03.11.2023

U19: Úspěšnou sobotu korunovala výhra nad Vsetínem

Druhý sobotní zápas juniorky jen potvrdil rostoucí výkon mladého týmu. Vítězství nad Vsetínem tak završilo velmi úspěšný sobotní den.
2023-2024 | 2.liga (JUN), 8. kolo
28. 10. 2023, 16:00 hod.
SOU Kyjov

Florbal Vsetín

6:10

Branky a nahrávky: 6 Poruba (Horák), 21 Mynář (Legát), 25 Zbranek (Hegar), 35 Horák (Poruba), 38 Malý (Šebesta), 44 Mynář (Malý) – 3 Dohnal (Hochmann), 3 Dohnal (Bednář), 12 Matula (Jedlička), 12 Štěrba (Jedlička), 21 Dohnal, 29 Boudný (Bednář), 34 Řehoř (Matýsek), 36 Novák (Bednář), 40 Dobrovolný (Dohnal), 45 Matýsek (Bednář) . Rozhodčí: rozhodčí: Filip Havlík – Vojtěch Eliáš . Vyloučení: 6:1 .
Florbal Vsetín: Hudek – Malý, Šebesta, Chovančík, Mynář ©, Barti, Zbranek, Legát, Náhlý, Hegar, Pobořil, Horák, Poruba
FBC Gepardi Brno: Hladík – Matula, Matýsek, Dobrovolný ©, Bednář – Novák, Řehoř, Dohnal, Novotný, Jedlička, Štěrba, Boudný, Hochman, Matula F.

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a ukázali jsme, že se na hřiště jdeme prát o vítězství. Na střídačce do žilo a bylo cítit, že kluci táhnou za jeden provaz. Ve třetí minutě si slovo vzal Štěpa Dohnal, který nás dvěma slepenými góly dostal do vedení. Utkání pokračovalo ve velké tempu. Jednou jsme soupeře špatně dostoupili a hned z toho bylo snížení z hole Poruby. Hra měla neskutečné tempo, Vsetín více na míčku, ale Gepardi byli více nebezpeční. To se potvrdilo opět ve 12.minutě, kdy skórovali dvakrát během 20 sekund a odskočili na rozdíl 3 branek (možná rozhodující okamžik zápasu).

Pokud si diváci mysleli, že tempo hry musí opadnout, tak byli na omylu. Vsetín se snažil více tlačit do zakončení, ale obrana Gepardů odolávala. Další brankou se blýskl Štěpán Dohnal, ale Vsetín za 10 sekund reagoval. To Vsetínu hodně pomohlo, byl najednou na koni a přidal další branku. To znamenalo, že najednou byli na dostřel dvou branek. Velmi důležitou branku dal Ondra Boudný na 6:3, byla to pro něj zároveň premiérová branka za juniory. Toto skóre bylo také konečné po druhé třetině.

Do třetí třetiny jsme šli s vědomím, že soupeř na nás nastoupí s vysokým pressingem a pravděpodobně osobní obranou. To se ukázalo jako pravdivý předpoklad. Na míčku ovšem pouze obehrávali naši obranu, což bylo přesně to, co jsme potřebovali, protože se nedokázali dostat do zakončení. To se povedlo nám z brejku. Poté už skóre střídalo, ale Gepardi měli utkání ve vlastních rukách. Když se zdálo, že by soupeř mohl mít nápor, tak udělal zbytečné fauly. Utkání jsme zvládli dovést do vítězného konce 10:6!

Lukáš Beránek (FBC Gepardi Brno): Výborný zápas! Před začátkem jsem hráčům řekl, že pokud chceme uspět, tak musíme soupeře dostupovat a nedat jim jediný metr na hřišti zadarmo. Kluci to plnili do detailu! V útočné hře skvěle zakončovali a konečně jsme tam měli tolik potřebný tlak na bránu! V obraně skvělé bloky a kompaktnost, která byla podpořena skvělým Viktorem v bráně! Kluci parádní zápas, díky moc a zasloužená výhra!