25.01.2023

V brněnském derby úspěšnější junioři Gepardů!

V sobotu se naši junioři vydali odehrát další utkání na jih kraje – do Znojma. Zde je v prvním utkání čekalo brněnské derby se Židenicemi.
2022-2023 | 2.liga JMK (JUN), 17. kolo
21. 1. 2023, 12:00 hod.
SH TJ Znojmo

K1 Florbal Židenice

2:4

Branky a nahrávky: 5 Daniel (Dorazil), 8 Nobilis (Brhel) – 21 Hladký (Novotný), 31 Novotný (Dohnal), 38 Dvořák (Novotný), 45 Dohnal (Hladký) . Rozhodčí: Marek Loskot - Zdeněk Mlčoušek . Vyloučení: 0:1 . Využití: 0:0.
K1 Florbal Židenice: Němčanský – Drobek, Peitl, Dorazil, Krahula ©, Pietropaolo, Nobilis, Vidlák, Tuček, Daniel, Kasal, Brhel
FBC Gepardi Brno: Chmela (Zrza) – Hladký ©, Kuchař J., Dobrovolný, Martínek – Novotný, Dvořák, Dohnal, Kuchař T., Řehoř, Hladík

Do utkání jsme vstupovali se vzpomínkami z prvního vzájemného, kdy nás soupeř překvapil svoji změněnou hrou oproti loňské sezóně. Připravovali jsme se na pevnou obranu soupeře. Chtěli jsme hrát trpělivě a nedělat zbytečné chyby. To se nám ovšem dařilo pouze prvních pět minut. Poté soupeř využívá naší chyby v rozehrávce a dostává se do vedení. Je vidět lehká nervozita na naší straně, kdy jsme se po prvním inkasovaném gólu nemohli dostat příliš do hry. Místo nějakého našeho talku přichází brejk soupeře a bohužel špatně vyřešená situace od našich obránců, kdy jsme soupeře pustili k několika dorážkám. Židenice tedy vedou 2:0 a to je přesně to co chtěli oni a my ne. Soupeř se ještě více zatáhl a nechal hru na nás. Ke konci třetiny přišel náš zbytečný faul a oslabení. Naštěstí se nám povedlo to do pauzy ubránit, ale ještě se kousek vyloučení přenášel do druhé třetiny.

O přestávce jsme si jasně řekli, které věci chceme změnit. Potřebovali jsme se dostat do hry, zvýšit rychlost, změnit pohyb, zlepšit střelbu. Když jsme dokázali ubránit oslabení, tak jsme mohli začít přinášet aspekty, které jsme si řekli do naší hry. Soupeř opravdu nekladl příliš velký odpor. Po skvělé rozehrávce standardky v rohu hřiště snižujeme na 1:2. To Gepardy nabudilo a opět zvyšujeme obrátky hry. V bráně jistý Šimon také zvyšoval sebevědomí hlavně obráncům v rozehrávce. Kluci zvyšovali neustále tempo hry, ale do konce druhé třetiny už se nám další branka přidat nepovedla.

Do třetí třetiny jsme si evidentně nechali to nejlepší nakonec. Ihned v první minutě jsme dokázali vyrovnat, kdy Štěpa Dohnal skvělou cross přihrávkou našel jmenovce Štěpána Novotného, který ukazoval, jak je pro nás důležitý. Nyní jsme měli zápas ve svých rukou. Židenice proti našemu vytaženějšímu pressu hráli maximálně nahozené míčky, které jsme kvalitně sbírali. Když pak před bránou stojí ve výborné pozici Davča ke kterému se odrazil míček, měl už situaci jednoduchou – 3:2 pro Gepardy! To Židenice donutilo k větší aktivitě, a dokonce začali předvádět lehký press. Obrana Gepardů však nezmatkovala a dokázala soupeře přehrát. Chodili jsme do nepříjemných brejků, které se nám bohužel nepovedlo využít. To znamenalo, že se ke konci zápasu budeme bránit hře bez brankaře soupeře. Naštěstí jsme si tuto nebezpečnou situaci pohlídali, a dokonce zásluhou Štěpy Dohnala ještě skóre navýšili. Bereme 3 body za výhru 4:2!

Lukáš Beránek (Gepardi): Těžké utkání. Kluky jsem připravoval na úvod zápasu – byl pro nás důležitý. Přesto jsme první třetinu absolutně nezvládli a udělali si utkání zbytečně těžké. Naštěstí jsme ukázali, že i když je pro nás vždy těžší hru tvořit, že se v tom zlepšujeme. Zodpovědným výkonem každého hráče na hřišti jsme od druhé třetiny soupeře přehrávali a branky nám tam napadaly. Jsem rád, že jsme ukázali vzestupnou tendenci a schopnost otáčet zápas. To je pokrok oproti listopadovému zápasu, kde se nám to nepovedlo.