12.03.2024

Odveta proti Aligators byla úspěšná

Nedělní dvojzápasy Jihomoravské ligy se odehrály tentokrát v Křenovicích. Pro Gepardy se jednalo o předposlední letošní zápasy, nyní je čeká delší pauza a poslední ligový turnaj v Hodoníně až 20. dubna. V prvním měření sil nastoupil celek Gepardů proti domácím Aligátorům a k vidění byl pěkný zápas se spoustou pěkných akcí na obou stranách, pěknými brankami i trochou emocí v závěru.
2023-2024 | JM Liga, 17.kolo
10. 3. 2024, 09:00 hod.
SH Křenovice

Aligators U21 C

2:7

Branky a nahrávky: 11. Jakub Hladký, 19. Jiří Horák - 4. David Dvořák, 8. Václav Hájek, 11. David Dvořák, 35. Ondřej Dohnal, 37. Ondřej Beránek, 38. Ondřej Beránek, 43. Václav Hájek. Rozhodčí: Zdeněk Mlčoušek - Marek Loskot. Vyloučení: 1:4 + Štěrba OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0 . Diváci: 21.
Aligators U21 C: Korec - Hájek, Šmerák, Hladký, Král, Vaverka, Dostál, Horák Š., Král, Horák J., Severa, Linhart
FBC Gepardi Brno: Zrza - Beránek O., Kuchař J., Glos, Vorba, Trunda, Matula, Hrubý - Dohnal Š., Svoboda, Dohnal O., Hájek, Beránek L., Martínek, Štěrba, Dvořák, Novotný, Kinc.

První buly patřilo Aligátorům, stejně, jako první šance a první střela na branku. Až po ní se během třetího střídání dostali na míček také Gepardi., kteří od druhé minuty zamkli své soupeře na jejich polovině, zatím bez brakového efektu. První branka padla ve čtvrté minutě. V ideální pozici na ose hřiště dva metry před brankovou čárou vybojoval míček David Dvořák a přesnou střelou překonal Korce v brance Aligátorů.O čtyři minuty později zaúřadovala druhá pětka Gepardů. V souboji za brankou Aligators vybojoval míček Lukáš Beránek, našel před brankou zcela nekrytého Václava Hájka, který bez problémů poslal Gepardy do dvoubrankového vedení. V jedenácté minutě rozehrávali domácí standardní situaci na polovině hřiště a po přiťuknutí Šimka napřáhl k dalekonosné střele odchovanec Gepardů ve službách Aligátorů Jakub Hladký. Střela mířila přesně k pravé tyči Zrzovy branky. Trvalo jen dvacet pět sekund, aby na levém mantinelu zvítězil v souboji Štěpán Trunda, poslal míček na Davida Dvořáka těsně před Korce a Gepardi měli svůj dvoubrankový náskok zpět.

Druhá třetina přinesla vyrovnaný florbal, hra se přelévala ze strany na stranu a rozhodně bylo na co se dívat na obou stranách. Jedinou branku této periody vstřelil Horák střelou těsně pod víko z bezprostřední blízkosti. V této brance měl opět prsty Jakub Hladký, který prošel s míčkem sólem přes celé hřiště a našel před brankou volného spoluhráče.

Do třetí třetiny šli Gepardi z cílem vzít si zpět dvoubrankový náskok, odskočit soupeři na větší rozdíl a nepřipustit zbytečné drama. Plán začala plnit první formace v páté minutě třetí periody. Akce začala rozehrávkou od vlastní branky, kombinací mezi třemi hráči Gepardů, přenesením hry do útočného pásma. Souboj o míček za brankou vyhráli Aligátoři, ten však doputoval před branku k Ondřeji Dohnalovi, který nezazmatkoval, potáhl si míček, donutil brankáře domácích k pohybu a míček poslal do odkryté horní částí branky. O dvě minuty později už byl rozdíl tříbrankový. Ondřej Beránek to zkrátka vzal na sebe, prošel z obrany do středního pásma, narazil si s Ondřejem Dohnalem a z levé strany ze střední vzdálenosti přidal pátou branku. O minutu později bylo na hřišti trošku více živo a do akce museli jít rozhodčí. Při následné hře 4 na 4 opět zaúřadoval kapitán Gepardů. Brankové situaci opět předcházela přihrávka z poza branky, tentokrát od Štěpána Dohnala a Ondřej Beránek na dvakrát překonal Korce. Dvě a půl minuty před koncem pak dal konečnou podobu výsledku Václav Hájek dalekonosnou střelou z poloviny hřiště přesně do pravého horního růžku z pohledu Gepardů.

Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno): První třetinu jsme si vytvořili náskok, druhá byla vyrovnaná a nechávala zápas s otevřeným koncem a třetí třetinu jsme zápas zlomili. Jsme moc rádi, že jsme zase pootevřeli dveře do vyšší soutěže. Soupeř nás dokázal potrápit, byl velice houževnatý a nejednalo se o úplně jednoduchý zápas. Hlavně ve druhé třetině nás trápila koncovka a přechod do finální fáze zakončení. Co mě nejvíc mrzí, tak zbytečná vyloučení v závěru, ale ze zápasu si odnášíme dobrý pocit a chceme výsledek potvrdit i v dalším dnešním měření sil proti Dragonům.