06.04.2023

Poslední ligový zápas pro juniory zakončil sezónu zaslouženou výhrou!

Proti Panthers Otrokovice nastoupil juniorský tým Gepardů do svého posledního ligového zápasu v letošní sezóně. Zápas byl také loučením pro některé hráče s mládežnickou kategorii.
2022-2023 | 2.liga JMK (JUN), 24. kolo
2. 4. 2023, 15:00 hod.
Sportovní hala Tuřany

Panthers Otrokovice

7:3

Branky a nahrávky: 4 Novotný (Dvořák), 13 Hladký (Dohnal), 15 Matula (Martinek), 24 Dvořák (Novotný), 25 Dvořák (Novotný), 29 Martinek (Zrza), 30 Dvořák (Martinek) – 16 Šeďa (Brázdil), 19 Šeďa, 30 Šeďa (Hittl) . Rozhodčí: Martin Kohoutek – Jan Ponížil. Vyloučení: 3:0 . Využití: 0:1. V oslabení: 2:0.
FBC Gepardi Brno: Zrza – Hladký (C), Kuchař J., Matula, Bednář – Novotný, Dvořák, Dohnal, Kuchař T., Štěrba, Martinek, Řehoř
Panthers Otrokovice: Trenz T – Trenz V. (C), Hasilík, Šeďa, Šmíd, Kokeš, Hittl, Šimek, Brázdil, Procházka, Očadlík, Břečka, Kotačka, Kolínek

Do utkání jsme tentokrát nevstoupili nejlépe. Možná s domněním, po předchozím utkání se Vsetínem, že vše půjde samo. Hráči ovšem rychle zjistili, že nepůjde. V úvodu utkání je vyloučen Hladký. Přesilovku soupeř nevyužívá, naopak skvělou akcí zakončuje branku v oslabení Novotný. Branka přinesla do hry Gepardů patřičný klid a začali jsme soupeře více zatlačovat do obrany. Dostávali jsme se rovněž ke střelbě, což zvýšilo tlak na „hostující“ celek a nutilo Otrokovice dělat zbytečné chyby. Jejich rozehrávku dvě minuty před koncem první třetiny skvěle vystihl Dohnal a když se zdálo, že střílí branku ještě servíruje před odkrytou branku Hladkému – 2:0! Do konce třetiny už se zdálo, že se toho příliš nestihne. Nenápadní standardní situace v útočném rohu hřiště, skvělý pas Martínka a povedené zakončení od Matuly znamená ještě jednu branku téměř se sirénou třetiny.

V úvodu druhé třetiny se však bohužel opakovala stejná situace, vyloučení Gepardů a přesilová hra hostů. Tentokrát ji Otrokovice využily daleko lépe, branka padla hned po 16 vteřinách a stav utkání byl hned 3:1. Dvě minuty poté přidávají Otrokovice další branku a dostávají nás pod tlak. Hru jsme naštěstí dokázali vyrovnat a opět se vracet ke hře z konce první třetiny. Divoký start druhé třetiny se tak zklidnil a Gepardi nenápadně začali opět přebírat otěže zápasu. Pět minut před koncem třetiny však Dvořák tečoval střelu Novotného a čtvrtou brankou Gepardů rozjel brankové šílenství. Během 5 minut padlo celkem pět branek. Naštěstí čtyři z nich do branky Otrokovic a jen jedna do branky Gepardů. Tato pětiminutovka byla rozhodující pro celý zbytek utkání. Vybudovali jsme si potřebný náskok a ve třetí třetině se nám hrálo daleko lépe.

V jejím úvodu tentokrát opadl tlak soupeře, zřejmě i ztrátou sil. U našich hráčů byla zase vidět tíha okamžiku. Někteří si začali uvědomovat, že se opravdu jedná o jejich poslední utkání za mládežnickou kategorii před odchodem do kategorie mužů. Proto se třetí třetina dá popsat spíše jako bojovná než nějaké představení gólových šancí. Když nějaké šance byly, tak je pochytali brankaři na obou stranách. Utkání jsme tak kontrolovali a dohráli ke konečnému výsledku 7:3.

Lukáš Beránek (Gepardi): Poslední utkání sezóny, výhra a krásný výkon! Co víc si přát? Z kluků byla vidět radost z povedených závěrečných zápasů. Díky všem hráčům za celou náročnou sezónu, která byla plná různých nástrah, se kterými jsme se skvěle poprali. Díky také rodičům a fanouškům za podporu a pomoc s dopravou na turnaje v průběhu sezóny. Na závěr přidávám speciální přání pro hráče ročníku 2004 ať se jim daří v mužské kategorii a florbal je stále baví, nejlépe stále u nás, v Gepardech!!