31.10.2023

Drama se Skuruty přineslo body Gepardům

První sobotní zápas v Křenovicích přinesl napínavou podívanou. Gepardi v oslabené sestavě podali skvělý výkon a po zásluze si připsali všechny body do ligové tabulky.
2023-2024 | JM Liga, 5.kolo
28. 10. 2023, 12:00 hod.
SH Křenovice

VSK VUT Skurut Hai Brno

5:4

Branky a nahrávky: . Ondřej Dohnal, 5. Lukáš Martinek, 23. Petr Šubrt, 34. Tomáš Kuchař, 39. Tomáš Kuchař - 30. Radek Novák, 35. Ondřej Novák, 43. Radek Novák, 44. Filip Gáll. Rozhodčí: Dan Lošťák - Filip Gotschim. Vyloučení: 3:1 + O.Beránek OT 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0 . Diváci:40
FBC Gepardi Brno: Vizina - O.Beránek, J.Kuchař, Trunda, Vorba - T.Kuchař, Dvořák, O.Dohnal, Kinc. Martínek, Šubrt.
VSK VUT Skurut Hai Brno: Tomášek - Filip, Vlk, Slavíček, Strnad - R.Novák, Gall, Urbánek, Ligas, Repko, O. Novák

Běžela první minuta zápasu, Gepardi se dostali do tlaku a ve 26 sekundě hry vstřelil úvodní branku Ondřej Dohnal po chybné rozehrávce Skurutů. Ti se snažili srovnat skóre, ale precizní obranná hra Gepardů jim neumožnila vážně ohrozit Vizinovu banku. Gepardi hráli trpělivě, sbírali míčky soupeře a odměnou jim byla další vstřelená branka. V obranném pásmu získal míček Matěj Vorba, přenechal Štěpánovi Trundovi, který z pravé strany poslal přihrávku Lukáši Martínkovi, který krásnou střelou tahem pod horní tyčku poslal Gepardy do dvoubrankového vedení. Skuruti se opět snažili dobývat Vizinovu branku, ve zbytku první třetiny byli častěji na míčku, ale nenašli recept na to, aby se výrazně dostali do přečíslení a usadili se v obranné třetině Gepardů. Poměr sil na hřišti vyjádřil i počet střel, který vyzněl po první periodě 8:2 pro Gepardy.

Druhá třetina začala náporem Skurutů. Ti přidali hlavně na důrazu a začali dohrávat hráče v modrých dresech. Dostávali se i do šancí, ale Jakub Vizina podával skvělý výkon a držel svoje spoluhráče. V 8.minutě druhé třetiny opět zaúřadovala druhá lajna Gepardů, Štěpán Trunda si vyměnil míček s Matějem Vorbou, ten ho poslal podél mantinelu na Petra Šubrta, který po potažní dobře umístěnou střelou ke druhé tyči překonal brankáře Skurutů potřetí. Hra se opět přiostřila osobních soubojů přibylo a rozhodčí začali vylučovat. Nejprve šel za sekání na trestnou lavici Šubrt, Gepardi oslabení perfektně odmakali, ale krátce po skončení přesilovky opět úřadovali rozhodčí a poslal na trestnou Martínka s Vlkem, oba hráče za hrubost. I tak se hra přiostřovala, přibylo spoustu nepotrestaných dohrávání bez míčku. Po jednom takovém se Skuruti konečně prosadili a půl minuty před koncem třetiny střelou z levé strany blíže středu překonali výborně chytajícího Vizinu. Bohužel za hození florbalkou si pak šel odpykat osobní trest kapitán Gepardů Ondřej Beránek.

Do třetí třetiny tedy Gepardi střídali jen tři obránce, začali hrát více na jistotu a opatrněji. Oslabení zvládli na výbornou a začali více kontrolovat hru. Čtvrtá minuta hry přinesla pěkný florbalový moment v podobě vybojovaného míčku a střely do šibenice, autorem tohoto momentu byl Tomáš Kuchař. Minutu na to snížili Skuruti střelou ze střední vzdálenosti ze středu hřiště, čtyři minuty na to vrátil náskok Gepardů na rozdíl tří branek Tomáš Kuchař, jehož zcela osamoceného před brankou soupeře našel z poza branky David Dvořák. Pět minut před koncem zápasu si Skuruti berou oddechový čas a zkouší jít do dlouhé power-play. Sbírají vyhozené míčky a zvyšují četnost střelby a podařilo se jim dvakrát překonat výborného Kubu Vizinu. Ten se blýskl zákrokem hlavou ještě v poslední vteřině zápasu Napínavý zápas o čelní místa v tabulce tak skončil těsným vítězstvím Gepardů.

Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno): Skuruti jsou zkušený tým, nejsou žádným nováčkem a v zápase to potvrdili. Nás může mrzet osobní trest, věřím, že kdybychom nebyli nuceni střídat jen tři obránce, mohl se zápas vyvinout ještě jinak. Kluci předvedli perfektní hru, a i v okleštěné sestavě podali velmi dobrý výkon.