Junioři
16.10.2023

U19: Nejlepší výkon sezóny zradily přesilovky

Redakce
Druhý zápas ve Zlíně snesl ty nejpřísnější parametry. Skvělý florbalový zápas rozhodly jedna využitá přesilovka a jedno dokonalé oslabení.
2023-2024 | 2.liga (JUN), 6. kolo
14. 10. 2023, 15:00 hod.
SH SPŠ Zlín

FBC Gepardi Brno

FBC Aligators

2:5

Branky a nahrávky: 14. Zdeněk Řehoř, 43. Zdeněk Řehoř - 13. Martin Sigmund, 20. Petr Kučera, 35. Martin Sigmund, 36. Šimon Grega, 36. Jiří Horák. Rozhodčí: Petr Vystrčil - Petr Pagáč. Vyloučení:4:2 . Využití: 0:1. V oslabení:0:3 .
FBC Gepardi Brno: Hladík - Boudný, Matýsek, Bednář, Dobrovolný - Dohnal, Řehoř, Kuchař, Štěrba, Jedlička, Novotný, Matula F., Hochman, Novák.
FBC Aligators: Korec - Španěl Kramoliš, Kučera, Zouhar, Sigmund, Grega, Drápal, Jeřábek, Antoš, Horák, Umlášek.

Se změnami v sestavě vstoupili do druhého sobotního klání Gepardi proti Aligátorům. A diváci viděli skvělý florbal. Hned na úvod se patří říct, že třetiny oba trenéři se shodli na tom, že právě tento zápas byl nejlepším a nejhezčím utkání sobotního kola a hra obou celků byla na daleko lepší úrovni než při loňském finále dorostenců. Od začátku se hrál atraktivní a bojový florbal plný krásných šancí. Ozdobou první byly brankáři, kteří si připsali téměř shodný počet těžkých zákroků. Jak první se z branky radovali Aligátoři, ale Gepardi po několika sekundách vyrovnali díky agilnímu Zdeňku Řehořovi po rozehrávce z rohu Štěpána Dohnala a skvělému pohybu a práci celé pětky.

Druhá perioda nabídla obdobný obrázek. Bojovný a aktivní celoplošný florbal. Je jen škoda, že tribuny byly téměř opuštěné a hrálo se v komorní atmosféře. S přibývajícím časem přibývalo i ostřejších soubojů a pomalu se začala plnit trestná lavice. Hned první vyloučení Gepardů Aligátoři trestali souhrou Umláška a střelce Kučery. Gepardi však nepolevili a hráli svoji hru, opět však selhává koncovka. Proti byl také bezchybný Korec v brance Aligátorů.

Vstup do třetí třetiny byl plný odhodlání ze strany brněnského týmu. Snahu však utlumilo vyloučení Novotného. Oslabení sehráli Gepardi skvěle, těsně před návratem Novotného na hrací plochu byl vyloučen hráč Aligátorů. Gepardům se nabídla jedinečná možnost srovnat v přesilovce. Přišla však noční můra. Aligátoři skvěle blokovali střelecké pokusy a dokonale sehráli obranu, dostávali se také do nebezpečných brejků, ze kterých třikrát (!!) slavili vstřelenou branku. Zpackaná přesilovka po všech stránkách tak stála Gepardy body. I toto přináší sport. Ke cti slouží domácím to, že nesložili ruce do klína a znovu a znovu dobývali branku Aligátorů. Selhání ale bylo opět v koncovce.

Gepardi podali skvělý výkon, který může být a určitě bude odrazovým můstkem do dalších bojů.

Ohlasy
Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno): Co říct.... Sehráli jsme nejlepší zápas od začátku sezóny, to můžeme říct na rovinu. Že jsme si ale prohráli zápas v přesilovce a v žalostné koncovce, to si taky můžeme říct na rovinu. Přes pachuť prohry, byl to náš nejlepší zápas, kluci k němu přistoupili perfektně a jsem si 100 % jistý, že jsme v bodě, kdy se odrážíme ode dna. Čeká nás ještě spousta práce, ale ve hře byli vidět prvky, které po klucích vyžadujeme, kluci vidí, že to funguje a hra jde nahoru. Teď ještě prolomit střeleckou smůlu a zapracovat na psychice. Klukům patří velký dík za to, jak tento zápas zvládli psychicky.

Tabulky

Muži

2023-2024 | Jihomoravská liga

AKTUÁLNÍ UMÍSTĚNÍ

2

Junioři

2023-2024 | 2.liga juniorů

AKTUÁLNÍ UMÍSTĚNÍ

6

Dorost

2023-2024 | 2.liga dorostenců

AKTUÁLNÍ UMÍSTĚNÍ

9

Statistiky zápasu

# Hráč v poli P G A B
18 Bednář Tadeáš O 0 0 0
48 Boudný Ondřej O 0 0 0
44 Dobrovolný Marek O 0 0 0
71 Matýsek Michal O 0 0 0
91 Dohnal Štěpán U 0 1 1
60 Hochman Albert U 0 0 0
0 Jedlička Vojtěch U 0 0 0
50 Kuchař Tomáš U 0 1 1
72 Matula Filip U 0 0 0
26 Novák Vojtěch U 0 0 0
95 Novotný Štěpán U 0 0 0
77 Řehoř Zdeněk U 2 0 2
54 Štěrba Vít U 0 0 0
# Brankáři Min Stř Ink Zás
21 Hladík Viktor 45 0 5 17

Aktuálně na webu