02.11.2023

Jako v Sarajevu: sedm kulí

Také druhý sobotní zápas byl pro muže velmi úspěšný, po vítězství nad silnými Hornety zdobí tým mužů sedmnáct bodů. Základy sobotního úspěchu? Skvělá obrana podpořená skvělými výkony brankářů.
2023-2024 | JM Liga, 6.kolo
28. 10. 2023, 15:00 hod.
SH Křenovice

Hornets Brno ZŠ Horní B

0:7

Branky a nahrávky:7. Petr Šubrt, 9. Ondřej Dohnal, 10. Petr Šubrt, 13. Daniel Kinc, 17. Petr Šubrt, 32. David Dvořák, 39. Lukáš Martinek . Rozhodčí: Dan Lošťák - Filip Gotschim. Vyloučení:1:0 . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Hornets Brno ZŠ Horní B: Kölbl - Havlát, Plodík, Vojáček, Zapletal, Valíček, Vávra, Janiczek, Dvořák, Ondruš, Přikryl.
FBC Gepardi Brno: Zrza - O.Beránek, J.Kuchař, Trunda, Vorba - T.Kuchař, Dvořák, O.Dohnal, Kinc, Martínek, Šubrt

Gepardi vstoupili do zápasu ve stejném složení jako v prvním sobotním měření sil, Hornets museli oželet účast některých hráčů a nastoupili rovněž se dvěma útoky. Od začátku bylo vidět, že se potkávají celky patřící ke špičce Jihomoravské ligy. Více ze hry měli aktivní Gepardi, ale i Horneti dokázali ohrozit branku Viléma Zrzy. V sedmé minutě se dostal do ideální střelecké pozice ve středu hřiště Lukáš Martínek. Míček mu sice sjel, ale dokázal ho přiťuknout na levé křídlo Štěpánu Trundovi, ten ho zavezl po levém křídle do obranného pásma Hornetů, kde se po souboji odrazil k Petru Šubrtovi a ten střelou z otočky umístěnou k bližší horní tyčce poslal Gepardy do vedení. Dvě minuty na to se dostal ke slovu Ondřej Dohnal. První střelecký pokus nebyl úspěšný, odražený míček vybojoval na pravém křídle, poslal na Ondreje Beránka, který mu přihrávku vrátil a druhý pokus Ondry Dohnala během pár vteřin byl úspěšný. Brankář Hornetů si na míček sice sáhl, ale od jeho ruky zaplachtil do brankové sítě. Po minutě jedenácti sekundách začala další akce u Ondřeje Beránka, který poslal na pravý roh míček Davidu Dvořákovi a ten z poza branky našel úplně volného Petra Šubrta. Druhý gól borce s číslem 40 v zápase a stav 3:0. Tři minuty před koncem přišla asi největší šance Hornetů, kteří nejprve rozehrávali standardku před Vildou Zrzou, pak se dostali do střelecké pozice po vyhraném buly, ale obrana Gepardů šlapala jak dobře namazaný stroj podpořená bezchybným Vilémem Zrzou. Do obrovské šance se dostal z protiútoku Lukáš Martínek, brankář Hornetů byl tentokrát pozorný a nenechal se nachytat na hruškách, proti střele Daniel Kince však byl bezmocný. Ten si totiž počkal na odražený míček po souboji za brankou Hornetů a z první zavěsil čtvrtý gól Gepardů.

Úvod druhé třetiny si Gepardi ohlídali a od začátku se drželi na míčku a několikrát zahrozili nebezpečnou střelou Ale brankář Hornetů držel naděje svého týmu. Po první minutě byl stav na šance 3:1, v úvodu druhé se už měnilo skóre. Lukáš Martínek skvěle prošel po levém křídle obhodil si bránícího hráče a našel na brankovišti volného Petra Šubrta, který zkompletoval hattrick. Brankostroj se po této změně skóre zastavil, Horneti zatáhli hru a začali spoléhat na dlouhé přihrávky a brejky, ty však nechávalo vyniknout precizní obranu Gepardů pod taktovkou Vildy Zrzy, kterou zdobila řada zblokovaných střel. Pokud můžeme věřit informacím ze zápisu utkání, přímé ohrožení branky Gepardů bylo ve třech pokusech.

Také úvod třetí třetiny si Gepardi pohlídali. Byli aktivnější na míčku a předváděli obětavou hru. Ve druhé minutě si na středu hřiště udělal prostor Ondřej Beránek, nahodil míček na branku, kde si jej před brankářem efektně zpracoval David Dvořák a bekhendem překonal brankáře Hornetů pošesté. Na sedmou a poslední branku zápasu si museli diváci počkat sedm minut. Horneti s tlačili do obrany Gepardů, ti však výtečně pokračovali v černé práci. Jeden takový zblokovaný míček vyvezl osamocený Petr Šubrt po levém křídle, s ním vyrazil f perfektním načasování do situace dva na jednoho Lukáš Martínek, a právě tento hráč po střele z první byl posledním skórujícím hráčem v zápase. Horneti zdaleka nesložili ruce do klína a ani Gepardi nepolevovali ve snaze navýšit skóre, ale v cestě stáli oba výteční brankáři.

Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno): Výborná obranná hra, skvělý tlak do branky, Klukům moc gratuluju a děkuju za oba dnešní zápasy. Sezónu máme rozjetou možná nad očekávání, ale pořád je na čem pracovat a pořád je, kde se zlepšovat. Nesmíme usnout na vavřínech, máme za sebou necelou třetinu zápasů. Ale dnešní výkony byly od všech kluků odmakaný, nechali tam všechno. Parádní práce.