2. 3. 2024, 10:30 hod.
SH Pohořelice

FBC Dragons

7:2

Branky a nahrávky: 2. Štěpán Novotný, 12. Vojtěch Novák, 14. Štěpán Novotný, 39. Vít Štěrba, 39. Michal Matýsek (Tomáš Kuchař), 40. Albert Hochman (Michal Matýsek), 45. Vít Štěrba - 20. Zdeněk Provazník, 33. Ondřej Navrátil . Rozhodčí: Zdeněk Mlčoušek - Michal Havelka . Vyloučení: 3:1 . Využití: 0:1 . V oslabení: 1:0 .
FBC Gepardi Brno: Hladík (Voda) – Matula O., Matýsek, Matula F., Dobrovolný © - Kuchař, Řehoř, Navrátil, Štěrba, Novotný, Jedlička, Hochman, Novák, Podolský
FBC Dragons: Jelínek – Provazník, Půček, Navrátil, Kašný, Zloch, Harca, Gregor, Ševčík

Do utkání jsme vstoupili odhodlaně a podle toho to také vypadlo. Ihned v druhém střídání otevřel skóre Novotný. Utkání se hrálo na jednu branku a soupeře jsme drželi na jejich obranné polovině. Druhou branku se však dlouho vstřelit nepovedlo. Až v závěrečné pěti minutovce se prosadil Novák a v Novotný, kteří navýšili skóre na 3:0 po první třetině.

Druhá třetina byla ve znamení polevení a možného podcenění. Totálně jsme přestali hrát. Soupeř nás zatlačil do defenzívy, ve které jsme byli až nezvykle pasivní. Skvělé výkony předváděl v bráně Hladík, který svůj tým držel. Tentokrát ojedinělé šance Gepardů zase pochytal brankař soupeře. Jedna branka se soupeři přeci jen vsítit povedla, kdy se prosadil Provazník. Zbytek třetiny se dohrál až v nezvykle pomalém tempu.

O přestávce jsme si řekli, že takto to nepůjde a museli jsme zvýšit aktivitu. Ve třetí třetině se začalo přiostřovat. Nám se tím trošku zpomalil start do třetiny než jsme si představovali a ještě soupeř dokázal využít svoji přesilovou hru takže snížil na 2:3. To byl pro juniory naštěstí poslední budíček. Výkon se zlepšil srovnatelně k první třetině a začali nám tam konečně padat i branky. Začal Štěrba, který naskočil z trestné lavice a ihned za 10 sekund zvýšil na 4:2. Následně za 20 sekund vstřelil branku Matýsek a utkání bylo rozhodnuté. Do konce zápasu jsme přidali ještě 2 branky a upravili na konečných 7:2.

Lukáš Beránek (FBC Gepardi Brno): Povedený vstup do utkání. První třetina od nás byla ukázková a soupeře jsme nepouštěli do moc šancí. Co se stalo v třetině druhé si moc nedovedu vysvětlit. Naprostá pasivita a dostání soupeře do hry. Naštěstí snížení na 2:3 bylo dostatečným budíčkem a třetí divokou třetinu jsme zvládli. Díky soupeři za zápas.