Junioři
26.01.2024

U19: Šňůru výher ukončily nájezdy

Redakce
Druhý zápas v Otrokovicích, ve kterém se Gepardi střetli s Očovem Hodonín, dospěl až do samostatných nájezdů. V nich uspěli hráči Hodonína, kterým se podařilo záaps dokonale obrátit.
2023-2024 | 2.liga (JUN), 16. kolo
20. 1. 2024, 15:00 hod.
SH Otrokovice

FBC Gepardi Brno

ŠSK ZŠ Očovská Hodonín

7:8p

Branky a nahrávky: 5 Štěrba (Matula O.), 9 Řehoř, 25 Novotný (Matula F.), 25 Kuchař (Řehoř), 28 Navrátil (Kuchař), 33 Matýsek (Kuchař), 36 Dohnal – 20 Hanák (Rozbořil), 29 Nový (Rozbořil), 32 Rozbořil (Nový), 35 Rozbořil (Hanák), 36 Nový, 39 Hojsák (Rozbořil), 39 Rozbořil (Hanák) . Rozhodčí: Pavel Rochovanský – Radim Jílek . Vyloučení: 2:1 . Využití: 0:1 .
FBC Gepardi Brno: Hladík (Voda) – Matula O., Matýsek, Matula F., Dobrovolný © - Kuchař, Řehoř, Dohnal, Štěrba, Novotný, Jedlička, Navrátil, Hochman, Novák, Podolský
ŠSK ZŠ Očovská Hodonín: Dekař – Hojsák, Nový ©, Ryška, Rozbořil, Vrbík, Vrbík, Hanák, Kotásek

Druhé sobotní utkání v Otrokovicích junioři sehráli proti Hodonínu. Nadějně rozehrané utkání pokazila třetí třetina a byla z toho prohra na nájezdy.

Do utkání jsme od úvodu nevstoupili dobře. Jestli jsme v prvním zápase proti Aligators byli důrazní, rychlý a skvěle nastavení v hlavě, tak nyní náš výkon odpovídal tréninkovému tempu. Bohužel v první třetině nám i toto na soupeře stačilo i díky skvělému Vikimu v bráně jsme brankami Štěrby a Řehoře soupeři odskočili na rozdíl dvou branek.

Zlepšený nástup do druhé třetiny zmrazilo snížení Hanáka. To nás ovšem nesložilo a když odskakujeme soupeři na rozdíl 4 branek zdálo se, že máme vše ve vlastních rukách a utkání směřuje ke zdárnému konci. Jak to, tak ovšem ve florbale občas bývá, tak zdání může klamat. Hodonín dokázala skvělý návrat do zápasu a vyhranou poslední třetinou vyrovnal utkání na 7:7. Nájezdy jsou poté vždy loterie, kde tentokrát možná zahrála roli o lepší psychika po vyrovnání a výhru slavil Hodonín.

Ohlasy
Lukáš Beránek (FBC Gepardi Brno): Nejhorší třetí třetina snad od října. Vlastně možná nejhorší zápas od října. Soupeř nás porazil pouze nastavením hlavy a bojovností. My jsme utkání zkrátka podcenili v hlavách a v průběhu zápasu se vám to už opravdu špatně startuje. Série výher a zisku bodů byla krásná, jednou to opět přijít muselo. Pevně věřím, že nás to nesloží a kluci pochopí, že je nutné vždy pracovat na 100%. Gratuluji soupeři, my jsme dnes ztratili 2 body.