Muži
11.10.2023

Skvělý florbal s dramatickým závěrem

Redakce
Nedělní dopoledne v Tuřanech přineslo skvělou florbalovou podívanou s elektrizující atmosférou. Z vítězství v brněnském derby se nakonec radovali Gepardi.
2023-2024 | JM Liga, 3.kolo
8. 10. 2023, 10:30 hod.
Sportovní hala Tuřany

Bulldogs Brno

FBC Gepardi Brno

9:10

Branky a nahrávky: 1. Adam Konečný (Jan Hušek), 7. Michaela Žáková (Michael Weiser), 12. Jan Novotný (Michael Weiser), 15. Jan Novotný (Michael Weiser), 35. Jan Novotný (Michaela Žáková ), 36. Jan Novotný, 43. Jan Novotný, 44. David Šlosar (Jan Hušek), 45. Jan Novotný (Jan Hušek) - 1. Ondřej Dohnal (Lukáš Beránek), 4. Matěj Vorba (Ondřej Dohnal), 7. Jan Svoboda (Tomáš Kuchař), 10. Ondřej Dohnal (Lukáš Beránek), 12. Lukáš Beránek (Ondřej Dohnal, 21. Lukáš Beránek (Václav Hájek), 24. Tomáš Kuchař (Petr Šubrt), 28. Lukáš Martinek (David Dvořák), 29. Ondřej Beránek (Lukáš Beránek), 35. Tomáš Kuchař (Jan Svoboda). Rozhodčí: Zdeněk Mlčoušek, Marek Loskot. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
Bulldogs Brno: Kotrla - Arsenii, Šimeček, Hušek, Žáková, Weiser, Novotný, Urbánek, Šlosar, Doležal, Konečný
FBC Gepardi Brno: Vizina - Beránek O. (C), Kuchař J., Trunda, Bednář, Vorba, Martínek - Hájek, Beránek L., Dohnal O., Kuchař T., Svoboda, Šubrt, Štěrba, Dvořák, Kinc.

Již ve 39 sekundě hry našel Lukáš Beránek Ondřeje Dohnala, který prostřelil brankáře Buldoků. Ti si ale připravili rychlý kontr ihned po vyhraném buly. Přes levého obránce šel míček na Huška, který potáhl až do obranného pásma Gepardů, přihrál Konečnému a ten rychlou střelou k levé tyči Vizinovi branky vyrovnal. A uragán pokračoval. Oba týmy pokračovaly v rychlých protiútocích. Ve 4.minutě putoval na trestnou lavici za protesty Aresnii a Gepardi naložili s nabídnutou příležitostí dokonale. Z rozehrávky v levém horním rohu našel Ondřej Dohnal Matěje Vorbu, který nekompromisní střelou z dálky vrátil Gepardům vedení. V sedmé minutě rozehrála ukázkovou kombinaci druhá pětka Gepardů, z hranice velkého brankoviště zakončoval Jan Svoboda po nahrávce Tomáše Kuchaře. Pak ale Gepardi chybovali v rozehrávce a doslova věnovali branku Žákové. Desátá minuta přinesla pěkný florbalový moment v podobě vyhraného souboje Lukáše Beránka a krásné střely ze střední vzdálenosti Ondřeje Dohnala. O dvě minuty později se skóre měnilo hned dvakrát. Nejprve chybu v rozehrávce potrestal bekhendovou střelou do horní části branky Novotný, dvoubrankový náskok vrátil Gepardům po zblokované přihrávce Lukáš Beránek. Poslední slovo v první třetině měli Buldoci. Osamocený Novotný měl před Vizinou snadnou pozici a zametl míček do branky Gepardů.

Druhá třetina se odehrála v režii Gepardů, kteří v ní vstřelili čtyři branky a vytvořili si slušný pětibrankový odstup. Nejprve ale odbránili skvělé oslabení, ve kterém pokryly všechny pokusy Buldoků. Ve 20.minutě vybojoval míček Václav Hájek, vyvezl až na hranici velkého brankoviště a ukázkově vyřešil situaci dva na jednoho nahrávkou Lukáši Beránkovi, který bekhendovou střelou k pravé tyčce brankáře vstřelil šestou branku Gepardů. Sedmou přidal o pět minut později Tomáš Kuchař po nahrávce Petra Šubrta, opět jsme viděli krásně vybojovaný míček a vyřešení situace dva na jednoho, V čase 27:51 přidal osmý zásah Gepardů Lukáš Martínek nekompromisní střelou ke vzdálenější tyčce po nahrávce Davida Dvořáka z poza branky soupeře a pouhých devět sekund na to přidal devátou branku Ondřej Beránek po ukázkové bratrské spolupráci s Lukášem Beránkem.

Závěrečná třetina však přinesla dramatickou zápletku. Nejprve si Gepardi opět zopakovali hru v oslabení a několik sekund po návratu Petra Šubrta na hrací plochu snížil lehkou dorážkou Novotný. Gepardi odpověděli desátou brankou, kterou měl na svědomí Tomáš Kuchař, který zavěsil po přihrávce faulovaného Jana Svobod. Minutu na to opět změnil stav utkání Novotný, překvapivě střelou z dálky, Ve 43.minutě proměnil tentýž hráč nařízený samostatný nájezd a minutu na to snížil na rozdíl dvou branek Šlosar. Drama bylo na světě. Buldoci vyvinuli v závěru obrovský tlak, v poslední minutě se jim ještě povedlo Novotným snížit na rozdíl jediné branky, ale tři body si nakonec po dramatickém a rychlém zápase připisují Gepardi.

Ohlasy
Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno): Úvodní třetina byla z naší strany hrozná, rozjel se šílený brankostroj. Druhou kluci skvěle odmakali, přidali góly a vytvořili si slušný náskok. Bohužel se ukázala obrovská zkušenost na straně Buldoků a naše určitá nevyzrálost. Zápas jsme si možná zbytečně zdramatizovali, ale myslím, že diváci viděli naprosto špičkový florbal, který měl určitě přesah nad touto soutěží. Největší poděkování patří tentokrát našim skvělým divákům, kteří vytvořili neskutečnou atmosféru. Děkujeme vám.