22.01.2024

Gepardi po roce bez bodu

Dvacet zápasů a téměř jeden rok trvala neuvěřitelná série Gepardů. Poslední zápas bez bodu zaznamenali v lednu 2023 a přesně po roce odjíždějí z prázdnou z Bojanovic. Náročný zápas zvládl lépe pořádající celek, pro Gepardy nic nekončí, do konce ligy zbývá sedm zápasů a stále je o co hrát.
2023-2024 | JM Liga, 13.kolo
21. 1. 2024, 09:00 hod.
SH ZŠ Dolní Bojanovice

Orel Dolní Bojanovice

4:7

Branky a nahrávky: 9. Ondřej Matula, 28. Ondřej Dohnal, 35. Lukáš Martinek, 38. Lukáš Martinek - 17. Lukáš Fialka, 22. František Jansa, 25. Martin Kaňa, 27. Vojtěch Sukup, 34. Adam Horňák, 36. Martin Prát, 43. Adam Horňák;. Rozhodčí: Petr Galasovský - Pavel Rýznar. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1.
FBC Gepardi Brno: Vizina - Beránek O., Kuchař J., Vornba, Hrubý, Trunda, Matula, Kuba - Martínek, Dvořák, Dohnal O., Kuchař T., Beránek L., Šubrt, Štěrba, Kinc, Novotný.
Orel Dolní Bojanovice: Smolen - Netopilík, Straka, Fialka, Horňák, Káňa, Sukup, Prát, Jansa, Němec, Košutek Jiří, Fiala, Košutek Jakub.

Utkání začalo v rychlém tempu a oba týmy se dostávaly snadno do přečíslení a ke střele. Přesto více ze hry měli Gepardi, i když na první branku čekali až do deváté minuty. Jednoduchá a přímá kombinace začala za brankou Gepardů u Štěpána Trundy přihrávkou na levý mantinel na nabíhajícího Štěpána Novotného, který prošel po mantinelu hluboko do obranného pásma Bojanovic a zpětnou nahrávkou našel Ondřeje Matulu, který přesnou střelou do šibenice zavěsil první branku v mužích. Vstřelená branka Gepardy patřičně nakopla, ale do vážnější šance se již nedostali, několik průniků Bojanovic musela pak hasit obrana na čele s Kubou Vizinou v brance.

Druhá třetina začala tlakem Bojanovic. Hned od začátku zamkli Gepardy v obraně a sbírali míčky ve středním pásmu. Po šanci Gepardů a střele Ondřeje Beránka se dostal míček na levém mantinelu k Fialkovi, který se zrychlením dostal za obránce Gepardů a dobře mířenou střelou vyrovnal. Branka byla živou vodou pro Bojanovice, které zvýšily tlak a vysunuly napadání ještě více do středního pásma. Šanci vrátit vedení na svou stranu dostali hráči v modrých dresech zhruba ve třetině druhé periody, kdy hráli přesilovou hru. Ta se jim ale vůbec nepovedla. navíc se v oslabení dostal tým Bojanovic do vedení. Střelu z půlky hřiště dobře mířenou na šibenici Vizina skvěle vystihl, ale vyražený míček nakonec zapadnul do jeho sítě. Vedoucí branka nakopal Bojanovice ještě víc, Gepardy dala trošku do křeče, jejich střelecké pokusy končily na tyčkách nebo u brankáře Bojanovic. Po ztrátě míčku na hraně obranného pásma Gepardů inkasoval brněnský tým potřetí po střele těsně pod šibenici. Orlové navíc dostali po dvaceti sekundách možnost hry v početní výhodě. Oslabení Gepardi ustáli na výbornou, ale přesně dvě sekundy po návratu Martínka na hrací plochu přišla čtvrtá branka do sítě Viziny. Sukup byl rychlejší v reakci na míček a podstřelil míček pod brankářem Gepardů. Zbytek třetiny Gepardi zapnuli na vyšší level a odměnou jim byla kontaktní branka Ondřeje Dohnala z levé strany. v posledních dvou minutách stáli hráči v bílém v bloku a nahazovali míčky ven z pásma, od další inkasované branky je zachránila přestávka.

Ta dodala vedoucímu mužstvu sílu společně s čtyřminutovou přesilovkou. První dvouminutovku Gepardi ubránili precizně, druhá však skončila předčasně, dlouhou početní výhodu ukončil Horňák střelou z první. Gepardy vrátil po čtyřiceti sekundách do hry Lukáš Martínek střelou pod horní tyčku ze slotu, když skvělou práci za brankou odvedli Ondřej Dohnal a Lukáš Beránek. Ovšem za minutu se skóre opět měnilo. Zblokovaná střela se dostala k Hornákovi, který potáhl míček podél levého mantinelu a našel před brankou osamoceného Soukupa. Tři minuty před koncem dostávají Gepardi přesilovku a ta trvá rovných sedm sekund. Po třech přihrávkách je na konci akce opět Lukáš Martínek. Dvoubrankovou ztrátu se snažili Gepardi smazat hrou bez brankáře. Jejich snahu ovšem blokuje výborná obrana soupeře. Při jednom dlouhém lobu do opuštěné branky zachraňuje tutový gól Ondřej Matula zahráním vysoké hole a dává šanci tento pokus smazat nájezdem. Ten ovšem Bojanovice proměňují. Do konce zápasu se opět Gepardi pokouší o hru bez brankáře, ale přehuštěnou obranu soupeře již nepřekonají.

Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno):Je to škoda, ale jednou to přijít muselo. Vždyť bez bodu odjíždíme přesně po roce. Takže z tohoto pohledu prohra až tak moc nemrzí. Mrzí spíš způsob, nedokázali jsme najít recept na těsné postavení soupeře na menším hřišti, nedokázali jsme eliminovat přechody přes mantinel, vybrali jsme si taky plný kýbl smůly. Příští zápasy skládáme reparát a musíme se vrátit k tomu, co nás zdobilo celý poslední rok.