16.10.2023

U19: Znojmo nad síly Gepardů

Sobotní poledne začal třetí turnaj juniorské ligy. Gepardy čekaly v cestě za prvními body dvě překážky, jako první se jim do cesty postavilo favorizované Znojmo
2023-2024 | 2.liga (JUN), 5. kolo
14. 10. 2023, 12:00 hod.
SH SPŠ Zlín

TJ Znojmo LAUFEN CZ

8:3

Branky a nahrávky: 4. Martin Vavřina, 6. Jakub Votava, 10. Jakub Votava, 13. Martin Vavřina, 15. Jakub Votava, 17. Jakub Votava, 31. Tomáš Světlík, 33. Adam Rýznar - 3. Zdeněk Řehoř, 18. Štěpán Dohnal, 22. Štěpán Novotný . Rozhodčí: Petr Vystrčil - Petr Pagáč. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
TJ Znojmo LAUFEN CZ: Votava T. - Přibyl, Sedláček, Šťastník, Melichárek - Vavřina, Světlík, Rýznar, Votava J.,Kuba, Lancouch
FBC Gepardi Brno: Hladík - Boudný, Matýsek, Bednář, Dobrovolný - Dohnal, Řehoř, Novák, Štěrba, Kuchař, Novotný, Matula F., Jedlička, Hochman

Utkání začalo ve svižném tempu a byli to Gepardi, kteří otevřeli skóre zápasu. Na počátku kombinace stál Štěpán Dohnal, který našel krásně vysunutého Vojtu Nováka na levém křídle, ten přiťuknul do středu hřiště Zdeňku Řehořovi, který nedal brankáři Znojmu šanci. Za necelé dvě minuty bylo srovnáno a za další minutu poslal velmi šťastným góle Znojmo do vedení Votava. Gepardí hra znejistěla, polevili v koncentraci a při snaze útočit zapomněli na dostupování a zajišťování, čehož Znojmo využilo rychlými kombinacemi přes svoje pravé křídlo a do Hladíkovi branky přidalo do konce první periody ještě tři zásahy. A to brankář Gepardů spoustu šancí pochytal. Jeho kolega na protější straně měl poloviční práci.

Do druhé třetiny udělali trenéři korekce v sestavě. Úvod třetiny sice Gepardům utekl a Znojmo přidalo šestý gól, ale zlepšeným pohybem, důrazem a aktivitou Gepardi srovnali hru, eliminovali šance soupeře a samo se dostávali do slibných střeleckých pozic. Odměnou jim byli kontaktní branky Štěpána Dohnala po nahrávce Filipa Matuly a Štěpána Novotného (asistoval Tomáš Kuchař). Další pokusy však nenašli místo v brance domácích.

Do třetí třetiny šli Gepardi se stejným odhodláním a cílem jako do předcházející periody. Ovšem v první minutě inkasují sedmou branku a Znojmo se dostává na koně, dvě minuty na to přidává další branku..Gepardi se sice snaží srovnat hru, ale pokud se do střel dostanou, míjejí leckdy i prázdnou branku. V řadě pokusů jim však stál bezchybný Votava. Postupem času mizí snaha o kombinaci a brněnští hráči se snaží urvat úspěch po individuálních akcích, ale bez úspěchu. Tři body získávají znojemští.

Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno): Utkání rozhodla první třetina, kde jsem nechali Znojmu prostor zejména na levém křídle. Druhou třetinu jsme hru vyrovnali, splnili jsme dílčí cíl vyhrát tuto periodu, žel bohu ve třetí nás zradila, jako už po několikáté, koncovka. V závěru už byla na klucích patrná určitá rezignace a křeč, snažili se to urvat co by jednotlivci. Nedaří se nám prolomit střelecké štěstí, ale věřím, že již brzy se odrazíme směrem vzhůru.