13.10.2023

Po nájezdech slaví Gepardi zisk dalších bodů do ligové tabulky

Další drama a nájezdová loterie pro Gepardy. Takové bylo druhé utkání nedělního turnaje z pohledu Gepardů. Zkušený tým Troopers dokázal v poslední třetině otočit zápas, ale úplný závěr patři modro žlutým šelmám.
2023-2024 | JM Liga, 4.kolo
8. 10. 2023, 13:30 hod.
Sportovní hala Tuřany

Troopers C

7:6p

Branky a nahrávky: 9. Ondřej Dohnal, 11. Lukáš Martinek (Matěj Vorba), 14. Lukáš Beránek (Václav Hájek), 20. Ondřej Beránek (Václav Hájek), 25. Vít Štěrba (Daniel Kinc), 45. Matěj Vorba (Václav Hájek), N Jan Svoboda - 2. Daniel Vindiš, 8. Patrik Adámek (Filip Zelníček), 24. Jan Grábl (Tomáš Pavla), 32. Tomáš Kadavý (Jan Grábl), 33. Jan Grábl (Filip Zelníček), 40. Tomáš Pavla (Daniel Vindiš);. Rozhodčí:Jana Kubalíková - Tomáš Otruba . Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Zrza - Beránek O. (C), Kuchař J., Trunda, Bednář, Vorba, Martínek - Hájek, Beránek L., Dohnal O., Kuchař T., Svoboda, Šubrt, Štěrba, Dvořák, Kinc.
Troopers C: Quitt - Vindiš, Pavla, Ruber, Bartek, Knotek, Zelníček - Kadavý ,Valihrach, Grábl, Adámek

Běžela druhá minuta střetnutí a Troopers se radovali z první branky poté, co potrestali zaváhání v rozehrávce u branky Gepardů. Jako by tato branka předznamenala průběh zápasu. Uklidnění na florbalky Troopers, mírná nervozita u Gepardů. V páté minutě bylo ještě hůř. Dotyk míčku hráčem ze střídačky ocenili rozhodčí dvouminutovým trestem, Po necelé minutě se Troopers radovali z branky, ale rozhodčí ji pro postaveni hráče v brankovišti neuznali, o pár sekund později se Troopers neprovinili a využili početní výhodu. Deset sekund na to podržel svůj tým zákrokem a la semafor Vilém Zrza a pár minut na to snížil Ondřej Dohnal po efektivních dvou otočkách střelou ze střední vzdálenosti. Zápas tedy nebyl ztracen. O dvě minut později zopakoval Lukáš Martínek svoji střelu z pravého mantinelu do protilehlé šibenice a bylo srovnáno. Minutu před koncem třetiny pak poslal Gepardy do vedení Lukáš Beránek, kterému nahrával do opuštěného prostoru před brankou skvěle hrající Václav Hájek po svém úniku na pravém křídle.

Úvod druhé třetiny přinesl florbal plný bojovnosti, prvních několik minut se hrálo více v obranném pásmu Gepardů. Gepardi hrozili z ojedinělých šancí. Ve 20. minutě se probil přes obranu Troopers Václav Hájek, míček se pak dostal na pravý mantinel až v polovině hřiště k Ondřeji Beránkovi a kapitán Gepardů nekompromisní střelou posílal modro žluté mužstvo do dvoubrankového vedení. Gepardi působili aktivněji, brankář hostů se měl co ohánět při šancích Ondřeje Dohnala a Václava Hájka. Zkušenost na straně Troopers potvrdil o čtyři minuty později Grábl, který snížil nenápadnou střelou od pravého mantinelu. Krátce po této brance vybojoval míček v obranném pásmu Gepardů Daniel Kinc, našel na levém křídle Víta Štěrbu, který rychlým spurtem předběhl všechny, kdo mu stáli v cestě a prudkou střelou do horní části branky vrátil Gepardům dvoubrankové vedení. Dvoubrankový náskok dodal Gepardům ještě více klidu a do konce třetiny byl k vidění oboustranně pěkný kombinační florbal.

Ve třetí třetině se opět projevila obrovská zkušenost a herní praxe Troopers, kteří brankami Kadavého a Grábla tři minuty po startu poslední periody srovnali utkání. A když pět minut před koncem zápasu poslal Troopers do vedení Pavla, vypadalo to s Gepardy nepěkně. Troopers navíc kontrolovali hru, byli více na míčku a případné šance Gepardů likvidoval brankář Quitt. Dvě minuty před koncem začali Gepardi hrát power-play, ale soupeř jim faulem nabídl možnost hrát přesilovku. Tu po minutě využili Gepardi díky skvělé ráně Matěje Vorby 32 sekund před závěrečnou sirénou a srovnávají stav. O výsledku tak poprvé v sezóně rozhodovaly samostatné nájezdy.

Nájezdovou loterii začali Gepardi nekompromisní střelou Ondřeje Beránka pod horní tyčku. Na druhé straně byl úspěšný Pavla, za Gepardy skóroval opět střelou Ondřej Dohnal, Troopers se podařilo srovnat Zelníčkem. Pak přišly série neúspěšných pokusů. V páté sérii proměnil nájezd Jan Svoboda, Pavla na straně Troopers úspěšnou střelbu nezopakoval a Gepardi si tak mohli užít děkovačku po vítězném zápase, byť až po samostatných nájezdech.

Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno): Začátek zápasu nám absolutně nevyšel. Strašně důležitá byla otočka v první třetině. Ale opět se ukázalo, že jsme mladý a nezkušený tým. Nastoupila proti nám řada hráčů, kteří mají za sebou zápasy v 1.lize, Národce a ta zkušenost, ta tam byla prostě znát. Obrovský respekt pro kluky za vůli, kterou ukázali v závěru zápasu a díky všem za dnešní zápasy. Největší dík ale patří divákům, kteří opět vytvořili neopakovatelnou atmosféru a věřím, že si stejně jako my, užili pozápasové děkovačky.