dva turnaje si říkaly o bodový zisk.
2021-2022 | JM přebor, 12. kolo
19. 12. 2021, 11:40 hod.
SH Měnín

FBC Sokol Adamov

6:5

Branky 7. Pavel Buchta, 8. Lubomír Lukáš, 20. Jakub Kulhánek, 20. Pavel Buchta, 26. Lukáš Martinek, 35. Lubomír Lukáš - 5. Lukáš Beránek, 21. Ondřej Dohnal, 24. Ondřej Dohnal, 27. Adam Petřivalský, 31. Petr Šubrt. Rozhodčí: Marek Loskot - Jan Saňka . Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. V oslabení:0:0 . Diváci: 0.
FBC Sokol Adamov: Novotný - Žlůva, Valášek, Krátký, Charvát - Lukáš, Moser, Buchta, Pitek ,Martínek, Zouhar, Kulhánek
FBC Gepardi Brno: Vizina (Šlagor) – Hladký, Poliak, Blažek, Hrubý, Vorba, Kaisler – Dohnal, Beránek ©, Mutina, Petřivalský, Dvořák, Kuba M., Dess, Šubrt, Kuba P.
Tohle utkání pro nás mělo být hratelnější. Soupeř ovšem přijel s více hráči a od začátku bylo jasné, že nás nečeká nic lehkého. V páté minuté se i tak dostáváme po brejku do vedení. Soupeř ovšem dvěma slepenými góly skóre otáčí a první třetinu vyhrává 2:1.
Úvod druhé třetiny nám opět nevychází a opět během 30 sekund inkasujeme dvakrát. Skóre už je ovšem 1:4. Soupeř začal skvěle bránit. Přesto korigujeme dvěma góly po spolupráci Beránek a zakončující Dohnal. Před koncem druhé třetiny nás sráží inkasovaný gól v naší přesilovce a odskočení soupeře na rozdíl 2 branek.
Z přesilovky však ještě zbývá čas ve třetí třetině a Gepardi ji po 22 sekundách využívají, 4:5! Gepardi cítí šanci a 9 minut před koncem Petr Šubrt vyrovnává! Gepardi stupňují tempo, ale šance nejsou schopni využít naopak inkasují smolný gól po brejku. Při hře 6 na 5 už se nám nepodaří s výsledkem nic udělat. Soupeř bránil a jen odpaloval míčky. Velká škoda!
Lukáš Beránek (kapitán a trenér): Co dodat. První zápas parádní týmový výkon, kde jsme ukázali sílu otočit utkání. Moje neproměněná šance znamenala nakonec asi zaslouženou remízu. Druhý zápas jsme chtěli vyhrát. Sráželi nás ovšem zbytečné chyby a neproměňování šancí. V obou zápasech jsme byli florbalovější, ale na to se v této lize nehraje. Poslední výsledky ukazují jasné zlepšení. Jen už potřebujeme nutně výhru za 3 body. Ze 4 posledních zápasů, kde nebylo daleko od 12 bodů jsou 2 hrozně málo. Všem přeji na závěr krásné a pohodové Vánoce a hodně štěstí v novém roce!