15.03.2024

Vysoká výhra drží Gepardy na čele ligové tabulky

Druhý nedělní zápas v Křenovicích postavil Gepardům do cesty tým Dragons. A protože hostující tým, který do zápasu nastoupil v černých dresech, je namočen v bojích o setrvání v soutěži, očekávala se vyrovnaná hra, urputný boj a vysoké nasazení. Proto bylo celkem velkým překvapením, že zápas měl jednoznačný průběh a o výsledku rozhodla první třetina, zejména její úvod.
2023-2024 | JM Liga, 18.kolo
10. 3. 2024, 12:00 hod.
SH Křenovice

FBC Dragons

12:4

Branky a nahrávky: 2. Štěpán Novotný, 3. Štěpán Dohnal, 3. Vít Štěrba, 14. Štěpán Dohnal, 16. Jan Svoboda, 18. Štěpán Dohnal, 24. Ondřej Dohnal, 29. Ondřej Dohnal, 36. Václav Hájek, 43. Ondřej Dohnal, 45. Vít Štěrba, 45. Štěpán Dohnal - 20. Kryštof Lažek, 33. Kryštof Lažek, 37. Kryštof Lažek, 41. Kryštof Lažek; . Rozhodčí: Ondřej Lukáš - Matěj Kroča. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 53 .
FBC Gepardi Brno: Hladík - Beránek O., Kuchař J., Glos, Vorba, Trunda, Matula, Hrubý - Dohnal Š., Svoboda, Dohnal O., Hájek, Beránek L., Martínek, Štěrba, Dvořák, Novotný, Kinc.
FBC Dragons: Jelínek - Goliáš, Hunkař, Judas, Kůřil, Gistr, Lažek, Vích, Navrátil, Fiala, Zelinka

V brance Gepardů se od začátku představil poprvé v dospělé kategorii Viktor Hladík, a i když zejména v úvodu neměl příliš práce, odvedl spolehlivý výkon podpořený několika skvělými zákroky a dobrými výhozy. Gepardi vstoupili do zápasu hodně aktivně a prakticky neustále byli na míčku. Již ve druhé minutě zatáhl míček do obrany Dragonů Vít Štěrba. Dragoni však jeho pokus zlikvidovali a poslali míček na levou stranu mantinelu do středního pásma, kde jej v souboji vybojoval Štěpán Novotný. Pro něj bylo poměrně snadné projít podél mantinelu a střelou do polo odkryté branky poslat Gepardy do vedení. Necelou půl minutu na to se po buly dostali ke slovu Dragoni a snažili se uhnízdit v obraně Gepardů. Zde však vybojoval míček Ondřej Dohnal, poslal přihrávku do středu hřiště na Štěpána Dohnala, kterému se nabízel v ideální pozici Jan. Svoboda. Mladý centr to však vzal na sebe a dalekonosnou pumelicí pod horní tyč zvýšil na 2:0. A opět neuběhla ani celá minuta a skóre se měnilo potřetí. Po rozehrávce v obranném pásmu Dragonů vybojoval míček za brankou soupeře David Dvořák a Štěpán Novotný, ten poslal přihrávku přes celou šířku hřiště na osamoceného Víta Štěrbu, který zaujal místo posledního vzadu a zopakoval přesnou střelu pod horní tyč. Třetí minuta, stav 3:0 a proto nebylo překvapením, že Dragoni sáhli k oddechovému času. Po něm hra trošku upadla, Dragoni zkusili změnit rozehrávku a překvapit Gepardy pohybem přes levý mantinel, ale obrana Gepardů byla pevná a všechny pokusy sbírala. Změna skóre přišla a ž dvě minuty před přestávkou. První pětka Gepardů Dragony doslova zamkla před vlastní brankou a přesná přihrávka Ondřeje Dohnala do hrany velkého brankoviště na Štěpána Dohnala byla ideální pro zakončení pro změnu z bezprostřední blízkosti.

Cíl do druhé třetiny byl pro Dragony i Gepardy jasný. Dragoni se měli pokusit hned zkraje zatlačit a snížit stav utkání čili dostat se do hry, Gepardi pak nepřipustit obrat. Hráči v bílých dresech byli v plnění úkolu úspěšnější. Hned ve dvanácté sekundě nečekaně lehce připravil obránce Dragonů o míček Jan Svoboda a sám ihned překonal brankáře. Dvě minuty poté si do třetice zopakovali spolupráci bratři Dohnalové a po přihrávkách na jeden dotek byl na konci akce opět Štěpán Dohnal. Až ve dvacáté minutě se dočkali vstřelené branky Dragoni, chybu v obraně Gepardů potrestal Lažek. Gepardi však měli zápas naprosto pod kontrolou, což potvrdili i v následné přesilovce, střelu ze střední vzdálenosti umístil do branky Dragonů Ondřej Dohnal po kombinaci celé pětky. Tentýž hráč se zapsal do střelecké listiny minutu před koncem druhé periody po samostatném úniku, kdy se dostal až těsně k brankáři Dragonů.

Třetí tetina se dohrávala jen z povinnosti. Dragoni sice díky svému nejlepšímu hráči Lažkovi několikrát korigovali skóre, ale Gepardi vždy dokázali rázně odpovědět. Nejprve po rozehrávce Matěje Vorby přidal branku Václav Hájek, na další dvě branky Lažka odpověděl desátou brankou Ondřej Dohnal po „ťukecu“ s Janem Svobodou. Poslední slovo měli Gepardi v poslední minutě, a to hned dvakrát. Nejprve se do listiny střelců zapsal Vít Štěrba z těsné blízkosti před brankářem Dragonů, sekundu před koncem pak uzavřel stav utkání po rozehrávce z rohu Štěpán Dohnal, taktéž z bezprostřední blízkosti. Jasný výsledek opět pomohl Gepardům pootevřít dvířka vyšší soutěže.

Zbyněk Matýsek (FBC Gepardi Brno): Zápas jsme rozhodli hned od začátku. Takový start je prostě snový, ale je strašně těžké pak při takovém průběhu udržet koncentraci. Nám se to naštěstí povedlo a dokázali jsme rychle reagovat i na inkasované branky. Kluci hráli odpovědně dozadu a pomohli Viktorovi Hladíkovi při jeho celo zápasovém debutu v mužích. Jeho výkon byl skvělý, tým několikrát výrazně podržel. Zápas opět přinesl nepříjemnost, tentokrát v podobě zranění tří hráčů. Nás teď čeká delší přestávka, kterou využijeme k doléčení šrámů a nastavení se na závěr sezóny.