06.10.2023

U19: Opět krize na začátku, opět drama v závěru

Ani ve čtvrtém zápase se juniorka Gepardů neradovala ze zisku bodů, byť v dramatickém finiši k nim byla velmi blízko.
2023-2024 | 2.liga (JUN), 4. kolo
30. 9. 2023, 16:00 hod.
TJ ČKD Blansko

FBC Dragons

7:6

Branky a nahrávky: 8 Provazník (Navrátil), 8 Harca (Půček), 10 Provazník, 12 Provazník (Zloch), 27 Harca (Půček), 28 Svoboda (Půček), 38 Provazník (Navrátil) – 23 Řehoř (Štěrba), 28 Novotný (Dobrovolný), 34 Kuchař (Novotný), 40 Kuchař (Štěrba), 41 Kuchař (Dobrovolný), 45 Štěrba (Novotný) . Rozhodčí: Jan Karafiát – Radek Šafář . Vyloučení: 1:1 . Využití: 1:0 .
FBC Dragons: Ševčík – Provazník, Navrátil, Šimeček ©, Harca, Kašný, Zloch, Půček, Svoboda, Šťastný, Jelínek
FBC Gepardi Brno: Hladík – Matula O., Matýsek, Bednář, Dobrovolný © - Novák, Řehoř, Dohnal, Štěrba, Kuchař, Novotný, Matula F., Podolský, Hochman, Jedlička

Do utkání jsme vstupovali s respektem k soupeři, kterého jsme znali jako nepříjemného a hrajícího na rychlé brejky. Od úvodu zápasu bylo znát, že budeme týmem, který bude udávat tempo hry. To se nám dařilo a vypracovali jsme si šance, které jsme bohužel neproměnily. To nás mrzelo. Opět černé 4 minuty a stav 0:4. Celá naše hra byla v rozpadu, hlavy dole a tým přestal spolupracovat. Bylo jasno o přestávce musí přijít od trenérů jasný impuls.

Zvýšený hlas, plno pokynů a míchání sestavou – tak se dá ve zkratce shrnout přestávka mezi první a druhou třetinou. Hráči jako by byli schopni vyjmenovat chyby co se nám nedaří, ale ne, a ne to přenést opět do hry. Hra se nám nedařila zvednout. Z ničeho nic se nám daří vstřelit branka, která nám dodává impuls. Bohužel nám opět uteče jeden z hráčů Dragons a odraz míčku znamená dorážku do prázdné branky. Tato branka rozjela přestřelku, za minutu a něco dáváme další branku, když využijeme nepozornosti soupeře a rychlou rozehrávkou standardní situace snižujeme. Soupeř se však nenechá zahanbit a za 22 sekund opět uskakuje na rozdíl 4 branek. Tato pasáž byla velkou škodou, že jsme ani jednou snížení nedokázali déle udržet. Bohužel toto jsou dlouhodobé zbraně Dragons, které jim vychází.

Před třetí třetinou bylo na poradě s trenéry opět horko. Kluky to dost nabudilo a začali s výborným nasazením. Přineslo to odměnu, když Tomáš Kuchař doráží míček do odkryté branky. Poté však přichází zbytečné vyloučení Jedličky a využitá přesilovka soupeře – opět o 4 branky, to je snad prokleté. Gepardi se však nevzdávají vstřelí dva slepené góly – soupeř se začne bát bere timeout, tlak Gepardů ovšem pokračuje. 45 sekund před koncem snižujeme na rozdíl jediné branky. Time out, pokus získat míček a hrát bez brankaře. Závěrečný nápor už branku nepřinesl a my bohužel nezískali první body do tabulky soutěže.

Lukáš Beránek (FBC Gepardi Brno): Je těžké toto utkání hodnotit. Před zápasem se bavíme o nebezpečných rychlých kontrech soupeře a že je soupeř nebezpečný, dokud vede anebo prohrává o 1-2 góly – prásk a 4 góly z brejku. Neskutečný dárek od nás. Ve druhé třetině se ukázal druhá silná stránka soupeře, když vždy dokázal reagovat na naše góly. Až ve třetí třetině jsme soupeře dokázali zatlačit a byly tam světlé okamžiky naší hry. Jinak se nemohu zbavit dojmu, že máme hrozný problém se soustředěním se na zápasy! Máme na čem pracovat!