Muži
06.12.2023

Polovinu sezóny ukončila výhra Gepardů nad Dragony

Redakce
Prvních deset zápasů mají Gepardi za sebou. V náročném utkání ubojovali vítězství nad Dragony a po polovině odehraných zápasů jim patří první příčka v tabulce.
2023-2024 | JM Liga, 10.kolo
3. 12. 2023, 15:00 hod.
SH Valtice

FBC Dragons

FBC Gepardi Brno

7:9

Branky a nahrávky: 2. Patrik Vích, 11. Matyáš Judas, 13. Kryštof Lažek, 17. Matyáš Judas, 24. Filip Plaček, 36. Kryštof Lažek, 40. Matyáš Judas - 3. Ondřej Dohnal, 4. David Dvořák, 5. Tadeáš Grega, 7. Lukáš Beránek, 14. Lukáš Beránek, 14. Václav Hájek, 18. Štěpán Dohnal, 22. Lukáš Beránek, 40. Štěpán Dohnal; . Rozhodčí: Jan Ponížil - Matyáš Ostrý. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.
FBC Dragons: Šivel (16.Jelínek) - Lažek, Hunkař, Vích, Judas, Jirásek, Navrátil, Fiala, Gistr, Harca, Kůřil, Zelinka, Plaček
FBC Gepardi Brno: Zrza - Beránek O., Kuchař J., Martínek, Vorba, Matula, Trunda - Dohnal Š., Grega, Dohnal O., Hájek, Beránek L., Kuchař T., Štěrba, Dvořák, Kinc

Hned od začátku soupeř ukázal svoji kvalitu a šel ve druhé minutě zápasu do vedení. Gepardy však branka nepoložila a během následujících pěti minut nejprve srovnali, Ondřejem Dohnalem, a pak dokonale otočili třemi brankami vývoj zápasu. Do střelecké listiny se postupně zapsali David Dvořák, Tadeáš Grega a Lukáš Beránek, vždy po perfektní kombinaci celé pětky v útočném pásmu a tlaku do branky. Dragoni však nesložili ruce do klína a perfektní hrou ve středu hřiště trestali zaváhání Gepardů, takže v čase 12:25 již byl na ukazateli skóre pouze jednobrankový rozdíl. Díky spolupráci druhé pětky však Gepardi ještě zvýšili náskok a brankami Lukáše Beránka a Václava Hájka stanovili stav utkání po první třetině na 3:6.

Do druhé třetiny vyměnili Dragoni brankáře. Nový muž v masce se prezentoval skvělými zákroky hlavou a kvalitními výhozy, které však Gepardi dokázali eliminovat pokrýváním hráčů. Začátek třetiny byl však ve znamení tlaku Dragonů a jejich branka na 4:6 byla signálem, že zdaleka není utkání u konce. Naštěstí si hráči v bílých dresech za pomoci Štěpána Dohnala a Lukáše Beránka, který v neděli odehrál opravdu skvělé zápasy, udrželi náskok a mírně jej navýšili. Bojovný zápas přinášel řadu brankových příležitostí na obou stranách a jeho ozdobou se stávali oba brankáři. Brněnské šelmy mohou děkovat Vilému Zrzovi, že jejich akcie držel vysoko, stejně jako Jakub Vizina v dopoledním zápase. Přesto poslední slovo ve druhé periodě měli Dragoni.

Třetí třetina na rozdíl od prvních dvou nepřinesla branky v úvodu, ale až po pěti minutách hry. Aktivní Lažek snížil ve 36.minutě na rozdíl dvou branek a v okamžiku, když v polovině třetí třetiny dostali Dragoni výhodu přesilové hry, bylo na drama zaděláno. V oslabení však prokázali instinkty zabijáků bratři Dohnalové a výborně hrající Štěpán Dohnal ukončil pouť míčku z obranného pásma Gepardů až v síti brankáře Dragonů. Ti reagovali na pokračující přesilovku oddechovým časem a následně také odvolání brankáře. Početní výhodu šesti mužů proti čtyřem bezezbytku využili a posledních několik minut opět dohrávali bez brankáře. Gepardi několikrát minuli opuštěnou svatyni Dragonů a donutili brankáře k návratu. Při jednom takovém návratu brankáře se zapomněl šestý hráč s florbalkou na hřišti a poslední minutu tak Gepardi mohli dohrávat v klidu v přesilové hře a udrželi si důležité a cenné vítězství.

Ohlasy
Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno): Velmi náročný zápas, který jsme si sami zdramatizovali. Upřímně, z tohoto zápasu jsem měl velké obavy, tři body bereme všemi deseti a z výhry jsme nadšeni. Menší nadšení budí nedostatky, kterými jsme soupeři darovali několik branek. Opět si nesmírně cením toho, že přes špatný vstup jsme se dokázali velmi rychle do zápasu vrátit, vytvořit si náskok a pak nedovolit soupeři ho stáhnout. Dragoni nás chtěli porazit, odpovídala tomu i dlouhá hra bez brankáře. V tom je florbal krásný, že žádný zápas není ztracený a konec určuje až píšťalka rozhodčího. Máme za sebou polovinu základní části, ve druhé víme, kde nás tlačí bota a že nám nikdo nedá nic zadarmo. Klukům děkuji a na závěr zvu všechny naše příznivce na poslední dvojzápas kalendářního roku 2023, na příští neděli v Rousínově.