20.11.2023

Brněnské derby skončilo výhrou Gepardů

Š l a p a n i c e - Šlágr nedělních zápasů ve šlapanické hale se odehrál hned v prvním zápase. V hale ve Šlapanicích se odehrálo brněnské derby mezi Gepardy a Židenicemi.
2023-2024 | JM Liga, 7.kolo
19. 11. 2023, 09:00 hod.
ZŠ Šlapanice

K1 Florbal Židenice

1:6

Branky a nahrávky: 14. Nicolas Michael Kokeš - 3. Lukáš Beránek, 12. Jan Svoboda, 25. Štěpán Novotný, 25. Ondřej Dohnal, 29. Jan Svoboda, 34. Ondřej Dohnal . Rozhodčí: Vojtěch Eliáš - Pavel Brückner. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0 .
K1 Florbal Židenice: Gotschim (25.Pokorný) - Bžoněk, Daniel, Dokládal, Drobek, Krahula, Bartušek - Kokeš, Sukup, Lošťák, Bednář, Nobilis, Brhel, Tuček, Vidlák, Hnaníček, Peitl, Pietropaolo, Němčanský
FBC Gepardi Brno: Zrza - O. Beránek, J. Kuchař, Martínek, Vorba, Matula, Trunda - Š. Dohnal, Svoboda, O. Dohnal, T. Kuchař, L. Beránek, Hájek, Štěrba, Dvořák, Novotný.

Utkání začalo v ostrém tempu, poměrně chladný vzduch hráče obou celků nezmrazil, ale spíš naopak pořádně nažhavil. Ve třetí minutě poslal na branku Židenic oblouček Lukáš Beránek a poprvé překonal brankáře Židenic. Branka Gepardům dodala sebevědomí, Židenice naopak musely přidat na tempu a více se tlačit do před brankového prostoru. Přesto měli Gepardi míček více na svých florbalkách, blok pětice hráčů Židenic jim však zatápěl. Tým v zápise uvedený jako domácí naopak hrozil především svoji první pěticí, která se rychlou kombinační hrou dostávala před výborně chytajícího Viléma Zrzu. Na další branku si diváci museli počkat až do dvanácté minuty. Po faulu na Jana Svobodu v jasné brankové příležitosti nařídili rozhodčí nájezd. Exekuce se ujal sám atakovaný Jan Svoboda. Naprosto precizním nájezdem, ve kterém nedal brankáři Židenic absolutně žádnou šanci, poslal Gepardy do vedení. Nájezd byl opravdovou lahůdkou. O minutu později se dočkali snížení Draci ze Židenic střelou okolo hráče ze střední vzdálenosti. Hráče Židenic branka vybudila ke snaze srovnat skóre ještě do přestávky, proti byl však bezchybný Vilém Zrza v brance Gepardů.

Druhá třetina přinesla stejný obraz hry. Na obou stranách se hrál výborný florbal, zápas měl vysoké tempo a rozhodně bavil všechny diváky na tribunách, kteří vytvořili Gepardům dokonalou domácí atmosféru. Ve dvacáté páté minutě hry se dostali ke slovu benjamínci Šelem. Štěpán Novotný ve svém prvním startu za muže využil dokonale nabídky druhého mladšího juniora Ondřeje Matuly a střelou okolo pravé tyče Gotschimovy branky propasíroval míček za brankovou čáru. Gepardi byli při chuti, v této fázi hry na hřišti dominovali, což potvrdila o pár chvil později souhra bratrů Dohnalů. Na začátku byl Štěpán, míček do branky uklidil Ondřej. Židenice na rychlý vývoj skóre reagovaly změnou v brankovišti, Gepardi však stále měli více ze hry, dostávali se do šancí a jednu z nich využil ve dvacáté osmé minutě Jan Svoboda po nahrávce Štěpána Dohnala.

Také třetí třetina se hrála v ostrém tempu, ani jeden celek nepolevoval a divákům se opravdu nabídla skvělá podívaná. Ve třetí minutě třetí třetiny sehrála první lajna další ze svých kombinací a po nahrávce Ondřeje Beránka vsítil Ondřej Dohnal svoji druhou branku v zápase. Židenice ale rozhodně nedávaly Gepardům nic zadarmo. Hra se přitvrzovala, přibylo soubojů a po jednom z nich putoval na trestnou lavici Lošťák. Přesilovka v podstatě sebrala Židenicím šanci na korekci skóre, Gepardi dohráli zápas s míčkem na florbalkách po celou přesilovku i část po ní, Do konce zápasu se však skóre nezměnilo i přes šance na obou stranách a Gepardi si připsali další důležitou výhru.

Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno): Viděli jsme moc pěkný zápas. Na soupeře jsem se důkladně připravili a myslím, že vítězství jsme si zasloužili. Dokázali jsme být aktivnější na míčku, měli jsme více ze hry a v obraně jsme v podstatě neprohráli souboj, což je výborná vizitka všech kluků na place. Kluci sehráli fantastický zápas, všechny tři pětice odvedli maximum, jistotou v brance byl Vilda Zrza. Nájezdy Honzy? To byla opravdová lahůdka. Speciální poděkování patří našim skvělým fanouškům, kteří dorazili opravdu v hojném počtu a vytvořili nám skvělou kulisu. Děkujeme.