26.11.2023

U19: Favorit nad síly Gepardů

V dnešním prvním měření sil ve sportovní hale v Tuřanech se střetli naši junioři s jedním z favoritů soutěže, Troopers.
2023-2024 | 2.liga (JUN), 11. kolo
26. 11. 2023, 09:00 hod.
Sportovní hala Tuřany

SK Troopers

0:9

Branky a nahrávky: 3. Jakub Poláček, 6. Jakub Poláček, 8. Šimon Koutný, 10. Adam Pařenica, 10. Jakub Poláček, 21. Jakub Poláček, 26. Marek Paulík, 33. Šimon Koutný, 40. Šimon Koutný. Rozhodčí: Pavel Brückner - Adam Obertan . Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení:0:0 .
FBC Gepardi Brno: Hladík - O. Matula, Matýsek, Dobrovolný Bednář, F. MAtula, Boudný - Dohnal, Řehoř, Kuchař, Štěrba, Jedlička, Novotný, Bretfeld, Hochman, Novák
SK Troopers: Dvořák - Plas, Jedlička, Jirásek, Pařenica, Smejkal - Trávníček, Jelínek, Tylšar, Paulík, Poláček, Koutný, Ráček,

Utkání začalo v ospalejším tempu, ale hned od první minuty bylo vidět, který celek bude diktovat tempo. Ve třetí minutě využil zaváhání obrany Gepardů Poláček. Gepardi se snažili ihned odpovědět, ale Dvořák v brance Troopers byl proti. Troopers ale postupně přebírali větší a větší iniciativu a doslova uvěznili Gepardy v obranném pásmu. Výsledkem byly další dvě branky v brance Hladíka. Gepardi působili ospalejším a pomalejším dojmem, naopak Troopers hýřili aktivitou a jeli "na vlně". Výsledkem byli dvě branky během jedné minuty zhruba ve dvou třetinách první periody.

Do druhé provedli Gepardi drobné změny v sestavě a hra se mírně vyrovnala. Přesto se ze vstřelených branek radovali opět hráči v zelných dresech. Gepardi nastřelili tyčku a dostali se asi do tří tutových šancí, které zlikvidoval bezchybně chytající Dvořák. Troopers navýšili po chybě obrany skóre na šest a pět minut před koncem tetiny na sedm branek, přesto obraz hry se pomalu vyrovnával.

Třetí třetina se mohla jen dohrávat, přesto byl k vidění stále pěkný florbal, šance se objevovali na obou stranách více a více. Gepardy držel v brance Hladík a hosté měli oporu ve Dvořákovi. Bohužel pro Gepardy se opět z branek radovali jen hráči Troopers a stejně jako ve druhé třetině ze dvou vstřelených branek. Gepardi i přes tři v podstatě tutové příležitosti branku nevstřelili.

Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno): Narazili jsme asi na nejlepší tým soutěže, je vidět, že celá řada hráčů nastupuje pravidelně v Národní lize. První tetinu jsme zaspali, ve druhé a třetí jsme obraz hry srovnali. Bohužel jsme nedokázali proměnit šance, do kterých jsme se dostávali, naopak řadu branek jsme soupeři doslova darovali. Zápas byl pro nás ťafkou, kterou musíme vstřebat a vrátit se k tomu, co nás zdobilo poslední tři turnaje.