11.04.2024

U19: Povedená odveta se Židenicemi

Poslední turnaj ligové sezóny 2023-2024 sehráli junioři Gepardů v Rousínově. Jako první soupeř se jim postavil do cesty celek Židenic a jednalo se o zápas, ve kterém junioři vstřelili nejvíce branek v letošní sezóně.
2023-2024 | 2.liga (JUN), 21. kolo
6. 4. 2024, 09:00 hod.
SH Rousínov

K1 Florbal Židenice

12:1

Branky a nahrávky: 2. Vít Štěrba, 6. Štěpán Dohnal, 7. Vít Štěrba, 18. Štěpán Novotný, 20. Albert Hochman, 22. Štěpán Novotný, 30. Štěpán Dohnal, 32. Vojtěch Jedlička, 35. Vít Štěrba, 37. Vojtěch Novák, 45. Vít Štěrba, 45. Štěpán Dohnal, 45. Štěpán Dohnal - 11. Adam Šimon Kasal;. Rozhodčí: Jakub Lejček - Kateřina Vrlová. Vyloučení:0:2 . Využití: 1:0. V oslabení:0:0
FBC Gepardi Brno: Hladík - Matula, F., Matýsek, Dobrovolný, Bednář - Navrátil, Řehoř, Novák, Štěrba, Jedlička, Novotný, Dohnal, Hochamn, Kuchař
K1 Florbal Židenice: Nevrkla - Hnaníček, Krahula, Bařák, Ulbrich, Štěpán, Papoušek, Kasal, Ondráš, Bartoš, Fajmon, Svoboda, Starý.

Hned od úvodu zápasu byli Gepardi jasně aktivnější. Hned při prvním střídání druhého útoku prostřelil brankáře Židenic Štěrba. Několik minut na to přidal druhou branku Dohnal po přihrávce Kuchaře a za další minutku přidal Vítek Štěrba svoji druhou branku v zápase. První padla po individuální akci, na této měl lví podíl Štěpán Novotný. Zbytek třetiny se hrál pod jasnou dominancí Gepardů. Židenice eliminovali útoky přes pravé křídlo, hráčům v modrých dresech pak chvílemi vázla rozehrávka i pod dojmem tříbrankového náskoku. Z toho vytěžili Židenice a Kasalem proměnili ojedinělou šanci, když využili zaváhání v obraně.

Druhá třetina viděla také čtyři branky, všechny tentokrát do sítě Židenic. Nejprve po téměř drtivém tlaku v obranném pásmu Židenic obkroužil branku Nevrkly Novotný a zasunul míček k první tyčce, o tři minuty později po kombinaci celého třetího útoku uklidil míček do poloprázdné branky Hochman a za další dvě minuty získal míček na středu hřiště Novotný a nekompromisní střelou poslal Gepardy do vedení 6:1. Posledním zápisem ve druhé třetině pak byla branka Dohnala v poslední minutě, opět ze středu hřiště po přesném pasu Hochmana od pravého mantinelu.

Třetí třetinu stříleli góly opět jen Gepardi. Ve druhé minutě této periody skóroval Jedlička. Po necelých pěti minutách hráli Gepardi přesilovku, kterou ukončil po pár vteřinách Štěrba krásnou střelou s pokrytím míčku. Další branku přidala konečně také první útočná formace, dlouhé nahození míčku Matýska využil perfektně Novák, který překonal brankáře Židenic také obkroužením branky a zasunutím míčku k první tyčce. Poslední dvě branky padly v poslední minutě utkání, Střelou pod horní tyč přidal svou čtvrtou branku Štěrba, patnáct sekund před koncem rozehrávali Gepardi standardku, do které se zapojili hned tři hráči a byl to Štěpán Dohnal, který stál na jejím konci. Střelecky nejpovedenější utkání v sezóně tak skončilo jednoznačným výsledkem pro Gepardy.

Zbyněk Matýsek, asistent trenéra (FBC Gepardi Brno):Kdo viděl náš první zápas se Židenicemi na první ligovém turnaji v září a tento zápas, musel na první pohled vidět progres, jaký kluci během sezóny udělali. Jeden z nejlepších zápasů v sezóně okořenilo hodně branek, skvělé souhry a precizní obrana. Do posledního zápasu sezóny proti lídrovi tabulky jdeme s pokorou a respektem, ale také odhodláním potvrdit stoupající výkonost.