22.09.2023

Junioři: ani napodruhé nepřišla radost z vítězství

Druhé utkání postavilo našim juniorům do cesty celek Židenic. Zápas plný zvratů a neproměněných šancí skončil lépe pro Draky.
2023-2024 | 2.liga (JUN), 2. kolo
16. 9. 2023, 13:30 hod.
CESA VUT II

K1 Florbal Židenice

3:2

Branky a nahrávky: 2 Slavík, 37 Slavík (Starý), 40 Krahula (Hnaníček) – 1 Matula F., 34 Jedlička . Rozhodčí: Veronika Vajsáblová - Alžbeta Holičková . Vyloučení: 0:2 . Využití: 0:0 .
K1 Florbal Židenice: Starý – Slavík, Drobek, Hnaníček, Chovanec, Krahula ©, Štěpán, Papoušek, Kasal, Kocmánek, Fajmon, Svoboda
FBC Gepardi Brno: Hladík – Bednář ©, Matula F., Matula O., Matýsek – Novotný, Podolský, Dohnal, Kuchař, Jedlička, Štěrba, Hochman, Řehoř, Novák

Do utkání jsme vstoupili výborně. Ihned po 22 sekundách hry nás do vedení povedenou akcí dostává Filda Matula, pro kterého to byla první branka za juniory. Bohužel vedení nevydrželo dlouho. Za 40 sekund bylo srovnáno. Poté Židenice ukazovaly pevnou obranu na své polovině. My jsme museli tvořit hru, což se nám příliš nedařilo. Hráči byli hrozně statičtí a soupeře dokonce pustili k několika brejkům, kde nás skvěle podržel Viki Hladík v bráně.

Do druhé třetiny jsme chtěli vstoupit daleko aktivněji v přechodové fázi hry. Dostali jsme soupeře skvěle pod tlak, ale k dobré kombinační hře nám chyběla větší souhra do nebezpečných prostorů na hřišti odkud se nejlépe zakončuje. Branku soupeře jsme tedy ohrožovali hlavně z větší vzdálenosti. Třetí třetina pokračovala ve stejném duchu. Chybnou rozehrávku soupeře skvěle zachytil Vojta Jedlička a dostává nás do vedení. Když se zdálo, že se hra trošičku uklidňuje a branka nám přinese potřebný klid, tak se Židenice z ničeho nic dostávají k šanci, kterou nekompromisně proměňují. To bohužel nebylo vše, protože za 2 minuty nám soupeř unikl a dostal se do vedení. Na reakci bylo stále dost času. Během hry bez brankaře jsme si dokázali vytvořit několik brankových situací ke skórování, ale opět nám chyběla kvalita v zakončení a vyrovnání jsme nedosáhli.

Lukáš Beránek (FBC Gepardi Brno): Utkání mělo vzestupnou tendenci. Škoda spousty neproměněných šancí na naší straně. Soupeř byl naopak nesmírně produktivní. Jak nám ukázaly oba dnešní zápasy musíme zapracovat na přechodu do útoku a proměňování šancí. Nyní máme 14 dní na přípravu a zlepšení. Příští zápasy rozhodně potřebujeme víc vstřelených branek!