21.12.2023

Dokonalý obrat proti Troopers

Poslední zápas roku 2023 přinesl divokou přestřelku, krásné branky, dokonalý obrat, prostě vše, co dělá florbal florbalem.
2023-2024 | JM Liga, 12.kolo
17. 12. 2023, 13:30 hod.
SH Rousínov

Troopers C

6:12

Branky a nahrávky: 1. Tomáš Knotek, 8. Matyáš Němec, 11. Kryštof Bartek, 13. Tomáš Pešek, 19. Kryštof Bartek, 43. Tomáš Pešek - 3. Štěpán Novotný, 4. Jan Svoboda, 22. Štěpán Dohnal, 23. Jan Svoboda, 24. Štěpán Dohnal, 26. Štěpán Dohnal, 27. Ondřej Dohnal, 30. Štěpán Novotný, 36. Václav Hájek, 39. Štěpán Trunda, 40. Štěpán Trunda, 45. Daniel Kinc;. Rozhodčí: Šimon Grega - Jan Karafiát;. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0.
Troopers C: Quitt - Knotek, Bartek, Ruber, Vindiš, - Pešek, Kaňok, Valihrach, Němec, Tesař, Michálek
FBC Gepardi Brno: Vizina - Beránek O., Kuchař J., Trunda, Hrubý, Matula, Martínek - Dohnal, Š., Svoboda, DOhnal O., Hájek, Beránek L., Novotný, Štěrba, Dvořák, Kinc, Kuba.

Úvod posledního zápasu Gepardů v roce 2023 patřil Troopers. Už po půl minutě hry viděli diváci první branku. Vysoký oblouček Knotka skončil zcela nečekaně v síti Gepardů, clonící Valihrach ani nemusel mít s balonkem kontakt. Srovnání a obratu se Gepardi dočkali hned za další dvě a tři minuty. Nejprve po rozehrávce z rohu poslal Václav Hájek míček za branku Lukáši Beránkovi, ten našel na levé straně volného Štěpána Novotného, který srovnal skóre. minutu poté se dočkal prvního bodu v sezóně Jan Kuchař, po jehož zpětné přihrávce po vyhraném v souboji dostal míček za Quitta přízemní střelou ze střední vzdálenosti k druhé tyčce Jan Svoboda. Zbytek první periody však patřil Trooperům. V osmé minutě po křížném pasu z rozehrávky z rohu pálil ostrými Němec, tři minuty poté proběhl s míčkem za brankou Viziny Bartek a bekhendovou slabou střelou poslal Troopery do vedení, poslední zápis v prvním dějstvím pak provedl Pešek slabým nahozením na branku, které zastavila až vnitřní tyčka. S Gepardy to nevypadalo dobře.

Do druhé třetiny šli hosté (Gepardi) s jasným cílem: změnit ráz utkání a zvrátit vývoj ve svůj prospěch. Proto byla mírnou sprchou osmnáctá minuta a již pátý gól Troopers, pod nímž je podepsán Bartek. Brance předcházel lak Gepardů, Troopers ale dobrým blokem získali míček a rychlým protiútokem dva na jednoho zvýšili svůj náskok na tři branky. Možná už měli zápas za rozhodnutý, ale opak byl pravdou. Gepardi stáhli hru na dvě formace a změna rytmu střídání byla prvním impulsem. Druhým pak přesilová hra, kterou sehráli v šesté minutě druhé třetiny, a která trvala něco málo přes půl minuty. Po kombinaci celé pětice byl na jejím konci Štěpán Dohnal. Živá voda v podobě kontaktní branky přinesla ovoce hned po půl minutě hry. Po nahození Štěpána Dohnala na branku uklidil míček za záda Quitta výborně postavený Jan Svoboda. To už Gepardi hráli bez zraněného Lukáše Beránka, kterého ze hry vyřadil klasický "koňar". V následujících třech minutách pak Gepardi dokonali obrat zápasu. Nejprve zachycený míček rozehrál dopředu Ondřej Beránek na Ondřeje Dohnala, ten přiklepl Štěpánu Dohnalovi a bylo srovnáno, o dvě minuty později si bratři zopakovali spolupráci a za další minutu se do střelecké listiny zapsal i Ondřej Dohnal po nahrávce Jana Svobody. Poslední zápis v kolonce druhé periody provedl Štěpán Novotný v poslední minutě hry po parádní střele z dálky rovnou do šibenice a po ukázkové rozehrávce Ondřeje Matuly a Štěpána Trundy. Bláznivá třetina, ve které vedly oba týmy o tři branky, skončila.

Třetí třetinu začali Gepardi velmi aktivně, eliminovali snahu Troopers o podobnou otočku. Nejvíce jim v jejich snažení nahrála přesilovka za zcela zbytečnou hru rukou jednoho ze zkušených hráčů. Naštěstí pro tým v bílých dresech dopadal výborně a krátce po jejím skončení dokonce navýšili vedení o čtyři branky díky Václavu Hájkovi. Tak jako v druhé třetině řádila první pětice Gepardů, začala řádit v poslední periodě druhá. Dvě a půl minuty po deváté brance přidal na žádost ochozů desátou Štěpán Trunda střelou ze středu po nahrávce Václava Hájka. Minutu na to si šel odpočinout na trestnou hráč Troopers a Gepardi nabídnutou přesilovku využili, autorem branky byl opět Štěpán Trunda, do pozice nahrávače se etabloval David Dvořák, který pak skvěle zaclonil před Quittem. Na poledních pět minut se do hry vrátila třetí lajna Gepardů. Trooperům se ještě podařilo snížit, ale poslední slovo měla třetí pětka Gepardů, po přiťuknutí Michala Kuby vstřelil poslední branku Gepardů v kalendářním roce 2023 z poza branky Daniel Kinc.

Gepardi se tak s rokem 2023 loučí vítězně a po zápasové obrátce vstoupí do roku 2024 z první příčky ligové tabulky.

Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno): Proti Troopers to byl opět těžký zápas, trvalo nám, než jsme se dostali do tempa. V úvodu jsme si nechali vnutit hru soupeře, předvedli asi nejslabší výkon za poslední rok a až od druhé třetiny jsme to byli opět my. Pomohlo nám stažení hry na dvě pětky a je super, že třetí se ještě mohla vrátit do zápasu. Teď nás čeká zasloužená vánoční pauza, všichni si pořádně odpočineme, hlavně psychicky a do jarní části půjdeme s čistou hlavou. Moc děkujeme divákům a našim fanouškům za podporu a přejeme jim pěkné svátky.