Napínavou bitvu, kterou rozhodovali až samostatné nájezdy viděli diváci ve Sportovní hale ve Znojmě v sobotním klání Ligy juniorů mezi Gepardy a Otrokovicemi.
11. 11. 2023, 10:30 hod.
SH TJ Znojmo

Panthers Otrokovice

4:5pr

Branky a nahrávky:6. Štěpán Dohnal (Michal Matýsek), 8. Marek Dobrovolný (Ondřej Boudný), 22. Zdeněk Řehoř (Tomáš Kuchař), 25. Marek Dobrovolný (Ondřej Boudný)- 4. Jiří Kokeš (Adam Hittl), 13. Jiří Kokeš (Vladislav Šeďa), 15. Jiří Kokeš (Adam Hittl), 30. Josef Novák (Jakub Břečka), N Jiří Kokeš; . Rozhodčí:Daniel Valášek - Jan Ponížil . Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Hladík - O.Matula, Matýsek, Bednář, Dobrovolný - Dohnal, Řehoř, Kuchař, Štěrba, Boudný, Novotný, F. Matula, Hochman, Novák.
Panthers Otrokovice: Trenz - Tomeček, Šedivý, Šeda, Kokeš, Hittl, Stránský, Šťourač, Očadlík, Jurů, Břečka, Novák, Kolínek

Začátek zápasu ukázal, že k vidění bude atraktivní florbal. Gepardi navzdory tomu, že nebyli favoritem zápasu vstoupili do utkání aktivně a několikrát ohrozili branku soupeře. Ve čtvrté minutě platilo pravidlo nedáš/dostaneš. Gepardí útok zatápěl obraně Otrokovic, dokonce jen se štěstím zabránil brankář Panterů vlastenci, z protiútoku však dvěma přihrávkami na jeden dotek se dostali hráči Otrokovic přes pravé křídlo do útočného pásma, přihrávkou přes střed doputoval míček na levé křídlo ke Kokešovi, který nekompromisně zavěsil a poslal Otrokovice do vedení. Gepardi necelou minutu na to měli možnost hrát přesilovku. Od začátku se drželi aktivně na míčku a při druhé vážnější šanci využil dokonale Štěpán Dohnal výzvy Michala Matýska a střelou z pravé strany srovnal stav utkání na 1:1. Téměř přesně dvě minuty na to se dostali Gepardi do vedení. U mantinelu vybojoval míček Ondřej Boudný, zpětnou přihrávkou poslal do rychlého brejku Marka Dobrovolného a kapitán to vzal na sebe, proběhl až na hranici velkého brankoviště a vstřelil druhý gól. Otrokovice pak dlouhé nemohli najít recept na překonání výborného Viktora Hladíka a skvěle hrající obranné hry hráčů v tmavě modrých dresech. Až necelé tři minuty před koncem se jim to povedlo, využily zaváhání v rozehrávce Gepardů a vybojovaný míček uklidil za záda Hladíka Kokeš. Ten svým třetím zásahem v utkání necelou půlminutu před koncem poslal Otrokovice do vedení bezprostředně před Hladíkem, obrana Gepardů mu svým nedůrazem výrazně pomohla.

Do druhé vstoupili oba týmy s jasnými cíli: Otrokovice chtěly navýšit skóre, Gepardi naopak srovnat zápas a otočit na svou stranu. Úspěšnější byli ve svém snažení brněnští. Začali hrát velmi aktivní hrou, a i když nevyužili další nabídky přesilové hry, měli v této fázi zápasu převahu na míčku. Přesilovka za hokejový zákrok v podobě nepovedeného bodyčku na Štěpána Novotného v úvodu druhé periody zůstala nevyužita, ale půl minuty na to se Gepardi mohli radovat potřetí. Výbornou práci odvedl Tomáš Kuchař, který vyvezl míček z obrany přes levý mantinel do útočného pásma, dokázal se s ním dostat na pravou stranu odkud vystřelil a odražený míček zametl za záda výborně chytajícího Trenze Zdeněk Řehoř. Začínalo se opět od nuly. Pár vteřin na to si zahráli přesilovku také Panteři. Při vyloučení Marka Dobrovolného však skvěle pracovala obrana v čele s Viktorem Hladíkem v brance, A byli to Gepardi, kdo se nakonec dočkal branky Spolupráci si zopakovali strůjci druhé branky Gepardů. Ondřej Boudný vybojoval míček ještě na půlce Otrokovic, opět přenechal nabíhajícímu Markovi Dobrovolnému, který opět tvrdou střelou od mantinelu poslal Gepardy do vedení 4:3.Bohužel také v této třetině padla branka v poslední minutě a opět do sítě Gepardů. Tentokrát skóroval Novák a byl to takový lehounký padáček, který mířil mimo brankovou konstrukci, ale pak nečekaně zaplul do svatyně Gepardů.

Třetí třetina byla výbornou ukázkou florbalu. Šance byli na obou stranách, ale branky se diváci nedočkali. Oba týmy předváděli skvělou obrannou hru okořeněnou šancemi, nikdo nechtěl pustit do soupeře do jakékoliv změny skóre, která by asi rozhodla o vítězi zápasu. Více brankových šancí si vypracovali Gepardi, ale vždy chybělo několik čísel k tomu, aby střelba byla úspěšná.

Toho nakonec musely určit až samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější Panteři, Viktora Hladíka překonali dvakrát, Gepardi byli úspěšné jen jednou.

Zbyněk Matýsek (asistent trenéra FBC Gepardi Brno): Otrokovice jsou silný soupeř, do této chvíle jim nikdo nesebral ani bod. Nás těší, že jsme byli prvním, na druhou stranu mrzí velká řada neproměněných šancí, kterých bylo na jeden zápas opravdu hodně. Samostatné nájezdy jsou už pak loterie. Bod ze zápasu s lídrem soutěže bereme, velmi nás těší zlepšená hra, kterou kluci předvádějí. Věříme, že v ní budeme pokračovat nadále a na špatný start do soutěže zapomeneme.