V sobotu bojovala také juniorka Gepardů a potvrdila růst formy a zlepšený výkon. Odměnou ji byly první tři body v sezóně.
28. 10. 2023, 13:00 hod.
SOU Kyjov

FBC Panthers Pohořelice

11:3

Branky a nahrávky: 2 Štěrba (Jedlička), 3 Řehoř (Novák), 4 Dobrovolný, 6 Matula O. (Boudný), 7 Jedlička (Novotný), 15 Řehoř (Dohnal), 30 Jedlička, 35 Jedlička (Štěrba), 38 Řehoř (Novák), 40 Řehoř (Dohnal), 43 Matula F. – 4 Fiedler, 25 Urbanec (Provázek), 42 Fiedler (Skoupý) . Rozhodčí: Martin Kozáček – Ondřej Braha . Vyloučení: 1:0 .
FBC Gepardi Brno: Hladík – Matula, Matýsek, Dobrovolný ©, Bednář – Novák, Řehoř, Dohnal, Novotný, Jedlička, Štěrba, Boudný, Hochman, Matula F.
FBC Panthers Pohořelice: Salajka (Brychta) – Provázek, Duchoň, Kajanovič, Urbanec, Valášek, Štýbl, Fiedler, Hron, Mátl, Skoupý, Hájek

První třetina začala ihned naši aktivní hrou, kterou jsme se chtěli prezentovat celí utkání. Hned ve druhém střídání jsme šli po povedeném pressingu a skvělé střele Víti Štěrby do vedení. Tento gól spustil lavinu, která přelévala skóre z jedné strany na druhou. V páté minutě byl stav 3:1. Od té doby jsme začali hrát klidněji a díky aktivní hře získávali míčky na útočné polovině. Z toho vznikaly šance, které jsme proměňovaly. Po první třetině, tak bereme zasloužení vedení 6:1!

Kdo by si myslel, že bude pokračovat jasný průběh zápasu, tak byl na omylu. Pohořelice lehce zatáhly a zahustily svoji hru. To nám začalo dělat problémy a zpomalilo to tempo celé hry. Když už jsme se dostali do gólové šance, tak jsme ji nedokázali proměnit. To nás tuto třetinu hrozně sráželo. Diktovali jsme tempo hry, ale branky nepřicházely. Naopak soupeř využil náš nedůraz a krásnou střelou snížil. Opět jsme pokračovali ve snaze a vypracovali si několik šancí. Prolomit se to povedlo až v poslední minutě druhé třetiny zásluhou Vojty Jedličky.

Do třetí třetiny jsme chtěli přinést zrychlení hry, a hlavně proměňování šancí. Zrychlení a tím i kontrola hry se nám podařila a dostávali jsme soupeře pod tlak. Šance jsme dokázaly využít až ve 35 minutě, kdy skóroval opět Jedlička. Jako by nám to přineslo klid do hry a od té doby jako by naše hra měla opět lehkost. Dokázali jsme proměnit další šance a upravit konečný výsledek na 11:3. Junioři si tak připisují první výhru v sezóně!!

Lukáš Beránek (FBC Gepardi Brno): Utkání podle předpokladů. Soupeř byl nepříjemný v osobních soubojích a důrazu. Nám se však dařilo dávat míček rychle od hokejky a tím se do těchto souboj dostávat minimálně. Trošku mě mrzí neproměňování šancí, které nás prostě stále trápí. Bereme však první 3 body v sezóně, a to je po tomto zápase to nejdůležitější! Soupeři děkuji za zápas, my musíme dále makat a udržet si výkonnostní vzestup!