Muži
28.02.2024

Bojanovická hala Gepardům nesvědčí

Redakce
Nedělní dohrávka na malinkém hřišti v Dolních Bojanovicích přinesla kontaktní florbal se spoustu tvrdých zákroků a vyloučení. Gepardi dotahovali dvoubrankové manko, podařilo se jim ve třetí třetině vyrovnat, Hodonín však rychlou brankou a následnou přesilovkou zápas rozhodl ve svůj prospěch. Kaňkou na tomto zápase je krom nula získaných bodů také zranění brankáře Zrzy.
2023-2024 | JM Liga, 14.kolo
25. 2. 2024, 10:30 hod.
SH ZŠ Dolní Bojanovice

ŠSK ZŠ Očovská Hodonín

FBC Gepardi Brno

5:3

Branky a nahrávky: Kryštof Koštuřík, 11. Michal Kolařík, 12. Michal Kolařík, 38. Ondřej Braha, 40. Filip Příkaský - 10. Ondřej Beránek, 30. Štěpán Trunda, 35. Jan Svoboda . Rozhodčí: Ondřej Lukáš - Tomáš Kašík. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. V oslabení:0:1 .
ŠSK ZŠ Očovská Hodonín: Luňák - Braha, Příkazský P., Kalus, Hanák, Koštuřík, Mráz, Popovský, Kolařík, Ryška, Příkazský F.
FBC Gepardi Brno: Zrza (42. Hladík) - Beránek O., Kuchař J., Trunda, Vorba, Matula - Dohnal. Š., Svoboda, Dohnal O., Kuchař T., Dvořák, Martínek.

Zápas se začal ve vysokém tempu. Malé hřiště na samé hranici, nebo možná spíš za hranicí, povolené šířky vybízelo ke kontaktnímu florbalu a neumožňovalo oběma týmům naplno předvádět pohledný florbal. Gepardi se jako první dostávali do šancí, byl to však Hodonín, který šel do vedení. V osmé minutě našel z levého mantinelu Mráz nekrytého Koštuříka křížnou přihrávkou a ten z první překonal Viléma Zrzu.Chvíli na to sehráli Gepardi přesilovou hru, ale hra v početní výhodě se jim nepovedla, svého soupeře zamkli v obranném pásmu, ale vynikajícího Luňáka nepřekonali. Srovnání přišlo v desáté minutě. Ondřej Dohnal získal v souboji za brankou míček, poslal do otevřenému prostoru Ondřeji Beránkovi a ten přesnou střelou mezi nohy brankáře Očova vyrovnal. Hodonín si však již za necelou minutu vzal vedení zpět a za dalších 63 sekund vedení dokonce navýšil. Ze stejné pozice jako Koštuřík pálil dvakrát přesně Kolařík.

Druhá třetina byla poznamenaná celou řadou osobních soubojů, k čemuž doslova vybízel úzký prostor. Rozhodně se nedá říct, že diváci viděli pěkný florbal, spíše bojovný, diametrálně odlišný proti tomu, co předvedli oba týmy před týdnem v Bohunicích ve svých zápasech. Krom ostrých soubojů, častých přerušení a vyloučení byla vidět také branka Gepardů. V přesilové hře překonal Luňáka, který byl nejlepším hráčem na hřišti, střelou ze střední vzdálenosti Štěpán Trunda po nahrávce Matěje Vorby. Tato branka nasadila Gepardům křídla a dostávali se do více šancí a v této fázi hry Hodonín přehrávali. Hráči v bílých dresech se museli zcela soustředit pouze na obranu, přestali aktivně napadat a do protiútoků se dostávali pouze z dlouhých nahrávek nahozením.

Také třetí část přinesla řadu osobních soubojů, přiostřilo se na obou brankovištích. Hned v úvodu si zahráli přesilovku hráči Hodonína, ale z branky se radovali Gepardi. Po závaru před svatyní Gepardů vyhodil Vilém Zrza míček na Ondřeje Beránek, který jej poslal dále do hry, na dvě přihrávky Gepardi přenesli hru do pásma Očova a pokračovali v aktivní hře a v aktivním napadání. To přineslo své ovoce. Ondřej Dohnal získal míček, poslal na volného Jana Svobodu a ten vyrovnal stav utkání z bezprostřední blízkosti. Na drama bylo zaděláno. Rozhodující gól vstřelili hráči Očova. Po vybojovaném souboji u levého mantinelu z pohledu Gepardů přišla přihrávka na vysunutého hráče. Ten byl v palebné pozici, ze které padaly tři předcházející branky. Gepardí obrana měla střelu pokrytou, ale místo střely přišla přihrávka přes celou šířku hřiště na volného Brahu, jež poslal Očov střelou pod horní tyč. Šanci na vyrovnání vzalo Gepardům přísné vyloučení a přesilová hra Očova. V n nejprve došlo k ostrému kontaktu ve velkém brankovišti útočníka Hodonína s výborně chytajícím Vilémem Zrzou a muselo dojít k ošetření strážce branky Gepardů. Přesilovku pak Hodonín ještě využil střelou přes hráče, proti které byl brankář Gepardů bezmocný. Tři minuty před koncem si vyžádali Gepardi oddechový čas a došlo také k nucenému střídání brankářů. Zraněného Viléme Zrzu vystřídal Viktor Hladík, pro kterého se jednalo o premiéru v kategorii mužů. Gepardi také sáhli ke hře bez brankáře a prakticky celý zápas dohrávali v početní výhodě. Ta se jim ještě zdvojnásobila, protože rozhodčí během dvaceti sekund poslali Hodonín do tří bránících hráčů. Šestice Gepardů však přes enormní snahu nedokázala překonat brankáře Luňáka. Tři body z tohoto zápasu tak putují do Hodonína.

Ohlasy
Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno): Tento zápas se těžko hodnotí. Nám chybí k vysněnému cíli pořád jeden důležitý krok, abychom mohli sezónu dohrát v absolutním klidu a pohodě. Myslím si, že je obrovská škoda, že zápas se musel hrát na tomto malém hřišti, trpěla tím hra obou celků a místo florbalu bylo k vidění hodně soubojů a zákroků, ke kterým toto hřiště vybízelo. Soupeři gratuluji k vítězství, vyhrál zaslouženě, trestal naše chyby, naopak my jsme nenašli recept na jejich výborného gólmana. Zranění Vildy Zrzy snad nebude vážné, zkoušel zápas dochytat, ale prostě to nešlo, věřím, že bude brzy v pořádku. Klukům děkuji za comeback do zápasu, ukázali jsme vůli a bojovnost do poslední vteřiny, ale bohužel, tentokrát nám to prostě nepadalo.